Поради для тих, хто тільки розпочинає свою кар'єру

Ці поради допоможуть тим, хто вже отримав диплом, або ж у недалекому майбутньому отримає його - і відправиться в далеке плавання в пошуках престижної, високооплачуваної роботи.

Порада перша
Переоцінка своєї вартості на ринку праці - одвічна проблема молодих фахівців, які, в основному, практично не мають досвіду роботи. Не всі роботодавці готові брати на роботу співробітників без найменшого досвіду роботи, а ті, хто все ж ризикує, роблять це з усвідомленням того, що молоду людину доведеться вчитися практично всьому.
Що ж, для всіх нас вже давно відомо, що освіта в нашій країні не така вже й якісна, і людина з дипломом менеджера або економіста не зможе одразу ж зайняти бажану посаду, оскільки, просто кажучи, її знань вистачить максимум на роботу секретаря. Для того щоб бути успішним, випускникам іменитих вишів доведеться попітніти не менше, аніж випускникам технікумів. Люди, які вже спробували себе в роботі економіста або менеджера, чудово розуміють, що їхніх знань замало, і претендувати на високу зарплату не варто.
Тим не менше, «зелені» студенти, приходячи влаштовуватися на роботу вперше, зарплату просять більше в середньому на 500-1000 гривень більше, ніж людина з досвідом роботи. Тут варто задуматися: де ж в цьому логіка?
1-е правило успішної кар'єри - завжди оцінюйте свої можливості реально, а під час співбесіди акцент ставте на те, що вам важливіше отримати цінний досвід, ніж більшу зарплату.

Порада друга
Основний аргумент при прийнятті на роботу людини без досвіду роботи - ентузіазм шукача і бажання працювати шукача. Якщо ви сильно хочете працювати в конкретній компанії на конкретній посаді - ви повинні максимально показати, як сильно ви хочете працювати, як сильно хочете отримати дорогоцінний досвід саме на цій посаді, саме в цій компаній. Адже, якщо ви цього хочете не сильно, то й про посаду можете забути. Замість вас знайдеться людина з досвідом і великим завзяттям.

Порада третя
Ви повинні обов'язково бути готові до співбесіди. Інакше просто втратите можливість позитивного результату. Повірте: непідготовленість можуть пробачити людині з величезним досвідом, але новачкові - ніколи. Ви повинні обов'язково принести з собою резюме, портфоліо яких-небудь студентських робіт (якщо такі є), правильно підібрати одяг і обов'язково відрепетирувати всі можливі відповіді на різні питання інтерв'юера.

Порада четверта
Якщо ви не палко бажаєте залишити навчальний заклад без досвіду роботи - можете почати працювати вже під час навчання у виші. Повірте, що у вас буде більше шансів влаштуватися на роботу після закінчення університету, якщо у вас буде хоча б рік досвіду.

Порада п'ята
Вивчайте мови. Якщо ви знаєте хоча б одну іноземну мову - шанси отримати роботу у вас вище, ніж у людей, які знають, максимум, українську та російську. Це пов'язано з тим, що зараз все більше компаній залучають у свій бізнес іноземних партнерів та інвесторів, розширюють свій бізнес. Відповідно, якщо ви зможете вільно спілкуватися хоча б англійською - ви будете дуже цінні для компанії і, швидше за все, зможете швидко піднятися кар'єрними сходами.

telegraf.com.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад