З чого почати без досвіду роботи?
Отже, Ви закінчили ВНЗ і отримали диплом. Як же розпочати кар'єру без досвіду роботи? Звичайно, можна піти шляхом найменшого опору: отримати розподіл. Зараз багато державних ВНЗ України повертаються до цієї практики. Проте, як відомо, у наш час можливість розподілу викликає в студентів швидше жах, ніж бажання нею скористатися. Студенти несуть до деканатів фальшиві довідки, аби тільки позбутися подібної "турботи" держави.
Провідні ВНЗ великих міст здатні забезпечити працевлаштування у віддалені райони областей на посаду за нікчемну заробітну плату. Тому молодим фахівцям нічого не залишається робити, як тільки самим дбати про себе, шукати місце роботи та знову вчитися.
Найпоширеніша проблема для випускників ВНЗ - відсутність досвіду. Що ж тепер, погоджуватися на вакансію, яка не вимагає підготовки? Необов'язково. Давайте спробуємо розібратися, з чого почати.
Головна складність полягає в тому, що раніше абітурієнти вибирали спеціальність, виходячи з власних схильностей. Зараз же пріоритетними стають професії, популярні серед роботодавців, і ті, які гідно оплачуються. Студенти після випуску хочуть заробити більше грошей, неважливо де. З кожним роком фахівців стає дедалі більше, а ринок праці потребує певної їх кількості. У сучасних роботодавців з'явився вибір, і вони почали віддавати перевагу працівникам з досвідом. Тому зараз знову актуальні підходи до кар'єри, які передбачають наявність інтересу до обраної справи.
Яку роботу обрати: більше чи менше оплачувану? Здавалося б, відповідь проста ...
Можна отримати другу освіту, але у багатьох немає ані можливості, ані часу. Необхідно виділити якийсь напрямок у межах своєї спеціальності. Над підвищенням професіоналізму доведеться добре попрацювати на шкоду грошового заробітку. Тобто коли у вас є вибір працювати на низькооплачуваній посаді, але за своєю спеціальністю і з перспективою підвищити кваліфікацію, то варто скористатися цією можливістю, а не влаштуватися на більш високооплачуваний підробіток на низько кваліфіковану посаду. Таким чином, Ви зможете розпочати кар'єру та отримати необхідний досвід.
Почніть ще у ВНЗ.
Програма кожного ВНЗ містить різноманітні практичні заняття, для того, щоб випускники були не тільки теоретиками, а й могли застосовувати свої навички у роботі. Однак, зазвичай такої практики виявляється недостатньо. На роботі все доводиться вивчати заново, саме тому роботодавець віддасть перевагу більш досвідченому фахівцю, щоб не витрачати свої гроші та час. Тому ще під час навчання у ВНЗ подбайте про придбання професійних навичок.
Вибравши галузь, за допомогою якої Ви будете заробляти гроші в подальшому, вивчіть її якомога глибше. Читайте додаткову спеціальну літературу та періодику. Спробуйте влаштуватися на фірму, що займається обраною вами діяльністю, на практику або підробіток, нехай навіть за невеликі гроші. Так Ви зможете вивчити свій предмет не тільки в теорії, а й на практиці, і отримаєте необхідний досвід роботи.
Задовольняйтеся малим
Якщо Ви вже закінчили ВНЗ, а спеціальності так і не отримали, що ж робити в цьому випадку? Для початку визначіться, чим Ви хочете займатися. Вивчіть літературу по темі, дізнайтеся, які фірми ведуть діяльність, яку Ви обрали для початку своєї кар'єри. Спробуйте знайти там роботу, навіть якщо поки це буде лише допоміжна посада.
Наприклад, Ви вибрали цікаву спеціальність, але розумієте, що поки на неї Вас ніхто не візьме. Знайдіть у цій фірмі іншу посаду, яка потребує досвіду та серйозної підготовки, навіть якщо вона буде мало оплачуваною. Працюючи на такій посаді, продовжуйте паралельно розробляти свій проект, глибше вивчати цікаву спеціальність. Це дасть Вам початковий досвід, потім Ви зможете влаштуватися на більш солідну посаду або взагалі в іншу компанію.
Вчитися, вчитися і ще раз вчитися!
Запам'ятайте, чого б Ви не досягли - не припиняйте вчитися. На фірмі, куди Ви влаштуєтеся на роботу, Вам доведеться стикнутися лише з невеликою частиною знань, які Ви отримали у ВНЗ. Якщо зміните місце роботи - від Вас зажадають вже інших знань. Тому потрібно завжди бути в курсі подій тієї спеціалізації, якою Ви займаєтеся, навіть якщо поки що не стикаєтеся безпосередньо з цим на роботі.
Не забувайте про опанування іноземними мовами і комп'ютером - це те, без чого зараз не влаштуватися на роботу у жодну солідну фірму.
За матеріалами http://mir-studenta.com/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
У Хмельницькому горів виробничий цех з виготовлення пластмасових виробів
01.11 Вогнеборці оперативно ліквідували пожежу.
Віддав понад 70 тисяч за зарядну станцію: шахраї ошукали 23-річного хмельничанина
01.11 Поліція закликає бути обачними під час онлайн-покупок.
Погода на завтра: атмосферний фронт принесе вітер та дощ на Хмельниччину
01.11 Вдень повітря прогріється до 10-12 градусів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...