Плануємо професійне майбутнє

Мотиви вибору професії - численні і різноманітні. Поклик до вибору тієї чи іншої професії зазвичай пов'язаний з особливостями цієї професії, зі змістом і характером праці, престижем професії та багатьма іншими чинниками. Мотиви вибору професії позначаються на відношенні до навчання у виші і на подальшій професійній діяльності.

Основні мотиви вибору професії:
1) Мотиви соціального статусу (домогтися положення в суспільстві, отримати престижну роботу, жити і працювати серед освічених людей).
2) Мотиви матеріально-побутові (мати хорошу заробітну плату, отримати роботу зі зручними і комфортними умовами праці).
3) Мотиви самоствердження в роботі (реалізувати свої здібності, отримати роботу, яка подобається).
4) Мотиви професійної майстерності (отримати глибокі професійні знання).
5) Мотиви власної роботи (отримати цікаву спеціальність).
6) Мотиви соціальної значущості праці (приносити користь людям, суспільству, отримати професію, за якою легше знайти роботу).
7) Мотиви отримання вищої освіти (отримати диплом про освіту, стати культурною, освіченою людиною).
8 ) Індиферентні мотиви (просто необхідно отримати якусь професію).
Вибір професії - завдання з багатьма невідомими. Від його вирішення залежить твоє майбутнє. Кожен, перш за все, хоче, щоб робота була престижною і добре оплачуваною, користувалася визнанням в суспільстві, відповідала його здібностям, смакам і навичкам. Та, роблячи вибір, необхідно все серйозно обдумати, отримати достатньо достовірної інформації про необхідність тієї чи іншої професії на ринку праці, оцінити свої особисті якості. Допомогти в цьому може складання особистого професійного плану:
- головна професійна мета (уявлення про те, ким хочете бути, яким хочете бути, чого хочете досягти, які ідеали життя і діяльності);
найближчі професійні цілі (уявлення про ланцюжок найближчих і більш віддалених цілей - «життєва перспектива»);
- знання шляхів досягнення професійних цілей і способів роботи над собою (усвідомлення власних мотивів, інтересів і схильностей, можливостей, здібностей до навчання, стану здоров'я);
- реальна підготовка до професії (уявлення про зовнішні і внутрішні умови досягнення намічених цілей, труднощі, можливі наслідки, можливу протидію тих чи інших обставин);
- додаткові варіанти цілей і шляхи їх досягнення на випадки виникнення нездоланних труднощів у реалізації основних варіантів.

dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад