Чи має право студент вищого навчального закладу денної форми навчання отримати статус безробітного та матеріальне забезпечення на випадок безробіття?
Частиною 3 статті 1 Закону України «Про зайнятість населення» (далі Закону) визначений перелік категорій громадян, які належать до зайнятого населення. Відповідно до вищезазначеної статті, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах:
- працюючі за найманням на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном, у фізичних осіб;
- громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство»;
- обрані, призначені або затверджені на оплачувану посаду в органах державної влади, управління та громадських об’єднаннях;
- які проходять службу в Збройних Силах України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, військах внутрішньої та конвойної охорони і Цивільної оборони України, органах внутрішніх справ України, інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, альтернативну (невійськову) службу;
- які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах;
- працюючі громадяни інших країн, які тимчасово перебувають в Україні і виконують функції, не пов’язані із забезпеченням діяльності посольств і місій.
Державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні, надає інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням, усім громадянам, які до неї звертаються.
За сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час.
Відповідно до пункту 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219 (далі – Порядок), незайняті громадяни, які звертаються до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, підлягають реєстрації. Зайняті особи, які бажають змінити місце роботи, працевлаштуватись за сумісництвом або у вільний від навчання час підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, під час якої надає інформацію, пов’язану з працевлаштуванням.
Згідно з пунктом 12 Порядку для одержання статусу безробітного громадянин, зареєстрований в центрі зайнятості як такий, що шукає роботу, особисто подає до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не зареєстрований як фізична особа - підприємець та не займається видами діяльності, що визначені частиною 3 статті 1 Закону і не отримує пенсію на пільгових умовах.
Враховуючи викладене, студенти вищих навчальних закладів денної форми навчання, як зайняті особи, мають право на отримання від державної служби зайнятості консультаційних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням, без права отримання статусу безробітного. За бажанням, студентові можуть запропонувати вакансії (за наявності) з гнучким графіком роботи, на неповний робочий день чи тиждень, на 0,5 ставки та з можливим працевлаштуванням студентів.
Джерело: Донецький обласний центр зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
Пам'ятну дошку відкрили Героєві з Деражнянщини Сергієві Великому
01.11 Йому назавжди 35...
Від початку року на Хмельниччині викрили 70 корупціонерів
01.11 У 98 відсотках випадків правопорушники відбулися штрафом.
Як вибрати стабілізатор напруги?
01.11 Усім нам відомі ситуації, коли світло починає блимати, техніка раптово вим ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...