Найшкідливіші професії
Відомо, що більшість професій накладають свій відбиток на зовнішній вигляд людини. Не завжди, але часто. Як довідатися - чим небезпечна та чи інша робота, які професії - шкідливі?
Найбільш вгодовані
Безумовно, однією із найбільш товстих професій – з об'єктивних причин - є професії кухаря, кондитера та пекаря. При цьому, чим вищим є клас виробництва, тим нижчим ризик набрати зайву вагу в тих, хто вимушений щодня тестувати різні делікатеси та солодощі. До речі, найбільше товстих кухарів працює в ресторанах російської, української та німецької кухонь, а найменше - азіатських, італійських і грецьких.
Схильні до зайвої ваги й всі ті, хто працює в чисто жіночих офісних колективах - бухгалтери, вчителі, співробітниці різних керувань, ЖЕКів і інших контор. Проблема полягає не тільки й не стільки в малорухомому типі роботи, скільки в традиції нескінченно пити чай з висококалорійними булочками, цукерками, бутербродами.
Найбільш криві
Проблеми зі спиною, як правило, наздоганяють представників тих шкідливих професій, які пов'язані з тривалим знаходженням у вимушеній напруженій позі. Це деякі медробітники (стоматологи, операційні хірурги та медсестри, акушери), кравці, а також фотомоделі. Проблеми спричиняє так зване розбалансування та неправильне завантаження м'язового корсета хребта, у якому порушується кровопостачання та виникає запалення. Погіршує ситуацію зайва вага, захворювання судин і деякі ендокринні проблеми. Поліпшує - винятково звичка займатися спортом, хоча б по півгодини, але не рідше 3-4 разів на тиждень.
Які старять
Деякі шкідливі професії прямо крадуть молодість. У цьому сенсі найбільш небезпечними та шкідливими є робота - у льотчиків і бортпровідників, оскільки на борту повітряного судна, як відомо - штучно створений клімат: дуже сухий (20-40% вологості замість необхідних нашій шкірі та слизовим оболонкам 65-75%), з неприродним іонним складом. Як кажуть дерматологи, навіть найгарніша та молода стюардеса через 200 годин польотів старіє, як мінімум, на 3-4 роки: точніше, старіє її шкіра. На жаль, ані сильні зволожуючі креми, ані термальні спреї з мінеральною водою, не здатні напоїти шкіру...
Найбільш нервові
Головні жертви нервових і ендокринних захворювань - це менеджери середньої ланки, вихователі дитячих садків і вчителі початкової школи. Як правило, саме в цих професіоналів найчастіше зустрічаються проблеми з функцією щитовидної залози, які впливають і на загальний стан центральної нервової системи. Виключити серйозні захворювання можна, якщо щонайменше один раз на рік проходити мінімальні обстеження - УЗД щитовидної залози та робити аналіз крові на тіреотропний гормон.
Найбільш короткозорі
Проблеми із зором виникають у представників багатьох шкідливих професій, однак з великим відривом лідирують ті, хто змушений більшу частину робочого часу проводити носом біля монітору. Потрібно розвіяти головний міф - про те, що гарний монітор не псує зір. Псує, причому найсучасніший LED-екран рівно тією самою мірою, що й старий «ящик». Таким чином, під удар попадає величезна група професій, від IT-фахівців до письменників і економістів. На жаль, стовідсоткового засобу профілактики порушення зору при такій роботі немає.
Найбільш застуджені
Найбільше на простудні захворювання та хронічні ушкодження лор-органів страждають професійні оратори: лектори, політики, актори... Справа в тому, що при такий «розмовній» роботі слизові оболонки горла та носоглотки відчувають граничні перевантаження та не справляються зі своєю захисною функцією. Поради, як цього уникнути, знайомі нам з дитинства: не пити в теплому приміщенні крижані напої, не репетувати пісні на морозі та намагатися за можливістю частіше мовчати та дихати через ніс.
Абсолютно здорових професій, на жаль, не існує - всі професії небезпечні по-своєму. Але є думка (правда, через рідкісність спеціальності точну статистику зібрати складно), що найбільш здоровими професіоналами є лісники і єгері, астрономи, флористи та... ветеринари. І нічого дивного - навіщо боліти, якщо навколо природа, квіти, тварини, а над головою - дивне зоряне небо...
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23500 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
- Всі автомобілі Хмельницького на AVTO.KM.UA
- Продам | Спецтехніка
Claas, Lexion, Сільськогосподарська
Рік випуску: 2010
Цiна: 147 000 євро 6 591 480 грн.159 949 $ - Продам | Спецтехніка
John Deere, 8300, Сільськогосподарська
Рік випуску: 1998
Цiна: 45 000 євро 2 017 800 грн.48 964 $
Корисні сервіси
Новини .ua
Втрати ворога на ранок 1 листопада
01.11 На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 60 атак позицій наших війсь ...
Ворожі «шахеди» знову атакували Хмельниччину
01.11 В області сили протиповітряної оборони збили кілька безпілотників.
«Це ти, моя Оленко?» - історія захисника Вадима Бахурського з Хмельниччини
31.10 Життя бійця з Чабанів обірвалося після третьої контузії...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...