До дедоларизації будь готовий: головні тренди у фінансовій системі України
Попри песимістичні прогнози, що передрікали гривні ще минулої осені карколомний обвал, ані падіння золотовалютних резервів до рекордної позначки 2007 року, ані скорочення ВВП, ані дефіцит торгового балансу дотепер не можуть зрушити курс національної валюти до долара з мертвої точки. Коливаннями «плюс-мінус копійка» в цьому разі сміливо можна знехтувати, особливо з урахуванням декларації НБУ гнучкості валютного курсу.
«З курсом у найближчій перспективі нічого не станеться. Немає таких чинників, які можуть вплинути в той чи інший бік. Я би рекомендував громадянам розміщувати кошти в гривні на тривалий період», – категорично заявив виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Сергій Мамедов. Слід зазначити, що громадяни вже благополучно занесли в банки 234 млрд. грн., що не заважає їм одночасно зберігати там само суму в доларах, що перевищує золотовалютні резерви Нацбанку.
Щоби літо не закінчувалося
А поки представники НБУ неохоче дають «валютні» прогнози та радять українцям відстежувати наявність передумов для коливання курсу в ЗМІ, а шамани і провісники від економіки, експлуатуючи економічні страхи і невігластво більшості населення, лякають його девальвацією, банкіри готуються на повну використати можливості осіннього сезону.
Однозначно позитивною тенденцією осені та 2013 року загалом експерти вважають зниження депозитних ставок і, як наслідок, зменшення вартості ресурсів та активізацію кредитного процесу. Терміни кредитування збільшуються, ставки знижуються, хоча банки поки що дуже стримані щодо інвестиційного кредитування, а 3-5-річні позики, найчастіше, передбачають щорічний перегляд ставки за погодженням сторін.
Банкіри готові активно пропонувати населенню «довгі» депозити, які вже зарекомендували себе досить добре: на 1 серпня поточного року частка коштів на депозитних рахунках строком один-два роки наближається до 195 млрд. грн., а приріст за такими вкладами з початку року становив 35%. Водночас, восени активно просуватимуться строкові депозити в національній валюті, у тому числі депозити з можливістю поповнення. Також чимдалі більшої популярності набувають і депозити, оформлені online, а також накопичувальні рахунки.
Основними осінніми прикметами стали збільшення обсягів споживчого кредитування населення, незначне сезонне зростання ставок за депозитними вкладами населення і велику кількість акційних програм банків.
Валюта не відтане
На думку більшості експертів, тенденції цієї осені триватимуть наступного року за умови стабільної гривні, причому одним із найактивніших сегментів у 2014 році буде споживче кредитування. У другому кварталі поточного року вперше за майже 5 років у кредитуванні окреслилася тенденція до зростання, переважно за рахунок продуктів споживчого кредитування – кредитних карток, готівкових кредитів та цільового кредитування на купівлю товарів. Понад те, за збереження існуючих тенденцій можливе відновлення довгострокового кредитування у гривні.
Експерти впевнені, що в 2014 році частка валютних вкладів у банківській системі плавно знижуватиметься, перш за все, завдяки політиці НБУ, спрямованій на дедоларизацію економіки. Дія заборони валютного кредитування фізосіб та збільшення норм резервування за валютними депозитами поступово знову збільшують розрив між ставками за вкладами в іноземній валюті та гривні. Як наслідок, частка валютних депозитів у структурі портфеля українських банків знижується і сьогодні становить 42%. До того ж посилення норм резервування за довгостроковими валютними вкладами може спричинити зниження ставок за ними з 6% до 5% річних, що разом з іншими заходами НБУ в середньостроковій перспективі призведе до зниження частки депозитів у валюті ще на 5-10%.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 0 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
У громадах Хмельниччини попрощалися з полеглими Героями
08.07 В останню земну дорогу провели воїнів з Шепетівщини, Красилівщини, Волочищ ...
Липнева спека на Хмельниччині б'є рекорди
08.07 Місцями температура сягнула понад +36 градусів.
У Хмельницькому затримали організатора схеми нелегального вивезення чоловіків за кордон
08.07 На період розслідування суд взяв підозрюваного під варту.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...