Соцстрахівська путівка стає утопією?

Цьогоріч на них виділили лише третину від минулорічної суми
“Путівок немає і невідомо, коли будуть”, – так цього року відповідають у Фонді соцстраху. До того ж, з кожним роком вартість путівки навіть у найгіршому санаторії зростає, а відсоток, який держава погашає працюючим і застрахованим особам, – зменшується. «Застрахована особа, незалежно від форми власності, яка сплачує страхові внески, має право отримати путівку на оздоровлення, – нагадує Сергій Кіндзерський, директор Фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності – Для цього особа, або установа, де вона працює, подає заявку згідно медичних показників і потреби. Фонд формує заявки і за наявності пропозицій ми пропонуємо той чи інший санаторій». Але пакувати валізи не спішіть. До липня путівку на відпочинок-лікування можна буде придбати лише за власний рахунок.
«До цього часу, на жаль, жодна область ще не отримали путівки, – каже Сергій Анатолійович, – бо на початку березня лише оголосили тендер. Тому відпочивати можна буде лише з кінця червня, початку липня».
Минулого року на оздоровлення хмельничан з державного бюджету виділили майже 35 мільйонів гривень. Цього року – лише третину від минулорічної суми. Тому, навіть якщо ви дочекаєтеся кінця літа, немає гарантії, що вам вдасться відпочити за державний рахунок. Відпочивальники з досвідом, які чи не щороку їздять в санаторії, стверджують, що навіть ті путівки, які будуть в наявності, «важко дістати, тому що треба знати, з ким і коли домовлятися, щоб виділили путівку саме туди, куди ви хочете, а не куди вам пропонують».
Сергій Кіндзерський стверджує, що Фонд соціального страхування надає путівки майже у всі санаторії України, а це понад дві сотні здравниць. Куди і скільки путівок матимуть змогу взяти хмельничани, у фонді знатимуть лише після проведення тендеру. Поки що відомо лише те, що бажаючі відпочити і полікуватися платитимуть за путівку, як і минулого року, 30% від вартості (у минулі роки працівник сплачував 20%, а ще раніше – 10% за путівку). Якщо путівка, в середньому, коштує 2.500 – 3000 гривень, то працівнику вона обійдеться відповідно у 750 – 900 гривень.
У санаторіях, очевидно, не дуже переймаються тим, що тендер ще не відбувся. У «Товтрах» (Сатанів Городоцького району) нам сказали, що до кінця літа путівку через соцстрах взяти буде неможливо. «Відпочити у нас за державний кошт можна буде, напевне, аж у четвертому кварталі, – запевнили нас у здравниці, – але можна купити путівку на місці і не чекати, поки збіжить літо». Таке задоволення коштує 230 гривень за добу, в ціну входить проживання, харчування і лікування. У санаторії немає обмежень у кількості днів, але рекомендований термін лікування 21 день. «Хоча можна купити і на день-два, головне визначитися з числом і, чим ближче до літа плануєте відпочивати, тим швидше потрібно бронювати місця», – запевнили нас у «Товтрах». У сусідньому «Збручі» теж повідомили, що путівки є у вільному продажі. Тільки коштують вони 270 гривень за добу за ті ж лікування, харчування і проживання. Номери бажано бронювати наперед і для ефективного лікування, бажано не менше, ніж на 12 днів. Санаторій «Райдуга» (м. Волочиськ), теж приймає відпочиваючих поки що тільки за путівками придбаними безпосередньо у санаторії за повну вартість. Одне місце у двомісному номері коштує від 235 гривень і вище за добу. Ціна залежить від рівня комфорту і входять до неї стандартні проживання, харчування і лікування. У «Райдузі» рекомендують відпочивати 14-16 днів мінімум, щоб досягти більш-менш бажаних результатів. Якщо ж ви, все-таки, хочете полікуватися частково за державні кошти, то вам, по-перше, потрібно дізнатися, чи ваше підприємство, незалежно приватне чи державне, сплачує страхові внески за працівників, а по-друге, якщо сплачує – подати заявку і дочекатися щонайменше другої половини червня. Тоді буде відомо, який санаторій і скільки людей прийматиме за кошти Фонду соціального страхування.
