У світі активно набирають персонал


Про це йдеться у Щорічному опитуванні керівників найбільших компаній світу, підготовленому компанією PwC, результати якого має Фокус.ua.

Результати опитування, отримані на підставі інтерв'ю з 1258 керівниками найбільших компаній світу, були представлені на щорічних зборах Світового економічного форуму в Давосі.

Більше половини топ-менеджерів заявили, що кількість персоналу в організаціях за останній рік збільшилася, і приблизно стільки ж представників вищого керівництва очікують, що ця тенденція збережеться і в майбутньому. Фактичне збільшення обсягів набору персоналу за останній рік зазначили переважно керівники компаній з країн Близького Сходу, Африки та Північної Америки, в той час як топ-менеджери з Азії були особливо оптимістичні щодо створення робочих місць в 2012 році. І тільки 18% заявили про свої плани скоротити чисельність персоналу в найближчі 12 місяців, що нижче, ніж 23% респондентів, які заявили, що скорочення штату в їхніх організаціях були проведені ще в минулому році.

Як і колись, пошук кваліфікованих кадрів і утримання ключових співробітників є основною проблемою, з якою стикаються керівники найбільших компаній світу. Тільки 30% опитаних висловили повну впевненість в тому, що знайдуть необхідні таланти для реалізації корпоративної стратегії. На думку 43% респондентів, процес підбору персоналу в їх галузях ускладнився. Серед основних завдань у сфері управління персоналом топ-менеджери виділяють підбір та утримання менеджерів середньої ланки з великим потенціалом, а також приймання на роботу кваліфікованого виробничого персоналу та молодих фахівців.

Подібні завдання ставлять перед собою компанії у всіх секторах економіки, включаючи такі галузі, як промислове виробництво та фармацевтика, де існують різні потреби в трудових ресурсах і вимоги до кваліфікації.

Однією з загроз бізнесу 53% опитаних керівників назвали можливу нестачу ключових фахівців з необхідними навичками. Дефіцит кваліфікованого персоналу є основною проблемою у всіх географічних регіонах крім Європи. Серед інших згадуваних загроз для бізнесу варто, окрім іншого, зазначити збільшення ставок податків (55% респондентів), постійні зміни поведінки споживачів (50%), витрати енергії (46%), відсутність коштів для фінансування зростання (40%), вихід на ринок нових гравців (38%), надійність каналу поставок (34%) і невідповідність основної інфраструктури (30%).

Близько 70% представників вищого керівництва виявили бажання приділяти більше часу розвитку перспективних кадрів і навичок ефективного управління, поставивши цей процес на друге місце за пріоритетністю відразу після проведення зустрічей з клієнтами. Серед інших пріоритетів з планування робочого часу керівники найбільших компаній світу називали підвищення ефективності організації (62%), формулювання стратегії й управління ризиками (54%).

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад