Де працювати аутисту?

Серед поведінкових характеристик аутистів найпоширенішими є наступні: прагнення обмежити контакти з навколишнім світом, високий ступінь зосередженості на своїх інтересах, бажання підкорити своє життя твердому розпорядку та потреба виконувати ті самі дії. Вважається, що аутисти малоефективні в співробітництві, що робота в команді - явно не їхнє призначення. Однак, думати, що люди подібного складу зовсім безпомічні в областях, пов'язаних із соціальною діяльністю, було б серйозною помилкою: нерідко аутисти демонструють значні переваги в увазі, пам'яті та здібності знаходити нестандартні рішення найрізноманітни завдань.

Часто коефіцієнт інтелекту аутистів набагато вище за середнє. Саме ці поведінкові особливості, які, як традиційно вважається, заважають аутистам адаптуватися в суспільстві, можуть стати передумовами їхньої успішної професійної реалізації.

Наука

Наука - надзвичайно сприятлива сфера діяльності для особистості, відзначеної аутичними рисами. Пильна увага до деталей і потреба строго дотримуватися заведеного розпорядку є тими особливостями характеру, які сприяють успішній кар'єрній реалізації вченого будь-якого рангу - від молодшого наукового співробітника до іменитого професора.

Комп'ютерні технології

Серед талановитих програмістів можна знайти велику кількість аутистів. Робота поза колективом, один на один з комп'ютером ідеальна для людей, які прагнуть обмежити контакти із зовнішнім світом. Програмісти часто працюють вдома, а це саме ті умови, у яких люди, які прагнуть до самоізоляції, почувають себе відмінно.

Журналістика

Як не дивно, це ще одна область, у якій може знайти себе людина, не схильна до спілкування. У силу деяких поведінкових характеристик, а саме прагнення структурувати й аналізувати дійсність, аутист може дуже успішно розвити в собі здатність висвітлювати факти в неупередженій манері.

Промислове виробництво

Схильність робити стереотипні, повторювані дії також властива багатьом аутистам. Саме завдяки цьому вони без особливої психологічної напруги можуть виконувати роботу, яка більшості людей здається монотонною, а тому виснажливою - наприклад, займатися конвеєрним збиранням.

Робота із тваринами

Аутисти можуть також успішно реалізувати свій потенціал, присвятивши себе роботі із тваринами. З них можуть вийти відмінні ветеринари. Фермерство - ще одна галузь, де люди, схильні до усамітнення, мають гарну можливість із успіхом застосувати зусилля.

Незвичайний потенціал та упущені можливості

Вище були названі лише деякі можливості, які можуть бути використані в рішенні проблеми соціальної адаптації цієї групи людей. Оскільки спектр даного типу поведінки дуже широкий, тобто схильність аутизму може проявлятися в різному ступені, і кожен аутист проявляє лише певні поведінкові характеристики, жодну сферу діяльності не слід виключати, як неприйнятну в цьому випадку. З аутистів, як правило, виходять високо кваліфіковані та дуже відповідальні працівники, за умови, що сфера застосування їхніх зусиль обрана вірно. У нашому суспільстві ще мало усвідомлюється той факт, що потенціал людей аутичної поведінки може виявитися надзвичайно корисним, адже аутизм прийнято вважати патологічним станом психіки. Залишається сподіватися, що при підвищенні ступеня поінформованості суспільства про те, який потенціал несе в собі подібний тип поведінки, можливості професійної реалізації для аутистів будуть збільшуватися.



Джерело: http://autism.lovetoknow.com

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад