Чому не можна робити ставку на диплом вишу?
Багато абітурієнтів зараз вступають до вишу, тому що до нього легше потрапити або тому, що саме в цей навчальний заклад у них виходить пройти за конкурсом. І вважають, що був би диплом про вищу освіту, а вже роботодавець, готовий відчинити обійми перед молодим спеціалістом, обов'язково знайдеться. Ці думки в абітурієнтах плекають і батьки. Але чи так просто буде працевлаштуватися фахівцям, які здобули освіту за спеціальністю, незатребуваною на ринку?
Батьки розповідають дітям про свій життєвий досвід. І дійсно, за часів Радянського Союзу державна система розподілу забезпечувала робочим місцем будь-якого випускника. Можливо, це робоче місце було за тисячі кілометрів від рідного дому, але там молодого фахівця очікував колектив досвідчених співробітників, які допомагали освоїтися в професії. Крім того, держава зобов'язувала всіх роботодавців вирішувати житлове питання. Тому стартові умови були цілком прийнятні.
У 90-ті роки освіта вийшла з моди. Багато представників інтелігенції стали човниками, тому в різних галузях народного господарства були потрібні люди з вищою освітою. Цілком природно, що людина, яка мала відповідний диплом, могла працевлаштуватися без особливих труднощів. Крім того, в цей же час на ринку праці з'явилися нові професії, яким не вчив жоден університет. І тоді роботодавці згадали приказку про те, що виш дає не знання, а вміння їх здобувати, тому приймали на роботу не за фахом з великим завзяттям.
Зараз у країні діє величезна кількість університетів, інститутів і академій, диплом про вищу освіту може отримати людина, яка 20 років тому не мала б ані найменшого шансу вступити в найбільш зубожілий навчальний заклад. Тут готують будь-яких фахівців, тому й HR-менеджер не прагне прийняти на роботу просто людину з «корочкою», а шукає професіонала, у якого є диплом з потрібної спеціальності. Багато роботодавців вимагають додаткових навичок - наприклад, знання іноземних мов, наявності післядипломної освіти або диплому з другої професії.
Якщо ви хочете стати затребуваним фахівцем - вступайте на спеціальності, професіоналів з яких не вистачає на ринку праці. Престижні дипломи юристів, фінансистів та економістів нерідко виявляються просто папірцями - ринок перенасичений цими фахівцями. Однак виші продовжують справно готувати нові й нові випуски, тому що собівартість навчання за цими напрямками мінімальна, сума контракту для студентів - максимальна, що не може не цікавити адміністрацію.
Разом з тим, ще під час навчання студенти технічних вишів можуть без проблем укласти договори з роботодавцем, в результаті підприємство сплатить молодим людям навчання і надасть перше робоче місце. Тому абітурієнти вступають на технічні та технологічні професії, а престижний диплом юриста або економіста воліють отримувати пізніше, на заочному або вечірньому відділенні.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...