Зробити закордонний паспорт: нововведення

Для того, щоб отримати закордонний паспорт, громадянам України необхідно запастися терпінням, грошима і уважністю. До того ж з 1 січня 2013 закордонні паспорти виготовляються за новими правилами.
28 березня цього року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України, яка затвердила новий порядок видачі закордонних паспортів. Згідно з Постановою, паспорти діляться на 3 види: з чипом, без чипа, з чипом, але без інформації на ньому. Незважаючи на це, нові бланки ще не виробляють, тому закордонні паспорти мають такий вигляд, як і раніше.
Процедура виготовлення закордонного паспорта з нового року в Україні майже не змінилася. Тільки видають їх тепер не ОВІРи, а підрозділи Державної міграційної служби. Згідно з новим законодавством, щоб оформити закордонний паспорт, не обов'язково бути зареєстрованим у місті, в якому ви проживаєте. Тепер місце реєстрації не має значення, людина може зробити паспорт у будь-якому відділенні ДМС України. Забрати готовий документ можна або за місцем реєстрації, або за місцем проживання.

Перелік документів для отримання закордонного паспорта:
1. Заява-анкета (надає і заповнює працівник ДМС).
2. Паспорт громадянина України, а також копії 1-ї та 2-ї сторінок паспорта та сторінки із записом про реєстрацію.
3. Ідентифікаційний код.
4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який став недійсним, якщо людина змінила прізвище, або термін дії якого минув.
5. Військовий квиток або довідка з військового комісаріату (представникам сильної статі з 18 до 25 років).
6. Квитанція про сплату державного мита (у разі наявності пільг на їх сплату – оригінал документа, що підтверджує це, і його копія).
Фотографія не потрібна, вас сфотографують працівники ДМС.

Заощадити можна, якщо ви уважні та «підковані»
Закордонний паспорт можна оформити за 377 гривень замість пропонованих у квитанції ДМС 553 гривень... Ціна на оформлення закордонного паспорта різниться залежно від того, терміновий він чи виготовлений у звичайному режимі. Терміновий роблять за 10 днів, у звичайному режимі – за 30. Якщо ви зареєстровані не в місті, а в районі, то документи слід подавати в обласний відділ ДМС. Там вас сфотографують, а забирати паспорт доведеться в паспортному столі того району, де ви зареєстровані.
Отже, у фойє ДМС можна побачити багато стендів, на яких буде інформація з переліком необхідних документів, а також інформація про вартість паспорта, при цьому кожен платіж детально розписаний. Якщо порахувати ціну на стенді, виходить 377 гривень 15 копійок. Але! Працівники ДМС видають багатьом квитанцію з платежами, які необхідно сплатити, на 176 гривень 15 копійок більше, ніж вказано на стенді. У чому підступ?
Паспорт можна зробити і за 377 гривень, але для цього необхідно замовити в Управлінні МВС області довідку про відсутність судимості. І паспорт робитимуть не 30, а 50 днів, оскільки довідку доведеться чекати 20 днів. Між іншим, її можна замовити самостійно в УМВС, вона безкоштовна. Отже, закордонний паспорт обійдеться дешевше тим, хто уважний.
Якщо вам необхідно терміново виїхати за кордон, оформлення паспорта триватиме до 10 днів. За це потрібно заплатити більше, майже 800 гривень: держмито – 340 гривень, вартість послуг – 174 гривні 30 копійок, вартість бланка – 270 гривень.

Як зробити проїзний документ за кордон дитині
Виготовлення дитячих проїзних документів за кордон має свої особливості. Маленькі українці можуть виїжджати за кордон з власним посвідченням – проїзним документом дитини, або будучи вписаним в закордонний паспорт одного з батьків. Проїзний документ дитини можна отримати, звернувшись до підрозділу або до територіального органу ДМС.
Вартість послуг – 30 гривень 35 копійок. Вартість бланка – 24 гривні. У разі термінового оформлення (протягом 10 днів): вартість послуг – 60 гривень 70 копійок, а бланка – 24 гривні.
У віці від 16 до 18 років заява подається особисто або законними представниками (батьками, опікунами). Для цього слід мати такі документи:
1. Сама заява, де повинні бути зазначені дані про заявника: його прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані (серія та номер, ким і коли він був виданий, місце прописки), телефон та місце проживання.
2. Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини.
3. Якщо дитині вже є 16 років – ідентифікаційний код, паспорт, а також ксерокопії 1-ї та 2-ї сторінок паспорта та сторінки з реєстрацією.
4. Фотографії розміром 3,5х4,5 см – 3 шт.
5. Завірена нотаріусом заява від імені обох батьків.
6. Квитанція про сплату держмита.
7. Нотаріально засвідчене клопотання батьків (законних представників), у разі якщо дитина самостійно їде за кордон. Якщо батьки не проживають разом або розлучені, то подається тільки клопотання того, з ким проживає дитина.
8. Завірена нотаріально згода дитини, яка до того ж має бути оформлена у письмовому вигляді (у разі виїзду з країни на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років).
Оформлення документа забарає 30 робочих днів. Термінове – 10 днів. А якщо поїздка пов'язана, наприклад, з терміновим лікуванням того, хто виїжджає, смертю родича, що проживає за кордоном, – протягом 3 робочих днів. Якщо батьки планують подорожувати разом з дитиною, то в закордонний паспорт одного з батьків вносяться дані і фотографія дитини.

На порядку денному
Закордонні паспорти стали дефіцитом. Кілька днів тому Державна міграційна служба повідомила, що в найближчому майбутньому можливі затримки з видачею «термінових» паспортів, оскільки нещодавно був змінений виробник бланків паспортів громадянина України для виїзду за кордон. За словами виробника, ситуацію врегулюють найближчим часом. Отже, ті громадяни, які подають документи для оформлення закордонного паспорта протягом 30 днів, найімовірніше, отримають паспорти вчасно.
Більше того, Державна міграційна служба рекомендує українцям завчасно оформляти паспорти, адже пікові навантаження на територіальні підрозділи міграційної служби припадають саме на святкові та відпускні сезони.
І ще одне: поки в Україні виготовляють закордонні паспорти звичного зразка. Обіцяні біометричні можуть з'явитися у нас тільки з 2016 року.

novostiua.net

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад