Де в Україні інвестувати добре
Де найкраще вести бізнес в Україні? У Держагентстві з інвестицій та управління національними проектами вважають, що у Харківській, Львівській та Донецькій областях. Згідно з рейтингом інвестиційної привабливості, опублікованим Держінвестпроектом, саме ці три області обходять інші регіони за більшістю чинників, на які може «покласти око» потенційний інвестор.
Рейтинг, підготовлений Держінвестпроектом спільно з Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій та Інститутом соціологічних досліджень Київського міжнародного інституту соціології, дає оцінку інвестпривабливості усім 27 регіонам за 19 показниками. У хвості рейтингу – Чернівецька, Запорізька області та Севастополь.
Як рахували?
Дослідження інвестиційної привабливості областей проводилося відразу за трьома напрямами. По-перше, його автори аналізували інформацію держслужби статистики та її регіональних підрозділів. По-друге, опитували представників бізнесу. Понад 600 компаній, що брали участь в опитуванні, відбирали за принципом квот: часткою ВРП (валового регіонального продукту) регіону, в якому працюють ці компанії, в економіці України, кількістю підприємств в області, населенням і галузевою структурою. Третій напрям – опитування експертів – по три від кожного регіону (у тому числі представників органів влади, бізнес-асоціацій та інвест- або консалтингових компаній) про те, які переваги та ризики для роботи бізнесу в ньому.
Загальний бал складається з 19 чинників, 9 з яких автори визначили як «м'які», і ще 10 – як «жорсткі». До перших віднесли ті, що можна змінити впродовж короткого періоду часу. Приміром, діловий клімат, корупцію, дотримання прав власності тощо. До других – чинники, дію яких в короткостроковій перспективі змінити дуже складно або неможливо. Приміром, географічне розташування, природні ресурси або інноваційний потенціал.
Особливу увагу дослідники приділили аналізу основних ризиків для інвестування. Згідно зі звітом, представники бізнесу оцінили їх вплив на власні капіталовкладення як середні або навіть слабкі. При чому найбільшим ризиком вони назвали зміни ринкової кон’юнктури: він набрав 4,9 бала за 10-бальною шкалою, де 0 – сильний вплив на інвестиційну діяльність підприємства, 10 – відсутність впливу.
Серед інших небезпек: ризик нечесних контрагентів (5,25), рішення центральної (5,35) та місцевої влади (5,77). Ще менше, якщо вірити дослідженню, підприємці бояться втратити бізнес або власність (5,84). Найменші побоювання викликають кримінальні, погодні або екологічні загрози для ведення бізнесу в регіонах.
Підсумок цього дослідження – 330-сторінковий документ, що детально описує плюси і мінуси в інвестиційному потенціалі кожного українського регіону і дає рекомендації щодо його реалізації. На проведення дослідження Держінвестпроект витратив 600 тис. грн.
Лідери рейтингу
Безумовний лідер рейтингу інвестиційної привабливості – Харківська область. Завдяки хорошому рівню освіти, розвиненій інфраструктурі та природним ресурсам, вона узяла перше місце за «жорсткими» чинниками, а за непоганий діловий клімат в області порівняно з іншими учасниками рейтингу – срібну медаль за «м'якими» чинниками. Позитивні оцінки регіон отримав і за «ефективність влади» (5-е місце), і за відносно низький рівень корупції.
Друге місце – у Львівської області. Її найсильніші сторони, як свідчить дослідження, це чинники з групи «м'яких». Бізнес непогано оцінює діловий клімат, відкритість місцевої влади (2-е і 1-е місця відповідно). Зате він поганої думки про ефективність місцевої влади і дотримання прав власності.
«Бронза» – у Донецької області. Її плюси – споживчий попит завдяки високому рівню доходів населення, а також промисловий потенціал, через який за чинником «бізнес-сегмент» область зайняла 3-е місце. Ще одна сильна сторона – високоосвічена робоча сила.
Українській столиці в рейтингу укладачі виділили тільки четверте місце. Чому? Незважаючи на безліч явних достоїнств роботи в Києві, його проблема – в доступності робочої сили. За цим показником місто посідає 23-тю сходинку.
На п’ятому місці – Дніпропетровська область. Причому за «жорсткими» факторами (промислове виробництво, природні ресурси, споживчий попит) вона посідає друге місце, однак за «м’якими» – лише 14-е місце. Одна з причин – негативні очікуванні очікування інвесторів щодо змін у місцевому інвестиційному кліматі: за фактором «діловий оптимізм» область посіла лише 16-у позицію.
Уп'ятьох ці області залучили майже 75% з $54,5 млрд. прямих інвестицій, які прийшли в економіку України за роки її незалежності.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...