Секрети читання англійських текстів: чим більше слів у пасиві, тим краще

Чим більше англійських слів ви знаєте, тим краще. Справедливе зауваження, але це зовсім не означає, що ви використовуватимете всі ці слова у своєму мовленні. Так, коли ви читаєте тексти англійською, дивіться англійські фільми, слухайте музику, чим більше слів вам знайомо, тим легше зрозуміти сенс прочитаного і почутого. Але не варто переживати, якщо ви самі не застосовуєте кожне слово, яке знаєте. 
Ми використовуємо в мові набагато менше слів, ніж знаємо
Якщо ви відвідуєте курси англійської з носіями мови, то, напевно, помітили, що англійці й американці використовують не так вже й багато слів у своєму мовленні. Багато слів і фраз рідко застосовуються в повсякденних розмовах і навіть на роботі. Наукові і технічні терміни, хитромудрі літературні вирази, сленгові слова, складні граматичні конструкції – усі вони досить рідко використовуються на практиці, якщо тільки це не обумовлено вашою сферою діяльності. Наприклад, співробітник фармацевтичної компанії щодня вимовляє безліч складних слів – назви хімічних сполук, медичні терміни і т. п. Редактор журналу про мистецтво постійно зіштовхується зі словами, які більшість із нас використовують украй рідко.
Щодня, спілкуючись своєю рідною мовою, ми не використовуємо і третини слів, які знаємо. Вивчаючи іноземну мову, немає причин засмучуватися, якщо вам насилу даються складні літературні фрази або у вас немає упевненості в написанні слів на кшталт "тринітротолуол".
Читайте вдумливо
Читаючи, недостатньо уловити сенс тексту. Звертайте увагу на правильне написання і порядок слів, використання прийменників, форми дієслів. Ваша мета – не просто зрозуміти, про що йде мова у книзі, а витягнути з неї корисні приклади використання слів і побудови пропозицій. Таким чином, читання може стати для вас не менш корисним, чим дистанційні курси англійської мови, головне перетворити процес читання на процес навчання.
Ви можете прочитати твір англійською на 300 сторінках і лише трохи просунутися у вивченні англійської граматики. Якщо ви читаєте нашвидку, не прагнучи запам'ятовувати написання слів і аналізувати граматичні конструкції, результату від такого читання мало.
Читайте вдумливо. Зовсім не обов'язково братися за об'ємні класичні романи, питання не в тому, щоб читати багато. Ви можете вчити англійську онлайн, знаходячись перед монітором свого комп'ютера, читати з екрана мобільного телефону новини, блоги, статті на теми, що цікавлять вас. При цьому увесь секрет у тому, щоб читати уважно.
Вам трапилося нове слово? Знайдіть його переклад, зверніть увагу на транскрипцію, вимовіть його вголос або подумки, запам'ятайте написання, для цього ви можете кілька разів написати його від руки або набрати на клавіатурі. На таку ж пильну увагу заслуговують і граматичні конструкції. Аналізуйте текст, розкладайте його по поличках, подумайте про те, за якими відомими вам правилами складена та або інша фраза. Якщо ви зустрічаєте нові для себе мовні звороти, постарайтеся знайти їм пояснення в підручнику граматики і запам'ятати, як їх застосовувати.
Робіть паузи під час читання
Зробити усе вищесказане, якщо ви «ковтаєте» текст, сторінку за сторінкою, не роблячи пауз, неможливо. Навіть якщо ви звертаєте увагу на незнайомі слова та граматичні конструкції, але відкладаєте їх аналіз на потім, ймовірно, вам буде складно повернутися до того моменту в тексті, який вас зацікавив.
Робіть паузи, коли помічаєте нове слово або що-небудь незрозуміле для вас, наприклад, порядок слів, прийменники. Ви можете скористатися словником або підручником граматики, пошукати схожі приклади в мережі Інтернет. Записуйте нові фрази і слова, які ви хотіли б використовувати у своєму мовленні. Наприклад, якщо ви читаєте діловий лист, щоб навчитися самостійно листуватися з колегами і партнерами з інших країн, деякі мовні звороти і слова можуть бути особливо корисні для вас. Чому б не записати їх, щоб надалі застосовувати на практиці.
Крім того, роблячи позначки, до яких можна повернутися в майбутньому, ви можете дозволити собі не надто відриватися від тексту. Якщо паузи будуть тривалими, ви можете втратити смислову нитку оповідання, вам може стати нудно.
Читання не має втомлювати
Як ми вже зазначили, не робіть занадто великі паузи, читання не повинне перетворитися на суцільний урок граматики. Немає сенсу аналізувати фрази і слова, які вам вже непогано знайомі, і зупинятися після кожного прочитаного речення.
Також не варто зациклюватися на занадто складних словах і конструкціях, адже вони навряд чи знадобляться вам у реальності. Красивий літературний вислів, який можна зустріти тільки на сторінках класичного роману, не згодиться вам у повсякденній або діловій розмові. Ви ніколи не станете писати так само, використовуючи складносурядні речення на півсторінки. Для читання краще всього вибирати тексти, які трохи вищі по складності, ніж ваш рівень знань. Це схоже на дистанційні курси англійської мови або заняття з репетитором – кожний наступний урок повинен дати нам якісь нові знання, він складніший за попередній.
Але якщо під час читання ви зустрічаєте фрази, які ніяк не піддаються вашому розумінню, не прагніть щосили розібратися в них. Навіть якщо ці фрази цілком застосовувані на практиці, але ваші знання ще не дозволяють вам впоратися з ними, не варто мучити себе. Коли ви вивчаєте розмовну англійську, курси завжди побудовані від простого до складного. Ніхто не стане примушувати вас у перший же місяць висловлюватися на тему політичної ситуації в країні або спілкуватися на ділові теми. Усьому свій час.
Не стомлюйте себе, нехай читання дарує вам більше цікавих відкриттів і приємних емоцій.
http://kontrakty.ua/
Підготувала Ольга КОТ

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад