Додаткові пільги та привілеї на робочому місці для інвалідів

Відповідно до вимог КЗпП інваліди мають право на додаткові пільги та привілеї в порівнянні з іншими працівниками. Факт їхнього порушення розцінюється як порушення законодавства про працю та може стати причиною притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю - спричиняють накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від п'ятнадцяти до п'ятдесяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Порушення вимог законодавчих й інших нормативних актів про охорону праці спричиняє накладення штрафу на працівників від двох до п'яти не оподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності - від п'яти до десяти не оподатковуваних мінімумів доходів громадян (Зі ст. 41 КоАП).

Зокрема, інвалід має право на:

- працевлаштування без випробувального терміну (при направленні на роботу МСЕК);

- неповний робочий день або робочий тиждень (встановлюється за бажанням інваліда);

- відмову працювати в нічний час і надурочно;

- надання щорічної відпустки в зручний для нього час;

- основну відпустку мінімальною тривалістю 30 (для інвалідів І та ІІ груп) і 26 календарних днів (для інвалідів ІІІ групи);

- неоплачувану відпустку тривалістю 60 (для інвалідів І та ІІ груп) і 30 календарних днів (для інвалідів ІІІ групи);

- розірвання строкового трудового договору (якщо стан здоров'я інваліда став перешкоджати виконанню трудових обов'язків).



За матеріалами Запорізького обласного центру зайнятості.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад