Хочете все встигнути? Це просто.
Відмовтеся від зобов'язань, взятих заради марнославства.
Ми всі займаємося чимось, що швидше потурає нашому его, ніж приносить результати. Працюємо в якому-небудь комітеті, тому що цей пункт буде добре виглядати в резюме. Викладаємо в місцевому університеті, тому що нам подобаються слова «я викладач». Або пишемо щотижневу колонку для місцевої газети здебільшого тому, що подобається, коли люди впізнають в продуктовому магазині.
Те, чим ви займаєтеся заради свого его – здебільшого марна трата часу. Подумайте про те, чим ви займаєтеся насамперед тому, що так ви виглядаєте більш важливою, розумною або модною персоною. Якщо в цьому занятті немає якоїсь іншої цінності, киньте його.
Книжкова полиця щастя.
На моїй книжковій полиці стояла купа старих книг з Photoshop. Не брав їх з полиці роками – тому замінив їх на сімейні фотографії. Від цього почуваюся щасливим. А коли я щасливий, я працюю краще. І ви теж.
Досить гнатися за зайвими 10 відсотками.
Я, можна сказати, людина змагального складу. Коли починаю щось робити, незабаром мені хочеться робити це краще від інших. Візьмемо поїздки на велосипеді. Я швидше, енергійніше і в інших відношеннях кращий від пересічної людини. Але порівняно з гонщиками я – ніхто. Це мене дратує. Я їжджу більше, більше тренуюся і витрачаю купу часу на це– і для чого? Щоб ще пару кілометрів тягтися за швидкими гонщиками? Щоб заїхати на гірку на 30% повільніше, а не на 40%?
Такого роду поліпшення не мають жодної реальної цінності. Звісно, я стану більш спортивним, але на цьому етапі ефект для мого здоров'я вже буде мінімальним. І я витрачаю на велосипедні тренування багато годин, які краще б віддав більш важливим цілям. Або хоча б проводив більше часу з рідними – а це найголовніше.
Тому я буду підтримувати себе у формі, але більше не гнатимуся за гонщиками: по-перше, я ніколи їх не наздожену, а по-друге, навіть якщо і наздожену, це не має значення.
Подумайте про те, що ви і так робите добре, але вперто намагаєтеся зробити ще краще. Потім зважте витрачені зусилля і результат.
Іноді досить робити щось просто добре, особливо якщо зайві 10% абсолютно непропорційні зусиллям, які ви на них витрачаєте.
Відпрацюйте відповідь «ні».
Підприємці старанно працюють над «презентаціями в ліфті» – умінням швидко представити свій проект. Вони відточують формулювання і репетирують, тому що це важливе вміння. І так само важливо вміти з гідністю і тактом казати «ні».
Більшість з нас за замовчуванням кажуть «так», бо не хочуть здатися грубими, недружніми, що не бажають допомогти. На жаль, це означає, що ми за замовчуванням беремо на себе більше, ніж можемо або хочемо зробити.
Можливо, вам підійде таке формулювання відповіді: «Вибачте, але у мене зовсім немає часу». Але якою б вона не була, відрепетируйте її, щоб звучало природно. Тоді ви не скажете "так" лише тому, що вважаєте це своїм обов'язком; ви скажете «так», тільки якщо зрозумієте, що це правильно.
Відмовтеся від «традиційних» розваг.
Згадайте, чим ви займаєтеся лише тому, що завжди це робили. І подумайте – чи не час зупинитися? Ось простий спосіб перевірки: якби ви не стали займатися чимось у відпустці, значить, немає причини витрачати на це час, коли ви не у відпустці.
Встановлюйте межі.
Дедлайни і терміни задають обмеження, але зазвичай не найбільш правильним способом. Ми інстинктивно підлаштовуємо свою роботу до них, тому вона забирає стільки часу, скільки ми дозволяємо. Однак робочі завдання повинні віднімати рівно стільки часу, скільки їм потрібно – або скільки ви вирішите, що їм потрібно.
Спробуйте ось що: прийміть рішення витрачати лише 10 хвилин на день на соцмережі. Всього 10.
У перший день ви вічуватимете невдоволення, бо не зробите все, що вам «треба» зробити. На другий день ви інстинктивно пропустите кілька новин, тому що вони не так вже й важливі. На третій день ви переглянете пріоритети…
На п'ятий день ви зрозумієте, що 10 хвилин – це сила-силенна часу, і його вистачає, щоб зробити все реально потрібне. А те, що ви раніше витрачали на це години, було лише результатом самообману.
Оберіть завдання, задайте обмеження за часом і дотримуйтеся його. Необхідність, навіть штучно задана, породжує креативність. Гарантую: ви придумаєте, як зробити, щоб все вийшло.
