Секретар - професія чи тимчасова робота?
Професія секретаря існує вже не одне десятиріччя і до цих пір залишається однією з найбільш затребуваних. З кожним роком робота секретаря насичується новим змістом, з'являються нові види посад: секретар-референт, персональний асистент, офіс-менеджер, помічник керівника.
Дуже часто посаду секретаря розглядають як стартову позицію. Молоді жінки з вищою освітою, гарним знанням іноземної мови починають свою кар'єру з роботи секретаря (до речі, досить добре оплачуваною) у великій компанії для того, щоб надалі піднятися кар'єрними сходами до самих вершин.
Що таке ідеальний секретар?
Ідеальний секретар повинен бути в курсі всіх подій, що відбуваються в підрозділі, організації, данному напрямку діяльності, він повинен бути референтом і "інформаційним центром" свого шефа. Крім бездоганного ведення діловодства, вміти фільтрувати і сортувати документи і дзвінки відповідно до пріоритетів керівника. Тонко відчувати настрій свого шефа і надавати йому психологічну підтримку. Вкладати особисту чарівність і неабиякі навички спілкування для встановлення потрібних контактів і створення привабливого іміджу і керівника, і справи, якою він займається. Крім цього бути професіоналом у сфері діяльності своєї компанії, щоб генерувати ідеї та реалізовувати їх. При цьому "не тягнути ковдру на себе", залишаючись у тіні, дотримуючись стриманості і дистанції у взаєминах з керівником. Безумовно, все це разом не входить в обов'язки секретаря. Проте ніхто з керівників не відмовився б від такого бачення секретарем своїх обов'язків.
Однак повернімося від ідеального секретаря до реального. Діапазон очікувань величезний: від уявлення, що секретарська робота посильна всякому, до непомірних вимог, куди входять: дві вищі освіти (із зазначенням конкретних елітних вузів), вільне володіння декількома іноземними мовами (у тому числі екзотичними), запаморочливі зовнішні дані фотомоделі, молодий вік і т. п.
Як знайти своє місце на ринку праці?
Між фахівцями за право отримання престижної і високооплачуваної роботи існує реальна і іноді дуже гостра конкуренція. Також є конкуренція між компаніями за право найняти кращих працівників. Тому ставитися до пошуку роботи треба цілком серйозно, з усією відповідальністю - як до роботи. Успіх пошуку залежить від вас, від того, наскільки правильно ви будете цю роботу робити і скільки сил і часу ви будете на це витрачати.
Часто при пошуку роботи секретарі стикаються з поняттям "самомаркетинг". Що означає цей термін? Багато хто розуміє сенс маркетингу односторонньо, фактично прирівнюючи його до діяльності з просування товарів. Якщо ви хочете отримати високооплачувану роботу, ви повинні запропонувати платоспроможним роботодавцям на ринку праці саме той товар, якого вони потребують. По-друге, це правильна подача товару на ринку. Адже, навіть маючи в своєму розпорядженні ходовий і цінний товар, ви не зможете його продати, якщо не зумієте організувати його рекламу і збут. Потрібно вміти "подати" себе потенційним роботодавцям. Уявити про себе інформацію так, щоб з вами захотіли зустрітися і познайомитися ближче. На зустрічі з роботодавцем проявити себе з кращого боку, щоб він захотів прийняти вас на роботу, запропонував гідні умови праці та оплати.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...