Випробувальний термін. Як не схибити і взяти максимум з нього?
Вперше поступаючи на роботу або міняючи спеціальність, кожний з нас неминуче стикається з таким поняттям як «випробувальний термін». Встановлює його фірма або підприємство-наймач для того, щоб перевірити, наскільки кандидат відповідає своїй майбутній посаді по рівню освіти, кваліфікації, навикам, чи легко знайде взаєморозуміння з керівництвом і колективом.
Загалом, перевірка предстоїть грунтовна. Цей період вашої трудової біографії не сприймайте як непотрібну і порожню формальність, а віднесіться до нього серйозно. Крім того, скористайтеся можливістю також випробувати нову роботу на відповідність вашим очікуванням.
Зазвичай мінімальний випробувальний термін триває два тижні, а максимальний - півроку. Пам’ятаєте, що до останнього дня за фірмою залишається право на звільнення.
Тривалість випробувального терміну не повинна вас якимсь чином бентежити або лякати, навпаки, використовуйте цей час собі на користь - за два тижні, а тим більше півроку, ви можете глибоко проникнути в таємниці професії» і повною мірою оцінити обстановку, в якій належить працювати. Нам, жінкам, зробити це простіше - адже ми такі наглядові, та і на інтуїцію можна сміливо вважатися.
Не варто втрачати ні години відпущеного вам часу. Не соромтеся і питайте у колег ради, це допоможе уникнути якихось помилок. Проявляйте ініціативу, але дуже не перестарайтеся - викладайтеся тільки в межах кола ваших обов'язків.
Коли вам робитимуть зауваження, указуватимуть на неточності в роботі - погодитеся, з перших кроків на новому місці цього не минути, не ображайтеся на критику, але і не панікуйте. Якщо щось не виходить, не приховуйте своє невміння, краще відразу починати вчитися, чим дочекатися, поки колеги не натраплять на вашу некомпетентність.
«Обтертися» і прижитися в новому коллективі завдання не з легких. Мабуть, не стоїть відразу дуже зближуватися з новим колективом, і особливо обговорювати особисті проблеми, не підкреслюйте свої виняткові здібності, але і не замикайтеся в своєму власному маленькому світі.
Зрозуміло, всім дуже цікаво дізнатися про вас якомога більше, проте для вас же буде краще, якщо ви обмежитеся найзагальнішими відомостями про себе. Не бійтеся показатися нецікавою, краще сконцентруйтесь на створенні свого резюме - хочете ви того чи ні, з першого дня керівництво і колеги вже щось думають про вас, буде краще якщо ви триматимете цей процес під особистим контролем.
Не давайте втягнути себе в одне з угрупувань усередині компанії - частенько такі наявні практично у всіх колективах: неформальні лідери і їх свити, споріднені клани, групи по інтересах, вічні опозиціонери і «вискочки-відмінники».
Навіть якщо дружба з кимось з них здається дуже привабливою, постарайтеся дотримувати нейтралітет і лавіруйте між ними настільки довго, наскільки це можливо. З часом ви розберетеся в перипетіях цих підкилимових ігор і зможете зробити якісь висновки, а поки не варто витрачати дорогоцінний час на з’ясування «хто є хто».
Постарайтеся відразу ж створити на робочому столі затишну обстановку: плюшеві ведмедики не обов'язкові, але все-таки ви повинні відчувати себе тут досить комфортно. Охороняйте свій суверенітет - не дозволяйте колегам дивитися ваші записи, файли в комп’ютері без робочої необхідності.
Нормальний стан випробовувати в перші дні випробувального терміну стан легкого стресу, але на постійну нервозність варто звернути увагу. Сподіваючись на якість своїх професійних знань, поводьтеся сміливо і спокійно. Якщо упевненість у власних силах не допомагає, поміркуйте: чи не викликана вона колючими зауваженнями колег.
Придивитеся до них, може, в цьому колективі прийнята та манера спілкування, яка здається вам образливою.
І декількох днів достатнє, щоб визначити, чи підходить вам нова робота. Тон спілкування між колегами, загальний настрій співробітників, відношення до новачків і інші важливі деталі допоможуть зробити правильні висновки. Постійні інтриги і чутки, якщо вони властиві атмосфері всього трудового колективу, і вас не залишать осторонь як би ви не ухилялися від участі в них.
Велике значення має характер особистої розмови з керівником, якщо це представляє певну складність, значить, ви вже маєте сигнал тривоги, і проблему не варто посилювати. Проаналізуйте, як вам відчувається на новому робочому місці, чи існує можливість професійного вдосконалення, якщо немає, може, не треба погоджуватися на цю пропозицію і даремно витрачати час.
Будьте відверті з собою і запитаєте: чи справитеся з довкола службових обов'язків, чи йдете додому «з легким серцем», чи приносить моральне задоволення кожен робочий день? Одна з складових робочого щастя - усвідомлення того, що ви кожен ранок йдете на роботу як на свято, з радістю, а увечері, збираючись додому, трішки жалкуєте, що пора йти.
Адже на роботі ми проживаємо велику частину свого життя, не можна ж півжиття провести «як на каторзі»! Пам’ятаєте про це, влаштовуючись на роботу.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 24697 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
«Ігри Нескорених»: де дивитися змагання серед ветеранів та військових
07.02 Із 8 по 16 лютого в Канаді пройде міжнародний спортивний захід «Invictus G ...
Мешканку Шепетівщини ошукали на 33 тисячі гривень, коли вона намагалась повернути гроші за ліки
07.02 Невідомий представився співробітником служби соціального захисту.
У Хмельницький повернулися «на щиті» двоє Героїв
07.02 Прощалися з Костянтином Дерусом та Костянтином Чарним.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...