Перегляньте свій вечірній розпорядок.
Перше, що ви робите кожен день – це найважливіша дія: вона задає тон усього вашого дня. Підготуйтеся до неї заздалегідь, ввечері. Складіть список. Напишіть для себе нагадування. Обміркуйте ще раз інформацію. Запрограмуйте себе почати вранці зі спринту. Тіло, введене в надшвидкий режим, схильне в ньому залишатися.
Перегляньте свій ранковий розпорядок.
Зробіть так, щоб можна було дістатися до першого ранкового завдання якомога швидше. Уявіть, що ви спринтер-олімпієць, і ваш ранковий розпорядок – це як розігрів перед бігом. Не тягніть час, не умаслюйте себе, і не треба приділяти час «собі» (сон – це і є той самий час, коли ви наодинці з собою). Встаньте, вмивайтеся, підзарядіться – і вперед.
Спринтери не роблять розслаблюючих кіл перед гонкою. І ми теж не повинні.
Передивіться задачу, яку ви вирішуєте регулярно.
Згадайте про завдання, яке постійно повторюється у вашому житті. І розбирайте його на частини. Зробіть його вирішення швидшим. Або якіснішим. Оберіть дію, яка стала автоматичною, і дуже постарайтеся зробити її кращою.
Навіть якщо ви заощадите п'ять хвилин, ви будете вигравати п'ять хвилин щоразу, як беретеся за це завдання.
Поміняйте розпорядок харчування.
Харчування може відбирати багато часу, особливо якщо ви кудись ходите поїсти. Треба вирішити, де поїсти, що поїсти, дістатися туди, зробити замовлення, дочекатися ...
Оберіть один прийом їжі і зробіть його ефективнішим. Перетворіть 30 або 60 хвилин простою в 10 хвилин перезарядки. Поставте на робочий стіл щось корисне – салат або фрукти. З'їжте батончик, який замінює обід. Нехай прийом їжі зарядить вас енергією. І тут же перемикайтеся на продуктивну справу. Ви почуватиметеся краще. І більше встигнете.
Передайте завдання комусь іще.
Мене виховували в упевненості, що якщо я можу зробити справу сам, то я сам і повинен її зробити. З наступного тижня сусідський хлопчик буде підстригати мій газон. Йому знадобляться гроші. Мені знадобиться час.
Виправте ту штуку, яка у вас зазвичай не виходить.
Я не справляюся із записами зустрічей та переговорів у своєму календарі. Щоразу вирішую, що занесу їх в планер пізніше, а потім забуваю. Я витрачаю дуже багато часу, – часто панікуючи, – намагаючись зрозуміти, де, що, коли... Все це втрачений час. Я зобов'язуюсь відразу заносити кожну зустріч або розмову в календар у той момент, коли я про них домовляюся – що б я в цей час не робив.
У вас напевно є як мінімум одна справа, яка виходить погано. Моя дружина часто бере не ті ключі від машини і (а я разом з нею) витрачає занадто багато часу на пошуки. Можливо, ви забуваєте щось відзначати. Можливо, ви відкладаєте відповідь на листи і потім забуваєте про неї. Можливо, у вас часто буває, що ви не підготувалися до наради або телефонного дзвінка. Що б це не було – виправте це. Ви заощадите собі час і нерви.
Перегляньте свій шлях на роботу.
Той час, який у вас йде на те, щоб дістатися до роботи, можливо, витрачається марно. Зробіть його продуктивним. За цей час згадайте свої справи і подумайте про те, як краще з ними розібратися. Послухайте подкаст або аудіокнигу. Зробіть пару дзвінків – не таких, де потрібна зосередженість або прийняття важливих рішень, а більш простих: звіритися з кимось, уточнити, як ідуть справи, нагадати про себе тощо.
Вивчайте нову мову. Дослідження показують, що коли людина розмовляє хоча б двома мовами, це віддаляє прихід у старшому віці старечого недоумства і хвороби Альцгеймера.
Поїздка на роботу не повинна бути часом простою. Зробіть щось, щоб заощадити час потім. А у вивільнений час можна зайнятися чимось більш приємним.
Оберіть справу, під час якої не будете відволікатися.
Є безліч досліджень про те, що з багатозадачності нічого хорошого не виходить. А є дослідження про те, що багатозадачність робить нас дурнішими. Можливо, ви згодні з цим, а може й ні. Але у будь-якому разі у вас є хоча б одна справа, під час якої важливо не відволікатися і не втрачати зосередженості.
Оберіть важливу задачу, і коли ви її вирішуєте, відключіть все інше. Думайте тільки про неї. Ну як, виходить краще? Напевне що так. Тож використовуйте цю практику і на інші справи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...