Помилкові мотиви при виборі професії
Вибір професії - твоя особиста справа, не піддавайся тиску батьків або товаришів, дотриманню моди та забобонам. Багато мотивів вибору тієї чи іншої професії, зрештою, обертаються помилками.
Лідер списку помилкових мотивів вибору професії - престиж професії. Мотив, в принципі, непоганий, однак у ньому самому криється пастка. Адже у фаворі й досі залишаються економічні і юридичні спеціальності. На ринку праці ж - надлишок тих же бухгалтерів, особливо без досвіду роботи. І що буде з попитом на юристів та економістів в майбутньому - можна тільки припускати. Висновок простий: при виборі професії її престиж не повинен займати першочергове місце. На перше місце став свої інтереси та здібності, і тільки потім - престижність професії.
Друге місце помилкових орієнтирів при виборі професії посідає високий заробіток: ким би не працювати, аби добре отримувати. Але навряд чи такий мотив як високий заробіток заслуговує того, щоб при виборі професії спиратися тільки на нього. У нормі зростання заробітної плати безпосередньо залежить від зростання кваліфікації. Професії ж, де планка заробітної плати піднята спочатку високо, як правило, зростання кваліфікації не передбачають. Важливим є інтерес до змісту самої професії, тобто внутрішня причина її вибору. Адже той, для кого робота буде в радість, стане улюбленою справою, і працювати буде більш продуктивно, і постійно самовдосконалюватиметься.
Умови праці теж відіграють свою роль у виборі тієї чи іншої професії. Втім, змінивши місце роботи, іноді можна суттєво змінити й умови праці, - деякі професії це дозволяють. Наприклад, геолог у польовій роботі (намети, постійні відрядження) і геолог на посаді інженера-геолога на нафтовидобувному підприємстві (місто, офіс, ніяких відряджень) - випускники одного і того ж геологічного факультету.
Доступність навчання – ще один мотив, яким керується молодь у виборі професії. Слід пам’ятати, що, ставлячи на перше місце доступність навчання,ти істотно обмежуєш список професій. На жаль, якщо говорити про доступність навчання в тих випадках, коли на безкоштовну основу поступити до вишу не вдалося, то велике значення має висота оплати за навчання. Звичайно, і тут можна знайти вихід: взяти кредит у банку, підробляти вечорами, піти на заочне відділення, де плата нижче, - але ж отримати бажану спеціальність.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22069 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
На Красилівщині рідним полеглих захисників передали державні нагороди
06.02 Вшанували подвиг трьох воїнів.
Держгеонадра провели аукціон з продажу спецдозволу на видобуток питної води неподалік Хмельницького
06.02 В торгах взяли участь два підприємства.
«Командир стояв з нами у перших рядах»: у Хмельницькому попрощалися з Героєм Іллею Вісловим
06.02 Серце захисника зупинилося 2 лютого...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...