На кого піти вчитися?

Цього року більшість професійно-технічних училищ в Україні не добрали студентів навіть на державну форму навчання, каже менеджер одного зі столичних кадрових агентств Артем Давидюк.
"Усі хочуть бути економістами і юристами, лікарями і програмістами, але комусь треба стіни рівняти, проводку міняти і в каналізацію спускатися", - каже Давидюк.
За прогнозами кадрових менеджерів, у 2015 році добре зароблятимуть муляри і сантехніки, слюсарі і столярі, електромонтери і машиністи.
"Уже зараз на чотири вакансії "машиніст крана" всього один працівник-претендент, - говорить Давидюк. - У Києві і області на таких робітників великий попит, бо місто і область масово забудовують. Без кранів не обійтися ніде. На одного муляра є аж шість вакансій. Ми пов'язуємо такий дефіцит працівників з низькими зарплатами, які їм зараз пропонують. Попиту на ці спеціальності серед молоді нема. Але вже у 2015 році хороші муляри отримуватимуть не гірше, ніж юристи і економісти. Вже зараз багато фірм готові платити досвідченим мулярам по 6-7 тисяч гривень на місяць".
Як зауважив Давидюк, у столиці роботодавці вже відчули дефіцит серед плиточників, токарів і шліфувальників.
"Кілька підприємств і заводів уже понад два місяці шукають людей на посади "фрезерувальник" і "токар", "монтажник" і "шліфувальник", - розказує менеджер кадрового агентства. - Пробували звертатися в училища, щоб направляли до нас на роботу своїх студентів-випускників, але когось зарплата не влаштовує, а в деяких навчальних закладах випускників з таких спеціальностей дуже мало. Більшість абітурієнтів в училищах цього року подають документи на слюсарів з ремонту автомобілів, кухарів, перукарів. Найвищий конкурс у медичні училища"

gazeta.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад