Трудова книжка

Трудова книжка

Без трудової книжки  влаштуватися на роботу практично неможливо. Якщо тільки не брати в розрахунок роботу вантажником чи тимчасового характеру. Випускники ВНЗ приходять без трудової книжки, її заводять у відділі кадрів. Але якщо Вам більше 20-25 років, то пояснити її відсутність буде дуже складно. 

Тому, якщо Ви зіткнулися зі свавіллям дрібного підприємця (великі компанії рідко йдуть на подібні злочини), то сміливо звертайтеся до прокуратури. Повірте, Вам дуже скоро відшкодують моральні та грошові втрати і повернуть (або відновлять) важливий документ! А також віддадуть середній заробіток, який Ви втрачали з вини недобросовісного роботодавця. 


Порада для профілактики подібних випадків: при влаштуванні на роботу попросіть після оформлення видати трудову книжку Вам на руки. Роботодавець не може відмовити за законом. Секретар або менеджер по кадрах попросить Вас написати заяву і видасть документ. Нехай книжка лежить удома, в сейфі - так спокійніше.

Якщо Ви самі втратили трудову книжку - не впадайте у відчай! У Вас є два шляхи - відновити її (зробити дублікат, об'їхати всі старі місця роботи) або попросити фахівця з кадрів завести нову (але в ній вже не буде колишніх записів - тільки справжня посаду). Труднощі можуть виникнути при оформленні закордонного паспорта, адже при цьому обов'язково надавати її ксерокопію. Тут є маленька хитрість - вкажіть, що до цього моменту не працювали (це можливо, звичайно, якщо Ви молодше 25 років).

Молодим фахівцям пробачити не працювати перший рік після закінчення ВНЗ. Тим не менш, намагайтеся не допускати небажані запису в трудовій книжці (спеціально «втрачати» даний документ я б Вам не радила - починайте кар'єру без обману, з чистим серцем і спокійною совістю!).

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад