Поради та рекомендації щодо правильного складання та написання резюме

Зміст резюме

Представтесь
Вкажіть прізвище, ім’я, по батькові (можна виділити), дату народження та вік, контактну інформацію

Мета
Вкажіть посаду, яку хотіли б отримати.
Освіта
В розділі «Освіта» вкажіть де, коли і які учбові заклади закінчували. Пишіть детально, вказуйте факультет, спеціальність. Можна також вказати нагороди конкурсів, олімпіад, виступи на конференціях.

Досвід роботи
Це, мабуть, найважливіший розділ резюме. Перерахуйте де, коли і на якій посаді ви працювали, що входило у ваші обов’язки, які ваші досягнення особисті та компанії, де ви працювали. Якщо ви складаєте резюме для якоїсь конкретної вакансії, то перераховуйте посади (де ви працювали) в яких ваші обов’язки найбільше співпадають з тими, що заявлені в вакансії.

Чи потрібно вказувати бажаний рівень заробітної плати?
Неможливо дати однозначну відповідь. Якщо ви спеціаліст високого рівня, і вказуєте мінімальну заробітну плату, то тим самим ви робите свого роду «фільтр» і роботодавці, які пропонують за посаду менші гроші, вам не будуть дзвонити. Це не обов’язково робити спеціалісту високого рівня.


Чи необхідно вказувати додаткові відомості про себе?
Якщо специфіка роботи вимагає, то вказуйте. Що можна помістити в додаткових відомостях про себе: володіння іноземними мовами. Чи завищувати його, чи ні, вирішувати Вам :) Робота з комп’ютером. Якщо у вас є додаткові знання якихось програм (окрім MS Office ), то вкажіть їх, враховуючи специфіку вакансії. Знання оргтехніки, тобто знання міні-АТС, ксерокс, факс та інші. Посвідчення водія, та наявність автомобіля.

Особисті якості
Нецікавий, як на мене, розділ взагалі, як правило в ньому пишуть наступне : працездатний, відповідальний, комунікабельний і т.д. … :)

Хобі, захоплення, інтереси
Один з найцікавіших розділів. Він може розповісти про вас поза роботою, чим ви захоплюєтесь, як любите проводити вільний час. До речі, можна з цього розділу отримати додаткові переваги на співбесіді, адже майже у кожної людини є свої захоплення. І уявіть собі, що ваші співпадуть з захопленнями роботодавця?!
Адаптуйте резюме до вимог роботодавця. Важливо, щоб резюме враховувало вимоги до майбутньої роботи і посади. І поставте себе на місце роботодавця!
Правила складання резюме

Основні вимоги та правила:

Складайте резюме, виходячи з того, що ви роботодавець. Якщо важко себе поставити на місце роботодавця, то складіть резюме як вважаєте за необхідне, а після перших співбесід переробіть його!
· Невеликий розмір 1-3 сторінки
· Чіткість
· Конкретність
· Зрозумілість

Будьте конкретні при виборі слів

Пишіть:
· Навчив нових співробітників
· Збільшив об’єм продажів на 15%
· Зменшив витрати на 10%
Не використовуйте пасивних форм:
· Відповідав за виконання
· Находив застосування
· Ніс відповідальність за

Пишіть:
· Виконував
· Ефективно застосовував
· Відповідав за
Концентруйте увагу на ваших досягненнях:
· Збільшив базу клієнтів
· Завжди виконував роботу в зазначений термін
· Створив та налагодив роботу нового відділу

Також зверніть увагу на наступні моменти:
· Попросіть щоб резюме перевірив той, хто добре володіє мовою, якою написано резюме.
· При описанні дійсної роботи використовуйте дієслова в теперішньому часі (проектую, працюю), для минулих місць роботи пишіть в минулому часі.
· Не використовуйте довгих висловів
· Виділяйте заголовки
· Виберіть стиль написання, який легко можна читати (великі поля, не дрібний шрифт, достатній інтервал між строками)

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад