Ідеальний бос для вас: він або вона?
Часто доводиться чути фразу: «Ненавиджу начальників-жінок (або чоловіків)!» Причому це може зовсім не залежати від статі промовця: просто одним краще працюється з чоловіками, іншим – з жінками. Проте ідеального начальства, як відомо, не буває. І в тих, і в інших є свої плюси та мінуси. Які саме?
Начальник-чоловік
Плюси
По-перше, рідко зривається на істерику. Звичайно, зустрічаються окремі екземпляри, які кричать і тупотять ногами на підлеглих, але частіше чоловік-шеф просто вичитує їх з похмурим і значним видом…
По-друге, від нього чи навряд почуєш: «Я не знаю, що робити!» «Ах, я так утомився!» Навіть якщо чоловік-шеф і насправді утомився або розгублений, він буде ретельно це приховувати та робити гарне обличчя при поганій грі, заражаючи своїм спокоєм підлеглих… Як правило, у критичній ситуації чоловіки мислять більш раціонально та не витрачають багато часу на виплеск емоцій. Тому їм простіше розв’язати складну ситуацію або щось організувати.
По-третє, вони можуть проявляти поблажливість до підлеглих-жінок у випадку якої-небудь помилки, і їм простіше сподобатися на співбесіді з приводу роботи. Іноді такий бос може прийняти дамочку на роботу просто «за гарні очі», чого ніколи не зробить начальник-жінка.
Мінуси
По-перше, чоловік-начальник – це начальник подвійно. Він буде домінувати над підлеглими-чоловіками в силу свого статусу, а над жінками – у силу своєї статевої приналежності. Вам доведеться підбудовуватися під нього, тому що він «так сказав», і з кінцями.
По-друге, чоловіки не часто змінюють свою думку. Вони вперті, тому з ними важко знайти якийсь компроміс. Якщо в шефа-чоловіка є якісь окремі заморочки, то жодні розумні доводи на нього не подіють. Він буде обстоювати свою думку до втрати пульсу. Просто тому, що він чоловік і він бос. І ніколи не визнає своєї неправоти.
По-третє, чоловікові-шефові складно пояснити свої обставини, через які ви спізнилися на роботу або не можете залишитися попрацювати надурочно. Згадування про дитину, у якої вистава у дитячому садку, його будуть лише дратувати. Він ніколи не зрозуміє, як дитина може виявитися дорожчою за роботи…
По-четверте, ніхто не виключає сексуальних домагань з боку шефа та того, що вам рано чи пізно доведеться робити вибір – залишитися або піти. Піти в нього на приводу або відстояти свою незалежність. І ваші професійні якості тут будуть зовсім ні при чому.
Начальник-жінка
Плюси
По-перше, жінки більш передбачувані, до них легче пристосуватися, ними легше маніпулювати. Багато дам, наприклад, ласі на лестощі. Досить похвалити її новий костюм, і вона закриє очі на ваше запізнення або помилку у звіті… Одним словом, вона швидше буде враховувати суб'єктивні фактори, ніж об'єктивні. Із чоловіком такий номер, швидше за все, не пройде: для нього головне – справа.
По-друге, з дамою-начальницею легше домовитися та відшукати компроміс, впливати на неї шляхом переконання. Якщо вона знайде ваші аргументи вагомими, то справа вирішиться на вашу користь, тому що жінка, на відміну від чоловіка, не стане впиратися та відстоювати помилкову думку. Для чоловіків подібний учинок означає визнання своєї чоловічої неспроможності. Тому їм легше відкусити собі язика, чим визнати, що вони в чомусь неправі.
По-третє, жінка-начальниця швидше піде вам назустріч і у випадку якихось непередбачених обставин типу хворої дитини чи зламаного каблука від туфлі. Вона навіть може пробачити вам прогул, якщо у вас трапилась особиста драма… Їй не чуже таке почуття, як жіноча солідарність. Зрозуміло, зустрічаються й «сині панчохи», для яких на першому місці – робота та кар'єра, і вони чекають того ж від інших. Але, на щастя, їх не так багато.
Мінуси
По-перше, у жінок емоції превалюють над усім іншим. А зробивши згідно з голосом емоцій, а не розуму, вона може виявитися неправою. Наприклад, тільки жінка може звільнити іншу жінку із заздрості.
По-друге, не кожна жінка-начальник стримається від єхидних зауважень на адресу співробітниць (а іноді й співробітників). Чоловікові-шефові й у голову не прийде сказати, що у вас розпатлана зачіска або стрілка на колготках. А ось для жінки-шефіні зауваження з приводу зовнішнього вигляду - це звичайна справа.
По-третє, саме для жінок характерним є чіпляння до підлеглих – про всякий випадок, просто щоб не розслаблювалися. Постійне бурчання з приводу та без, регулярні нотації (іноді на адресу тільки певних співробітників, яких ця дама обирає козлами відпущення) – і ось вже її позаочі називають не інакше як гримзою, а то й гірше…
Головне – знайти такого начальника, з яким ви зможете спрацюватися, враховуючи його сильні та слабкі сторони.
Джерело: http://www.myjane.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
На Хмельниччині суд ув'язнив «гастролера» за розповсюдження наркотиків
01.11 Засуджений проведе за ґратами дев'ять років.
Пам'ятну дошку відкрили Героєві з Деражнянщини Сергієві Великому
01.11 Йому назавжди 35...
Від початку року на Хмельниччині викрили 70 корупціонерів
01.11 У 98 відсотках випадків правопорушники відбулися штрафом.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...