Як визначитися з вибором вакансії

Як театр починається з вішалки, так і пошук нової роботи – з чого ж? А ось і не з аналізу вакансій на сайті, як можна було б подумати. Усе насправді починається набагато раніше: з розуміння того, ЧИМ ви хочете займатися і планування своєї подальшої діяльності. Про те, як це робити правильно, ми і розповімо в цій статті.
Отже, ви тільки закінчили інститут і ваша трудова книжка порожня, або ви нещодавно звільнилися з роботи і питання працевлаштування для вас постає гостро – в даному разі не має значення.
Перше, з чого вам треба почати, – це вибрати час і місце, де вас ніхто не буде тривожити, озброїтися чистим аркушем паперу і написати основні вимоги до бажаної для вас роботи.
Звертаємо вашу увагу, що писати слід не перелік посад (на кшталт: бухгалтер, рахівник, адміністратор), а саме ті критерії, за якими ви визначатимете, – підходить вам пропозиція, що поступила, чи ні.
Для цього можна просто в переліку нижчевикладених пунктів проставити бали важливості, які справедливі тільки персонально для вас, або проранжирувати їх за ступенем важливості – як вам буде зручніше.
Наприклад, ви можете отримати такий список:
Зарплата
Віддаленість від будинку
Хороший колектив
Можливості зростати й розвиватися професійно
Оточення
Співпраця з кваліфікованими фахівцями
Чистий красивий офіс
Соціальний пакет
Нормований (чи навпаки не нормований) робочий день
Спілкування з людьми (чи навпаки – мінімум спілкування)
Робота з паперами
Робота з технікою
Відрядження
Відпустка
Інше
Тобто цей список просто повинен містити усе: й перелік завдань, якими вам подобається займатися найбільше і в яких у вас є професійна компетенція, і так звані вторинні вигоди, що якраз і визначають наш настрій на робочому місці і відповідають за те, задоволені ми своєю роботою чи ні.
Намагайтеся при виконанні цієї вправи бути максимально чесними самі з собою, адже цей список ніхто, окрім вас, не перевірятиме і не редагуватиме, при цьому користь від нього – непереоціненна.
По-перше, психологи давно помітили, що усе, що зафіксовано нами на папері (чи в електронному вигляді – неважливо, головне – записано), сприймається нашою свідомістю як план, внаслідок чого вона отримує команду до дії. Будь-які міркування, проекти або сумніви, залишившись у вас у голові, тільки даремно забирають вашу оперативну пам'ять й інші ресурси, оскільки там і залишаються.
По-друге, при пошуку відповідних вакансій вам потрібний деякий критерій відбору, а нічого кращого, ніж структурний список, просто не придумаєш.
Звичайно, якщо ваші параметри пошуку – хочу знайти посаду бухгалтера із зарплатою не менше 3 тис. дол. у великій компанії з офісом у центрі міста, найвірогідніше, вам такий список не потрібний. Хоча і в ньому також є важливі пункти, заповнити які варто було б, – про робочий день, колектив, щось інше, важливе для вас. Коли ви переглядатимете на сайті вакансії, ви серйозно полегшите собі пошук, просто порівнюючи текст пропозиції з вашими індивідуальними вимогами. Це дасть вам структурність і системність при виборі, що вкрай важливо.
А ось де особливо добре проявляє себе ця методика, так це при пошуку роботи для фахівців широкого профілю, скажімо, "продажників" або менеджерів по спілкуванню з клієнтами.
Можливо, рік тому, коли ви, будучи продавцем реклами, шукали роботу, для вас наявність метро поруч не грала істотної ролі, а зараз, промучившись годинами в маршрутах протягом важкого трудового дня, це реально важливо. Чи ви більше не хочете працювати в команді, де керівник – жінка, або вам важливо, щоб у співробітників, які оточують вас, була належна кваліфікація, щоб ви могли прогресивно рости в професії, або щось інше…
Це все важливі чинники, які, на жаль, часто опускаються претендентами на етапі співбесіди й ухвалення рішення, оскільки не були враховані заздалегідь, що потім призводить до невдоволення професією, роботою в цілому і собою зокрема.
А усього цього можна спокійно уникнути, якщо заздалегідь, ще на етапі планування, запустити цей запит у підсвідомість і поставити їй запитання: а яку саме роботу я хочу? Відповіді раціональні з серії "така-то зарплата і така-то посада" приходитимуть у першу чергу.
І ось тут украй важливо не зупинятися, не відволікатися на телефонні дзвінки й інші подразники, а продовжувати записувати до кінця те, що спадає вам на думку. Не виключено, що ви виявите, що замість того, щоб працювати у сфері продажу, вас більше привабила б організаторська діяльності або, скажімо, замість роботи з цифрами – спілкування з людьми. Наша підсвідомість завжди ідеально знає, що нам потрібно в той або інший період життя, важливо лише навчиться її слухати та чути.
Коли у вас перед очима з'явиться детальний список вимог до "ідеальної" роботи, ви зі здивуванням можете виявити, що вакансія, яка цікавить вас, може знаходитися в сусідньому підрозділі сайту працевлаштування або взагалі в іншому розділі.
А що буває, якщо таку роботу не виконати? Правильно: накопичене незадоволення життям і ситуацією, стреси, втома. І усе через те, що ви не з'ясували спочатку – а що ви хочете зараз?
Для досягнення гармонії в житті необхідно дотримувати баланс між раціональним мисленням і своїми почуттями й емоціями, оскільки одне без іншого неможливо. Але й працюють вони лише в тандемі.
Тому відповідайте собі чесно на кожному життєвому етапі – що я роблю, навіщо й куди я йду, що я отримаю в результаті цього і т.д. Тоді й вибрана робота вам приноситиме тільки радість, і компанія, в якій ви працюватимете, буде вас максимально задовольняти. А як же інакше? Адже це ви самі її вибрали.
http://www.hrliga.com/
Підготувала Зоряна СОНЯЧНА

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад