Як відпочивати на роботі з користю для роботи?

Як часом буває: робочий процес сповільнюється, і, як не намагайся, не те що геніальну ідею народити не вдається, але навіть проста справа стає не по плечу. Баста, час відпочивати!
До речі, соціологи підрахували: у середньому службовці столичних офісів витрачають на перекури, чай-каву та порожні розмови з колегами близько трьох годин на день. Ми не закликаємо вас наслідувати їх приклад, але перепочинки в роботі дійсно необхідні. Відчувши втому, відірвіться від справ лише на 5-7 хвилин - і ви знову свіжа ніби огірочок! Щоправда, і відпочивати потрібно грамотно.

Їмо жаб
Не в прямому сенсі, звичайно. «З'їсти жабу» - це прийом, який допомагає не розгойдуватися та не витрачати дорогоцінний час дедлайну. Отже, перед основним важким завданням зробіть якесь маленьке. Тим самим ви себе здорово підбадьорте: одна галочка в списку справ є!
Не наводьте порядок на столі на початку дня - прибережіть це до того часу, коли втомитеся від роботи - у вас буде зайвий привід відволіктися. Обговоріть з колегами з самого ранку, коли краще зробити перерву на чай-каву і куди піти обідати - залишитися в офісі або відправитися всім разом в сусіднє кафе. Зрозуміло, будь-який з цих пунктів пізніше може бути відкоригований, але головне - в іншому: знання, що у вас будуть приємні перерви, додасть оптимізму при будь-якому навантаженні. І це перший бал на вашу користь проти монотонності.
При втомі радять зайнятися релаксацією, а саме: прийняти розслаблюючу позу, закрити очі та подумки перенестися в якійсь райський куточок. Проте в багатолюдному і шумному офісі, сидячи за столом, заваленим паперами, якось важко уявити себе на морському узбережжі в оточенні пальм. Тому краще використовувати більш прості способи. Наприклад, розгадувати кросворди, розкласти на моніторі коротенький пасьянс або читати про себе вірші з тих, що пам'ятаєте (можна вчити нові). І часу багато не займає (догану не встигнете отримати), і відволікає чудово, і відповідає правилу релаксації: розслабляє й одночасно додає заряд бадьорості. Вчені встановили, що подібні заняття сприяють відновленню активності сірих клітин і тим самим не тільки повертають вас в робочий процес, а й - заділ на майбутнє! - запобігають старінню мозку.

Котячий вальс
Кішечки обожнюють, коли їх чешуть за вушком. Ми теж просто мугикаємо, коли хтось вовтузиться з нашими волоссям... До речі, ці «вольності» допоможуть відновити ясність думки, якщо ви перевтомилися. «Причешіть» себе руками, пройшовшись від чола до потилиці як мінімум 30 разів. Потім, якщо не боїтеся зіпсувати зачіску, помасажуйте голову «миючими» рухами. Добре знімає втому і круговий масаж скронь трьома пальцями - вказівним, середнім і безіменним.

Йдемо на запах!
Згадайте: коли ви відчуваєте запах улюбленого аромату, то мимоволі... збуджуєтеся. Чому б не використовувати чудеса ароматерапії в окремо взятому офісі? Цікаво, що в Японії ароматизують офіси надихаючими запахами. Беріть на замітку: запах лаванди, жасмину може повернути гарний настрій, відновити працездатність і зняти сонливість, викликану перенапругою. Ефірні масла кориці, лимона і розмарину допомагають активізувати роботу мозку.
Є ще одна ідея. Зшийте мішечок 10 × 10 см і наповніть його будь-якою сумішшю трав, яка вас бадьорить. Періодично можна міняти наповнювачі. Коли знадобиться, діставайте саше з сумки, розімніть, щоб аромат трав посилився, і нюхайте на здоров'я - сон як рукою знімає і... закликає геніальні ідеї.

feelgood.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад