Робота на пенсії: переваги та недоліки
Вихід на пенсію - не лише закінчення професійної діяльності, але й зміна всього життя людини. До цієї події слід готуватися завчасно. Йдучи на пенсію, можна бути задоволеним зробленим за життя або, навпаки, жалкувати про те, що доводитися залишати роботу. Тому робота на пенсії має низку переваг.
Незалежно від того, коли відбувається відхід на пенсію (у 50, 60 або 70 років), прощання з роботою може загрожувати ускладненнями. Пенсійний стрес супроводжується небажанням брати участь у суспільному житті, зниженням інтересу до інших людей і часто призводить до зменшення інтелектуальної активності. Відчуття власної непотрібності та відсутність точного розпорядку дня можуть провокувати порушення почуття власної гідності, поганий настрій або замикання в собі. «Відхід у себе», у свою чергу, часто призводить до егоцентризму, «зациклення» на спогадах. Людина починає посилено прислухатися до себе, свого організму.
Діяльний оптиміст легше перенесе зміни, пов'язані з пенсією та знову набуде життєвої рівноваги. Бажання працювати - головна потреба здорової людини.
Робота на пенсії допомагає розвитку багатьох здібностей людини, робить її потрібним оточуючим, надає сенс життю. Великий філософ 18 століття Вольтер на дев'ятому десятку життя вважав, що чим старшою стає людина, тим більше їй потрібно працювати, оскільки краще померти, ніж по-старечому йти по життю (працювати - значить жити!).
Досягнувши пенсійного віку, важливо продовжувати працювати, але у відповідності зі станом здоров'я. Важка фізична робота на пенсії протипоказана для літніх людей, про яку ще Аристотель говорив, що вона сушить тіло та веде до передчасної старості. Можна сказати, що помірна праця - це здоровий стрес, а непомірна працю через свій обсяг, зміст або, навпаки, через те, що в ній не використовуються всі можливості людини - це нездоровий стрес.
Після 65-70 років не варто прагнути до роботи, яка вимагає великої уваги або швидкого прийняття рішень. Добре, якщо робота на пенсії недалеко від будинку та до неї можна дійти пішки, витративши не більше 15-25 хвилин.
Якщо пенсіонер ніде не працює, то все одно йому необхідно зайняти себе. Корисно скласти список справ на день, навіть якщо виконати всі не вдасться.
Посильна фізична праця справляє благотворний вплив на стан організму. Багато літніх людей із задоволенням працюють на присадибній ділянці. Робота на пенсії в саду вимагає дотримання наступних рекомендацій.
Не можна працювати при поганому самопочутті. Як тільки літня людина, працюючи, відчула себе погано: у неї заболіла голова чи з'явилося відчуття нездужання - вона повинен негайно припинити роботу та влаштувати собі перерву.
Не рекомендується працювати у спеку. Найкраще працювати в саду до 11 годин ранку та після 17 години вечора.
На голові завжди повинен бути головний убір, а одяг з добре вентильованих тканин (бавовни або льону) повинен максимально закривати тіло.
Не варто довго перебувати в одній позі, особливо в похилому положенні.
Необхідно робити тривалі перерви в роботі і завжди мати при собі рекомендовані лікарем ліки для невідкладної допомоги.
Ніколи не працюйте на висоті без страховки.
Небажано довго перебувати в саду поодинці, оскільки при різкому погіршенні самопочуття нікому буде надати допомогу.
У зв'язку з важкою економічною ситуацією в країні багато людей, які вийшли на пенсію, змушені шукати додаткове джерело доходів, оскільки державної пенсії, найчастіше, не вистачає. Крім того, самотні пенсіонери на роботі спілкуються зі своїми товаришами по службі. Це справляє на них позитивний вплив, зберігаючи соціальні зв'язки.
Робота на пенсії дозволить не тільки поповнити бюджет пенсіонера, але й (при розумному навантаженні) зміцнити його здоров'я. Необхідно пам'ятати, що всі довгожителі працювали до останніх днів життя, залишаючись при здоровому глузді і маючи гарні фізичні дані до глибокої старості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Ярмолинеччині відкрили меморіал пам'яті захисникам, які віддали життя за Україну
01.11 На меморіалі увічненні імена трьох воїнів...
У Кам'янці-Подільському придбають нові сміттєвози: вартість закупівлі - понад 20 мільйонів гривень
01.11 Планують купити п'ять нових спецавтівок.
Як зрозуміти, що корм не підходить коту: основні ознаки
01.11 Збалансоване харчування є фундаментом здоров'я вашого кота. Воно забезпечу ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...