Навіщо потрібні друзі на робочому місці

Дослідження за дослідженням доводять, що працездатність на робочому місці знижується. Одним зі способів підвищити працездатність є сприяння дружбі. Всі ми розуміємо, про що йде мова: традиційні дружні жарти і розмови на спільні теми між співробітниками.
Керуючий партнер компанії з продажу взуття «Zappos» Тоні Хей вважає дружбу одним з компонентів корпоративної культури своєї компанії. Основними цінностями «Zappos» є створення позитивної атмосфери для співробітників, що є малозатратним. Це відбувається завдяки вигадуванню розіграшів, спільного навчання та підтримки сімейного духу.
Дослідження доводять, що працівники почуваються щасливішими, якщо мають друзів на роботі. Ті, хто дружить з колегами, більше люблять свою роботу і отримують від робочого процесу більше задоволення.
Було доведено, що близькі друзі серед колег збільшують загальний рівень задоволення від роботи на 50%. І люди, що мають серед колег свого найкращого друга, у сім разів працьовитіші, ніж решта співробітників. Приятелювання – це не лише отримання задоволення. Це також вироблення спільних цілей і ментальності.
Згідно з дослідженнями, солдати створюють міцні колективи через те, що вірять у свої місії, покладаються один на одного, і переживають разом погане і хороше. Одним словом, дружба сприяє лояльності у команді, результатом якої є спільний внесок і дисципліна на робочому місці. Дружба на роботі розвиває таке поняття, як "честь мундира", що включає в себе взаємоповагу, почуття ідентичності і задоволення від виконання важкої праці і отримання результатів.
Багато компаній вигадують корпоративні заходи, такі як поїздки на велосипеді на роботу, змагання зі спорту, громадські роботи та інші події, які сприяють командному духу. Найкращі компанії постійно розробляють корпоративні цілі і пріоритети для об'єднання співробітників. Друзі на роботі також значним чином підтримують один одного щодо особистого життя і у професійному плані. Риючи для інших шлях до підвищення, вказуючи на помилки, надаючи поради і допомогу, працівники піднімають командний дух.
Нещодавня історія у «Fairfield County Gazette» розповідає про те, як дружба на робочому місці вилікувала від раку мозку працівницю Трейсі Лі. Три вечори на тиждень один з колег Трейсі заїжджав на вечерю до її сім'ї. На дверях її кабінету в офісі висіли любовні записки на кшталт "сумую за твоєю усмішкою". Це також створює сильне почуття взаємної підтримки на робочому місці.
Такі компанії, як «Google», «DaVita», «Dropbox» і «Southwest» підтримують дружбу на робочому місці. Це те, що компанії мають робити, адже це надає їм перевагу перед іншими, покращує їх ефективність, творчість і ентузіазм.
Керуючий партнер компанії «Southwest» Гарі Келлі нещодавно розповів про те, як голова компанії може виробити культуру дружби у своїй організації. По-перше, каже Келлі, голова має уявляти собі цю культуру. Його порада – "з'ясувати для себе, якою має бути культура у твоїй організації". У компанії «Southwest» захотіли створити атмосферу сім'ї. Келлі каже, начальники мають "змоделювати культуру: проводити час з працівниками, з повагою ставитися до людей, веселитися, допомагати в особистому житті і професійно, на перше місце ставити проблеми людей – зі співчуттям, добротою і цікавістю".
Дуже важливо виробляти такі продукти, якими колектив би пишався, і виробництво яких постійно сприяло би професійному зростанню працівників. Люди в організації мають співпрацювати. Тому менеджери і колеги мають сприяти співпраці, довірі, особистим стосункам, веселощам і підтримці. У все більш глобалізованому і віртуальному оточенні викликом для працівників і менеджерів є культивувати особисті стосунки. Утвердження дружби вимагає зусиль.
Чи є негативні сторони дружби на робочому місці? Звісно: це професійна заздрість, колективне мислення, утворення різних груп, втрата робочого часу для спілкування і сварки. Однак все це можна подолати, а користь від позитивних стосунків перевершує всі негативні наслідки.

real-economy.com.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад