Чи наймати хакера на роботу?

Хакер - професія, яка стала затребуваною навіть у кризу, незважаючи на економічну рецесію та зростання рівня безробіття. Роботодавці в завидною регулярністю та завзятістю прагнуть отримати до себе на роботу найкращих хакерів сучасності, намагаючись звабити їх фантастично високими заробітними платами. Зараз, за даними Bloomberg Businessweek, на хакерів цілий бум, компанії борються за хакатонів, оскільки професіоналів в області інформаційної безпеки в усьому світі на пальцях можна перерахувати. Чому ситуація погіршується? Це пов'язано з кількістю зломів інформаційних систем, причому великих, таких як, комп'ютерні диверсії та шпигунство, і витоком інформації, відповідно. Компанії втрачають весь прибуток, що обчислюється мільйонами та мільярдами доларів. Проте 90% роботодавців вважають за краще тримати подібного роду інформацію таємно від сторонніх.

Але деякі випадки «випливають на поверхню». Наприклад, нещодавно один з представників британської контррозвідки МІ5 в ЗМІ повідомив, що одна англійська компанія «понесла збиток $ 1,25 млрд через кібератаки, що спонсорувалися іноземною державою». Підстав не вірити цим словам немає.

За оцінками IDC, фахівців з ВД вже до 2015 року має бути в два рази більше, ніж сьогодні. Ймовірно, це одна з причин дефіциту комп'ютерних кадрів на європейському і американському ринках. Хакерів активно вчать в університетах, адже у багатьох з них немає навіть середньої освіти (чого не зробиш заради добробуту та безпеки компанії). В Європі існує спільнота хакерів, яка щорічно збирається в передмісті Парижа на конференцію, щоб «обмінятися досвідом» хакерських атак. В цьому році на подібному заході налічувалося 1200 осіб. Так ось, топ-менеджери пристосувалися навіть звідти знаходити фахівців до себе на роботу.

А британська служба безпеки GCHQ використовує інші методи у відборі найкращих хакерів сучасності. На своєму сайті вона розміщує криптограми, які потрібно зламати: якщо зламав - ласкаво просимо на роботу! Таким чином, після опублікування криптограм кількість хакерів, які бажають працювати офіційно, збільшується на 42%.

Тепер навіть кіберзлочинці в минулому можуть замислюватися про офісну кар'єру, адже роботодавець дає цим фахівцям не тільки високу зарплату, а й вільний графік і всі бонуси, до них не висувають вимог щодо дотримання дрес-коду, їм просто потрібно ДОБРЕ виконувати свою роботу.

Але багато консультантів впевнені, що брати людину з темним минулим і без відповідної освіти на роботу для фірми загрожує, в першу чергу, втратою репутації. Наприклад, антивірусні компанії проводять перевірку співробітників, чи не писали вони вірусів раніше. Вони ретельно стежать за своєю репутацією, оскільки про них завжди ходять «байки про зв'язки з тими, хто пише віруси». Крім репутації, у компанії, що взяла хакера на роботу, завжди є ризик того, що він може повернутися до своєї колишньої діяльності, не буде підкорятися керівництву і видасть (за певну кругленьку суму) всі таємні відомості конкурентам...

Джерело: http://www.naim.ru/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад