Переговори про заробітну плату: як виграти цю битву?

«На яку заробітну плату Ви претендуєте?» - Це запитання на співбесіді ставить деяких людей у глухий кут.

«Я називаю очікування щодо заробітної плати, а потім дізнаюся, що бюджет було закладено вищий, але мені пропонують уже тільки ту суму, яку я назвала на самому початку» - такого листа я отримала нещодавно від однієї дівчини, яка знаходиться в пошуку роботи.

Як же правильно відповідати на це запитання, щоб відповідь була на вашу користь? Про це ми й поговоримо в цій статті.

На співбесіди, як правило, запрошують кандидатів, які вже пройшли відбір за резюме та телефонне інтерв'ю. Підготовку до обговорення питання заробітної плати потрібно почати вже при складанні резюме.

Чи варто вказувати рівень бажаної заробітної плати в резюме?

Рекомендації з цього питання можна зустріти різні.

Я б рекомендувала наступну тактику:

У резюме на сайтах з працевлаштування краще зазначити мінімум, на який ви претендуєте. Справа в тому, що роботодавці часто шукають резюме кандидатів за певними критеріями, у тому числі й за заробітною платою. Вони можуть зазначити, наприклад: «керівник відділу продажів. Резюме кандидатів, які не зазначили розмір заробітної плати, не включаються до пошуку». Як бачите, якщо не зазначити пункт про заробітну плату в цьому випадку, ваше резюме може просто не потрапити до результатів пошуку.

У своєму окремому резюме (яке ви складаєте в текстовому редакторі, наприклад, у Word), розмір заробітної плати краще не зазначати - залиште простір для переговорів.

Тепер перейдемо до другого важливого питання.

Коли варто називати свої очікування щодо заробітної плати на співбесіді й як це правильно зробити?

Ваші очікування з оплати будуть уточнювати вже на першому етапі співбесіди. А можливо, навіть по телефону.

Добре, якщо компанія запропонує в підсумку більше, ніж ви зазначили. Але чи часто таке буває? Що ж робити, щоб не опинитися в програші?

Тут потрібно враховувати декілька моментів:

• при підготовці до співбесіди визначте для себе мінімум, на який ви готові погодитися;

• якщо в резюме вказаний розмір заробітної плати, то не називайте ще менше на співбесіді.

Пам'ятаю у своїй практиці випадки, коли, наприклад, в резюме людина вказала «від 800 доларів». А на співбесіді на запитання «Від якої суми ви розглядаєте заробітну плату?» відповідає: «Можу розпочати з 500». Така відповідь може не тільки викликати подив у потенційного роботодавця, а й презентувати кандидата як людину, яка не впевнена у своїх силах та не знає свою вартість на ринку праці.

Постарайтеся спочатку з'ясувати умови, які пропонує компанія, а тільки після цього назвати свої очікування щодо заробітної плати.

У тому випадку, якщо запитання щодо оплати рекрутер задає на самому початку співбесіди, постарайтеся відповісти на нього гнучко, щоб залишити простір для переговорів. Наприклад:

«Я вивчив схожі вакансії, у середньому по ринку праці на даній посаді пропонується рівень заробітної плати від 1000 до 1500 доларів. Я розглядаю саме в цих межах. Але остаточний рівень зможу сказати, коли дізнаюся більш детальну інформацію про вакансію: про завдання, повноваження».

Крім того, до кінця співбесіди, бажано уточнити більш детальну інформацію про соціальний пакет (акцент на цьому робити, звичайно, не потрібно, можна просто поставити загальне запитання «Які умови пропонує компанія на цій посаді?").

Адже одна справа, якщо компанія пропонує повністю офіційне оформлення, медичну страховку, оплату автомобіля, мобільного зв'язку і т. д. І зовсім інше, якщо заробітна плата не повністю офіційна, і ніякого соціального пакету немає. Можливо, кандидата й зацікавить другий варіант, проте, лише якщо сума заробітної плати буде набагато вищою, ніж у першому випадку (умовно кажучи, буде включати в себе соцпакет).

Джерело: http://www.brainity.ru/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад