Резюме. Поради при написанні

Практично в кожного здобувача в трудовій біографії є моменти, що можуть негативно позначитися на рішенні роботодавця. Згадування в резюме таких "особливостей" послужного списку цілком здатно зруйнувати майбутню кар'єру. У той же час, уводити роботодавця в оману, спотворюючи істину, не можна, адже усі факти можна перевірити.
Як же бути? Обійти проблемні моменти біографії потрібно, не випинаючи їх і одночасно не ховаючи голову в пісок.

Велика перерва в стажі.

Від тимчасового безробіття сьогодні ніхто не застрахований.
Роботодавці зараз лояльно відносяться до змушених перерв у стажі, і три-чотири місяця без роботи не покажуться доказом Вашої профнепригодности. У будь-якому випадку, у резюме можна вказувати тільки роки, а не місяці роботи на одному місці.
Якщо періоди безробіття виходять за рамки одного року, або вони повторювалися занадто часто, скористайтеся резюме функціонального типу. У цьому випадку можна перелічити професійні навички, досвід і досягнення здобувача, а не давати конкретний перелік фірм і організацій, де приходилося трудитися. Дати в резюме такого типу звичайно не фігурують.
І все-таки, вагомі аргументи, що пояснюють Ваше безробіття, для особистої зустрічі з роботодавцем приготувати прийдеться.

Відсутність кваліфікації.

Колись, давно або зовсім недавно, у силу різних обставин Вам довелося залишити навчання у вузі або аспірантурі. Самим правильної буде чесно написати в резюме: незакінчене вище (незакінчена аспірантура). Може бути й інший варіант: Ви відучилися повний курс, але не змогли захистити диплом або кандидатську. У такому випадку, згадайте тільки назву навчального закладу. Зрозуміло, не привласнюючи собі кваліфікації, що Вам ніхто не давав.

Відсутність потрібного досвіду.

Більшості людей за останні десять років довелося, як мінімум один раз поміняти професію (середній американець робить це 2-3 рази в житті). Почати кар'єру "з нуля" завжди важко, навіть якщо Ви завчасно підійшли до рішення питання й одержали нове утворення. Головна претензія, пропонована роботодавцем новоспеченим фахівцям, - відсутність досвіду роботи.
Легше всього відвернути удар, надіславши резюме з описом надбаних навичок і знань, а не областей минулої діяльності. Можна підкреслити і ті особливості характеру, стилю вашої роботи, що, безсумнівно, допоможуть Вам швидко адаптуватися і будуть гарантією успіху на новому поприщі.

"Випадкові зв'язки".
Нерідко трапляється, що в послужному списку здобувача панує повна чехарда. Важко пояснити майбутньому босу, що з фірми АА, що робить насоси, Ви перейшли в компанію ВВ, що спеціалізується на опитуванні суспільної думки, тому що туди Вас запросив друг дитинства. Та й не варто пояснювати.
У такому випадку в резюме особливо підкресліть свою кваліфікацію і різноманітний досвід. Причому при описі виходити треба з того, як цей досвід може бути використаний на новому місці роботи.

Однобокий досвід.
Може бути і протилежний варіант: у Вашій трудовій книжці всього один запис про прийом. П'ятнадцять років тому така сталість нагороджувалася 13-й зарплатою, пільговими путівками і гордим званням "кадровий працівник". Сьогодні роботодавці з підозрою відносяться до даної категорії, резонно думаючи, що довгі роки на одному місці залишаються тільки ледачі, безініціативні або некваліфіковані працівники.
Щоб переконати їх, спробуйте свою "єдину і неповторну" роботу розділити функціонально. Опишіть кожну функцію як самостійний вид діяльності і підкресліть свої досягнення саме в цій області.
Наприклад, або якщо у Вас посада інженера в хімічній лабораторії великого підприємства можна представити по чотирьох напрямках: контроль виробництва, наукові вишукування, патентознавство, підготовка кадрів.

Особиста інформація.
Звичайно, у кожного здобувача свої біографічні труднощі. Не можна дати універсальну пораду всім і на усі випадки життя.
Складаючи своє резюме, кожен шукаючу роботу повинний орієнтуватися, насамперед на нестатки роботодавців, а не абстрактно описувати свої достоїнства. Залишіть осторонь особисті інтереси. Пишіть про те, що Ви можете зробити корисного для компанії.
Головна задача резюме - зацікавити роботодавця або рекрутера. Можете вважати її виконаної, якщо одержите запрошення на інтерв'ю.
Готуючись до вирішальному "двобою", обов'язково продумайте відповіді на всі лоскітливі питання, що Вам удалося так майстерно обійти в резюме. Вони повинні бути гідними й аргументованими.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад