MBA за хвилину
«Найпростіший спосіб отримати щось – попросити про це. І найскладніший»
Те, що ділові люди не вміють і бояться просити про допомогу, завдає їм масу складнощів, упевнена серійний підприємець Еріка Ніколь.
«Не витрачайте час на роздуми про те, що вам потрібно, – просто попросіть про це. Попросити – найпростіший спосіб отримати бажане. Просіть дати вам контакти потрібних людей, просіть про рекомендації, просіть що-небудь пояснити. Це складно, але виправдано. Навчіться почуватися комфортно, звертаючись з проханням до інших людей, – тим паче, що успішні люди люблять допомагати».
«Спотикаються усі. Але тільки чемпіони, спіткнувшись, не котяться під укіс»
Не можна ховатися в кут, як дитина, зробивши помилку або потрапивши в скрутну ситуацію, вважає експерт «FastCompany» Джош Лінкнер.
«Навіть у найуспішніших людей трапляються невдалі дні. Ми усі спотикаємося, але справжні чемпіони не дозволяють усьому пуститися під укіс. Навпаки, вони дивляться вперед, діють чітко і здобувають уроки й вигоду з найскладніших ситуацій».
«Не фокусуйтеся на людях, корисних вам. Шукайте тих, кому можете згодитися ви»
Робочі контакти, знайомства, спілкування – усе це принесе набагато більшу користь, якщо фокусуватися на проблемах співрозмовників, а не на власній вигоді, упевнений експерт «Sales Machine» Том Сорсі.
«Нетворкінг – це не стільки про вас, стільки про тих, з ким ви спілкуєтеся. Якщо, зустрічаючи людей, ви думаєте над тим, як могли б допомогти їм вирішити їх проблеми, ви на правильному шляху. Можна не бути найцікавішим у світі співрозмовником, краще стати людиною, що вміє вирішувати проблеми. Допомагайте – і вам теж допоможуть».
«Помилки у бізнесі – попередниці інновацій і успіху»
Люди не повинні боятися міркувати про свої помилки, упевнений Джеффрі Стайбел, CEO компанії «Dun&Bradstreet Credibility».
«Ми потребуємо помилок. Помилки – попередниці інновацій і успіху, тому їх варто вважати головним компонентом будь-якої корпоративної культури. Наприклад, не варто брати на роботу людину, яка боїться розповісти про те, що колись у чомусь помилилася».
«Не надійтеся: ваша робота не говорить сама за себе»
Той факт, що люди часто обманюють самі себе, не є відкриттям. Важливіше знати те, що ця властивість людської натури дуже заважає роботі, вважає консультант з лідерства Крісті Хеджес.
«Не обманюйте себе. Ваша робота не повинна говорити сама за себе – це класична відмовка для тих, хто не любить займатися самопіаром. Насправді, незалежно від того, наскільки прекрасно ви виконуєте свою роботу, ви повинні вміти презентувати свій в неї вклад. Показуйте те, чим ви займаєтеся, розповідайте про те, чому це здорово і важливо. Не будьте невидимками».
«Хочете встигати все? Не робіть декілька справ одночасно»
Культивована багатьма мультизадачність не лише не допомагає продуктивній роботі, але й шкодить їй, упевнений серійний підприємець Ілля Позін.
«Якщо вам хочеться бути продуктивнішим у роботі, відмовтеся від спроби зображувати, що у вас вісім рук, і перемикатися з однієї справи на іншу. Якщо виконувати більше 10 завдань у день – повірте, продуктивність впаде. Як не дивно, жінки справляються з декількома справами одночасно краще, ніж чоловіки – але й їм краще концентруватися на чомусь одному».
«Розвиток команди важливіший від вдосконалення робочих процесів»
Багато керівників концентрують увагу на тому, щоб відлагодити робочі процеси й підвищити ефективність. Це важливо, але набагато важливіше й продуктивніше – вкладатися в навчання співробітників, вважає Майк Фільюоло, керуючий директор компанії «Thoughtleaders».
«Звичайно, налагоджувати процеси – це дуже важливо, особливо, якщо вони дійсно потребують удосконалення. Але стратегічно правильніше вкладатися в розвиток і зростання співробітників, оскільки саме вони впливають на робочий процес. Це посилить вашу команду, усю компанію і дозволить використати таланти кожного співробітника на 100%».
«Ваш головний актив – не люди, а вміння правильно ними управляти»
Відома всім фраза про те, що хороший колектив професіоналів – головна сила для будь-якого бізнесу, не відповідає дійсності, вважає віце-президент «Gartner Research» Ентоні Бредлі.
«Люди – не головний ваш актив. Навіть найчудовіші у світі люди – не краще, ніж професіонали. Звичайно, професіоналізм співробітників грає велику роль, але набагато важливіше те, чи зумієте ви цим розпорядитися. Чи зможете ви управляти своїми підлеглими, правильно розподілити повноваження».
«Ніколи не кажіть: «Якщо не впораєшся, я тебе звільню»
Страх бути звільненим за невиконане завдання може мобілізувати співробітника ненадовго, але в довгостроковій перспективі такі методи управління шкодять, вважає психолог Дженніфер Міллер.
«Ти можеш зробити кар'єру, впоравшись із цим завданням. Чи зруйнувати її. Вирішується твоя доля», – часто каже керівник своєму підлеглому. Звичайно, страх залишитися без роботи мобілізує – і людина здатна на багато. Але важливо розуміти, що подібні заяви руйнують організаційну культуру компанії. Вони фокусують увагу працівників не на справі, а на бажанні, щоб бос залишився задоволений ним. Нарешті, схильні до стресу люди не вчаться нічому новому».
«Відмінність кращих керівників у тому, що вони ніколи не припиняють навчатися»
Головна якість по-справжньому талановитих керівників – ніколи не припиняти навчатися на власних помилках і вірити у власні ідеали, каже консультант з питань лідерства Дженніфер Гарві Бергер.
«Навіть найкращі лідери роблять помилки і кривдять людей своїми словами і діями. Іноді вони навіть не помічають цього, на жаль. Їх відмінність від посередніх керівників у тому, що вони ніколи не перестають вчитися, завжди пам'ятають, що їм є куди рости. Вони пам'ятають слова Джонна Кенеді про те, що лідерство і процес навчання новому взаємопов'язані і не можуть існувати окремо».
«Ставте співробітникам питання: «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?»
Найкращий спосіб мотивувати підлеглих – показати їм, що, працюючи саме з тобою, вони можуть реалізувати свої мрії та цілі, вважає фахівець з лідерства Пол Батц.
«Для того, щоб люди в команді працювали максимально добре, треба вивільнити їх підприємницький дух. Для цього дуже добре підходить запитання: «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?» Навіть всередині корпоративної системи ви можете показати співробітникам, що їх робота, їх дух підприємництва і кураж можуть допомогти їм досягти заповітних цілей і стати тими, ким вони хочуть бути».
«Не дозволяйте вашим знанням обмежувати вашу уяву»
Великий досвід, висока кваліфікація і хороше знання ринку можуть гальмувати розвиток бізнесу, вважає співзасновник журналу «FastCompany» Уїлльям Тейлор.
«Хороше знання ринку, розуміння ризиків, до яких можуть призвести ті чи інші дії, є перешкодою для стратегії «А що, якщо?...», яка частенько буває виграшною. Інновації без ризику неможливі. Якщо ви хочете зробити щось нове, щось дуже цікаве й важливе, не озирайтеся на свій досвід і приклад інших компаній. Інноватори йдуть проти правил і винаходять свою галузь наново».
«Ніколи не критикуйте своїх співробітників»
Критика і розбір польотів – найгірші способи мотивувати підлеглих, вважає Ілля Позін, підприємець і засновник компанії «Ciplex».
«Не вказуйте людям на їх помилки. Ніхто не хоче чути, що він зробив щось не так. Якщо ви шукаєте демотиватор – тоді, звичайно, критика прекрасно підійде. Але якщо ви хочете мотивувати співробітників працювати краще, пошукайте обхідні шляхи для того, щоб вказати їм на промахи. Можна запитати: «Чи були твої дії кращим способом вирішення проблеми? Є ідеї, як варто було поступити?».
«Якнайменше управляйте своїм начальством. Сконцентруйтеся на роботі з підлеглими»
Менеджери витрачають дуже багато часу на те, щоб управляти тими, на кого вони працюють – начальством, власниками бізнесу, стратегічними партнерами і важливими клієнтами. І при цьому забувають про своїх колег і підлеглих, чого бути не повинно, упевнений Майк Фільюоло, керуючий директор компанії «Thoughtleaders».
«Опитування свідчать, що 39,9% менеджерів найбільше зусиль прикладають для управління тими, хто знаходиться «вгорі». 34,7% опитаних управляють роботою колег. Усього лише 25,92% респондентів основну частину свого часу і сил витрачають на те, щоб налагодити роботу у своїй команді, серед своїх підлеглих. Якщо ви – та людина, що управляє своїм начальством, постарайтеся перенаправити свою енергію на співробітників. Інакше, енергії на них може просто не залишитися».
