Як прикрасити звільнення співробітників?

Щоб прикрасити враження працівника від його звільнення, потрібно засвоїти декілька простих правил. Добре, якщо в компанії є HR-менеджер, який здатен провести процедуру звільнення професійно, однак багатьом керівникам доводиться справлятися з непростим завданням самотужки.

Багато начальників бояться з'ясовувати відносини з персоналом і тому різним чином уникають особистих звільнень. У такий спосіб вони намагаються захиститися від негативних емоцій. Їх можна зрозуміти, але такий підхід до звільнення є для співробітника найбільш хворобливим.

У найбільш вигідному положенні перебувають компанії, що практикують аутплейсмент, тобто займаються працевлаштуванням працівників, які звільняються. Такі компанії беруть на себе видатки з пошуку роботи, адаптації звільненого співробітника до нового колективу, іноді оплачують послуги рекрутингових агентств. Але такою практикою можуть похвастатися далеко не всі роботодавці, оскільки мало хто може дозволити собі настільки витратні заходи. Більшість обмежуються написанням позитивних рекомендацій і відгуків.

Однак незалежно від того, чи є в компанії кошти на аутплейсмент, прикрасити співробітникові звільнення допомагає, насамперед, людське ставлення.

Якщо вам потрібно повідомити підлеглого про те, що йому доведеться залишити компанію, підготуйте його. Розпочніть свою промову з похвали. Перерахуйте його заслуги, згадайте про те, як приємно вам було працювати разом з ним, зазначте позитивні підсумки роботи й успіхи. Як би банально це не звучало, не забувайте про те, що саме добре та людяне ставлення найкраще допомагає пом'якшити несподіваний удар.

Будьте щирими. Не потрібно приховувати від підлеглого справжню причину звільнення й у тому випадку, якщо він потрапив під вимушене скорочення штату, і якщо причиною вашого рішення є його недоліки як співробітника. Акцентуйте увагу на ключовій причині звільнення, будьте гранично конкретні. Ваше завдання - максимально звузити сферу професійних недоліків людини. Так ви, по-перше, вкажете співробітникові ту область, у якій йому варто вдосконалюватися, а по-друге, застрахуєте його від затяжного самобичування. Обов'язково підбадьорте його та висловіть віру в те, що в нього все вийде надалі.

Подбайте також і про матеріальну сторону питання. Повідомте про майбутнє звільнення якомога раніше. Якщо є така можливість, запропонуйте людині залишитися в організації, поки вона не знайде собі нове підходяще місце роботи. Якщо компанія може собі це дозволити, запропонуйте підлеглому взяти на якийсь час відпустку без утримання.

Якщо з якихось причин ви попередили працівника пізно, але при цьому дійсно хочете зробити звільнення максимально комфортним для нього, не скупиться на вихідну допомогу.

За матеріалами recruiting.net

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад