Мерчандайзер - хто це?
Мерчандайзинг (просування потрібного товару, в потрібному місці, у потрібний час, в потрібній кількості, за потрібною ціною) з'являється там, де існує видима пропозиція товару, там, де товар залишається один на один з потенційним покупцем.
Для покупця мерчандайзинг необхідний тому, що з його допомогою покупцеві полегшують вибір і оптимізують час, який йому потрібно витратити на вивчення асортименту представлених товарів більш чітко і зрозуміло. Вперше професія «Мерчандайзер» з'явилася орієнтовно в 30-ті роки XX століття в США. Сьогодні є кілька «підвидів» цієї професії. У кожної компанії, що має відношення до роздрібної торгівлі, є своє визначення посадових обов'язків і найменування посади мерчандайзера, з-них існують такі:
- спеціаліст по викладенню товару. Поповнює запас товару на полицях, стендах, і інших місцях викладки товару. Поповнення запасу проводиться за затвердженим асортиментом і за затвердженими схемами викладки. Для більш якісного представлення товару співробітникам надається весь його необхідний асортимент.
- мерчандайзер товарної категорії. Займається розробкою схем викладки товару, грунтуючись на поведінці покупця при виборі товару. У покупця є своє уявлення про те, які продукти поєднуються один з одним, де і в якій послідовності вони повинні бути розміщені. Хоча поведінка покупця досить важко класифікувати, є критерії, що допомагають створити єдину концепцію всередині кожної товарної категорії. Людська здатність сприйняття підпорядковується певним принципам, за допомогою яких фахівцями і створюється схема викладення товару, що відповідає потребам покупців.
- мерчандайзер мережі магазинів. Контролює якість викладки товарів і відповідність затвердженим схемами в магазинах. Таким чином, співробітники даної посади є сполучною ланкою між вищепереліченими мерчандайзерами.
На ці посади підбираються творчі і відповідальні люди з гарною ерудицією, нестандартним мисленням і розумінням торгівлі.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...