«Відучіть своїх співробітників від фрази «Це не входить до моїх обов'язків»!
У кожного члена вашої команди є своя роль і свої обов'язки, але вони мають бути гнучкими, вважає Лінда Хілл, професор менеджменту й адміністрування Гарвардської школи бізнесу.
«Кожен співробітник повинен чітко розуміти, у чому полягає його роль в команді, його робота. Їм необхідно знати, що конкретно вони роблять для спільних цілей і який внесок роблять. Але, звичайно, ці ролі мають бути гнучкими. Навряд чи вам захочеться, щоб ваші співробітники казали: «Ей, це не моя робота» – у той момент, коли комусь з їх колег потрібна допомога».
«Успіх у бізнесі залежить не від ідеї, а від особи бізнесмена»
Мотиви відкрити свій власний бізнес можуть бути різними, але причина провалу майже завжди одна – новоявлені підприємці кидаються у свою справу, як у водойму, не вміючи при цьому плавати, упевнений бізнесмен і письменник Джей Гольтц.
«Багато новачків вчаться займатися бізнесом так, ніби хочуть навчитися плавати: просто стрибають у водойму і борсаються у воді. У них немає досвіду, немає знань, уміння управляти людьми і процесами – більше того, вони не знають, у кого запитати поради, до чиєї думки варто прислухатися. Є й інша причина невдач: не кожному дано бути бізнесменом. Бізнес не може потерпіти невдачу – програти можуть тільки люди».
«Надайте молодому керівникові більше свободи. І звільняйте, якщо він не впорається»
Головна проблема сучасних молодих менеджерів – їм не довіряють і не дають розвиватися, вважає президент компанії «Maddalone Global Strategies» Джо Маддалоне.
«Молоді менеджери й керівники скаржаться мені, що їм не надають свободи дій. Вони прекрасно знають, до чого прагнуть і як цього домогтися, – але керівництво не дає їм шансу побути самостійними і проявити себе. Дайте їм шанс, і не щадіть, якщо вони ним не скористаються. Повірте, ви будете здивовані, наскільки вони сфокусовані на результаті, і як швидко посилиться їх лояльність, якщо ви, як мінімум, запам'ятаєте їх імена».
«Криза й рецесія? Саме час почати свій бізнес»
Головна помилка підприємців-початківців полягає в тому, що вони дозволяють нестабільній фінансовій обстановці зупинити їх, вважає експерт «Inc і Business Week» Кімберлі Уайсул.
«За статистикою, шанси підприємців на успіх не залежать від того, стартували вони під час буму чи за часів кризи. І в того, і в іншого періоду є свої переваги й недоліки. Окрім фінансової обстановки є безліч інших чинників, що впливають на успіх бізнесу. Не вірите – запитайте у творців «FedEX», що запустили цю компанію під час кризи 1973 року, або у Біла Гейтса, що заснував свій бізнес у 1970 році. Під час кризи вам буде легше знайти висококваліфікованих професіоналів. У вас буде менше конкурентів, і ви встигнете зміцніти. Врешті-решт, вартість оренди офісного приміщення буде нижчою».
«Якщо робота команди не приносить результатів, у цьому завжди винен лідер»
Робота приносить плоди тільки у тому випадку, якщо керівник точно знає, чого хоче, і правильно доносить свої побажання до підлеглих, вважає CEO компанії «Max-Ventures» Майкл Фойер.
«Ви повинні точно знати, якого результату хочете досягти. І розповідати про це команді – не сподівайтеся, що вони здогадаються самі. Привчіть їх звітувати про проміжні результати. Не концентруйтеся на одних тільки недоліках – у якийсь момент співробітники можуть почати ігнорувати вас. І ставтеся до членів колективу як до дорослих людей, вони не недбалі діти».
Підготував Анатоль БАС
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
У Хмельницькому горів виробничий цех з виготовлення пластмасових виробів
01.11 Вогнеборці оперативно ліквідували пожежу.
Віддав понад 70 тисяч за зарядну станцію: шахраї ошукали 23-річного хмельничанина
01.11 Поліція закликає бути обачними під час онлайн-покупок.
Погода на завтра: атмосферний фронт принесе вітер та дощ на Хмельниччину
01.11 Вдень повітря прогріється до 10-12 градусів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...