А от з профспілкою - можна домовитися
І за рахунок підприємства оздоровити не лише себе, а й відправити на відпочинок дітей. Звісно ж, варто лише, щоб профспілка пішла вам назустріч.
Що не кажіть, а більшість представників старшого покоління дізналися про те, яке, як-то кажуть, на смак та на запах море, саме завдяки профспілковим путівкам. Колись таким чином можна було і самому відпочити, і дитину оздоровити. І хоч скептики думають, що такі путівки відійшли в небуття, насправді їх нині отримати цілком реально. Щоправда, якщо ви працюєте на підприємстві, де досі існує профспілка, і щомісяця сплачуєте профспілкові внески.
«Наше підприємство безпосередньо підпорядковане державному - «Укрпрофтуру», котрий є підрозділом Федерації профспілок України, - каже заступник директора ЗАО «Хмельницьктурист» Віктор Петровський. - Звісно ж, ми реалізовуємо путівки усім бажаючим, але намагаємося залучити до відпочинку якомога більше профспілчан. І не лише в нашій країні, а й за кордоном. Сьогодні відпочити по профспілковій путівці цілком реально, головне, щоб лідери профспілкових організацій були в цьому зацікавлені. Наразі в нас укладені угоди майже з усіма санаторіями України. І що головне, вони йдуть нам на шалені, як на сьогоднішній час, поступки: роблять аж 10 відсотків знижки. Тому відпочивати за такою путівкою (навіть за повну її вартість) вже дешевше».
Втім, саме за рахунок профкому її можна здешевити ще більше, запевняє Віктор Петровський: «У кожній трудовій угоді, котру працівник укладає з підприємством, визначено, який саме відсоток профспілковий комітет підприємства може внести за путівку та оздоровлення чи відпочинок. Це часто залежить і від стажу роботи: чим він вищий, тим більше коштів за путівку погашає саме профспілка. Це може бути і 50, 70 відсотків. На практиці це виглядає приблизно так: людина приходить до нас, ми їй підбираємо путівку, виписуємо рахунок, за яким частину коштів працівник сплачує сам, а частину — перераховує підприємство».
Особливою популярністю, зізнається Віктор Петровський, нині користується відпочинок та оздоровлення в санаторіях південного узбережжя Криму, Хмільника, Моршина, Трускавця. Серед обласних, звісно ж, - санаторії Сатанівської зони. Наразі середня вартість доби у цих здравницях вартує близько 250 гривень. Хоча, якщо добре пошукати, каже Віктор Леонідович, то можна знайти відпочинок і за 120 гривень на добу. І хоч, як правило, путівка до санаторію розрахована на 21 день, можна домовитися про відпочинок й на коротший термін.
Окрім того, завдяки профспілкам ЗАО “Хмельницьктурист” організовує літній відпочинок дітей. “Ми оздоровлюємо їх на Чорноморському узбережжі та організовуємо поїздки за кордон. З останніх — найпопулярніші курорти Болгарії”, - каже Віктор Петровський.
Джерело "Газета Є"
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20381 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
Олена Тополя, Karna, Володимир Дантес, Діти інженерів, Скай, Renie Cares, El Кравчук: добірка нової української музики
20.04 Володимир Дантес долучився до створення останньої пісні гурту "Діти інжене ...
Графік відключень гарячого водопостачання у будинках Хмельницького
20.04 Вже з наступного тижня в Хмельницькому за графіком вимикатимуть централізо ...
Між Ізяславом та Славутою з'явився новий веломаршрут
20.04 Його загальна протяжність становить майже 20 кілометрів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...