Як правильно читати пропозиції про вакансії

Як правильно читати пропозиції про вакансії

В статті мова піде про те як слід розуміти та на які моменти слід перш за все звертати свою увагу при ознайомленні із вакансіями роботодавців:

Перш за все, забудьте про такі визначення як «дружній коллектив» (відмінний, згуртований), «активно розвивається (динамічна) компанія». Це оціночні судження, які ні до чого не зобов'язують роботодавця.

Як правило, вимоги до претендента складаються з вікового і освітнього цензу (або наявності знань та вмінь у певній галузі). Що має насторожити? По-перше, вакансії із зазначенням вік будь-який або «від 20 до 70 років». Швидше за все, мова йде про мережевий маркетинг, або вкрай некваліфіковану і малооплачувану роботи.
Куди менш помітний підступ у віковій вилці «20-30 років». Нижній поріг вказує на претендента що ще не закінчив ВУЗ, а по верхньому вже цілком може проходити висококласний профі. Найімовірніше, вашому потенційному керівникові не потрібен працівник з певним досвідом і стажем, тобто, потрібна робоча сила. Відповідним буде і рівень оплати.

Часто вакансія ще й рясніє визначеннями бажаних якостей як-то «енергійний», «з активною життєвою позицією» та ін.. в тому ж дусі. Особливо вражає філософською глибиною формулювання «проактивна життєва позиція», зрозуміти яку (а головне - зрозуміти її прикладну цінність) можна хіба що після багаторічних медитацій. Такі маркери можуть вказувати на те, що вас запрошують попрацювати «старшим, куди пошлють». Практично завжди про це свідчать такі позначки як «розглянемо студентів та осіб з незакінченою вищою», або «можна студент».

Не рідко роботодавці пускаються на хитрощі, і в одну вакансію зашифровують відразу три, публікуючи довгий список посадових обов'язків. Так що навіть при вказівці високої зарплати не поспішайте з оптимізмом дивитися на подібні пропозиції. Не виключено, що виконуючи всі зазначені пункти, ви будете працювати за п'ятьох.

Завжди варто звертати увагу на такі вимоги до кандидата як «стресостійкість», «здатність працювати в авральному режимі», «здатність працювати з великим об'ємом інформації в умовах дефіциту часу». Роботодавець фактично обіцяє вам постійне нервування, ненормований робочий графік, регулярні штрафи (адже ви ж не машина) і всі пов'язані з такою роботою принади. І не кажіть потім, що вас не попереджали ...

Подібного роду застереження чітко характеризують рівень організації праці в тій чи іншій компанії. Насправді, кількість сфер і позицій, де потрібно стресостійкість в силу професійної специфіки, вкрай невелике.

Вказівка зарплати на кшталт «від 1 грн.», «$ 1» та інші оригінальності роботодавців - пряме свідчення несерйозності ставлення до потенційного кандидата. Насторожити має і значне розходження між верхньою і нижньою планкою зарплати в тому випадку, якщо зарплата не формується за принципом зарплата плюс відсотки.

Також варто звернути увагу на соціальний пакет, який пропонується роботодавцем. Вказівка як от соцпакет, оплачуваного лікарняного, відпустки, медичної страховки є закамуфльованим обманом. Роботодавець зобов'язаний надати офіційно все вищезгадане відповідно Кодексу.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад