Професійні захворювання офісних працівників
Синдром сухого ока
Одна з найпоширеніших офісних проблем - так званий синдром сухого ока. Якщо до кінця робочого дня виникає відчуття піску в очах, вони втомлюються, сверблять, червоніють, з'являється підвищена чутливість до світла - отже, ти маєш справу з цим гостем. За статистикою, із синдромом сухого ока зіштовхується кожен двадцятий житель Землі. Причина нездужання криється в тривалій роботі за комп'ютером. Адже коли уважно дивишся на монітор, моргаєш в три рази рідше, ніж зазвичай. У результаті очі відчувають нестачу слізної рідини. Додай до цього працюючий кондиціонер, який сушить повітря, і картина вийде зовсім сумною.
Методи боротьби. Намагайся не включати кондиціонер або обігрівач без крайньої необхідності. Раз на годину влаштовуйте десятихвилинну перерву. Погуляйте в цей час далеко від монітора. А раз на п'ятнадцять хвилин слід робити ковток чаю або води, щоб зсередини заповнити дефіцит вологи в рогівці. Якщо після цього неприємні симптоми не зникнуть, скористайтеся краплями «штучна сльоза».
Остеохондроз
Останнім часом Ви часто відчуваєте ломоту в шиї, та й поперек іноді болить? Якщо вас це трохи втішить, половина працездатного населення страждає від тієї ж проблеми. Головними причинами його виникнення є малорухливий спосіб життя і звичка подовгу сидіти в одній позі. Все це призводить до порушення кровообігу, обміну речовин у хребті і накопиченню в клітинах шкідливих продуктів метаболізму. В результаті відбуваються патологічні зміни в міжхребцевих дисках і суглобах, страждають хрящові поверхні хребців. Звідси - ниючий біль і почуття ломоти.
Методи боротьби. Намагайтеся стежити за поставою і частіше міняти позу. Сидіння комп’ютерного крісла має бути достатньо жорстким, а спинка - мати вигин в області попереку. Щоранку починай з гімнастики: запрокиньте голову назад і постарайтеся торкнутися вухом плеча. І так п'ять разів.
«Тунельний» синдром
Ви інколи відчуваєте оніміння долонь, біль і дискомфорт у зап'ястях? Причина в тому, що, набираючи тексти на клавіатурі і клацаючи мишкою, тривалий час виконуються одноманітні рухи. Типове захворювання друкарок і програмістів, а тепер і всіх людей.
Методи боротьби. Пам'ятате, як у початковій школі після кожного уроку ви всім класом влаштовували розминку для кістей рук, примовляючи: «Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися»? Пора до цього повернутися.
Варикоз
Напевно з курсу анатомії пам'ятаєте, що кров тече по венах ніг знизу вгору, постійно долаючи силу тяжіння Землі. Стікати вниз їй не дозволяють клапани, які знаходяться у венах. Через постійне сидіння і тісне взуття навантаження на них збільшується, і вони починають барахлити. У результаті кров застоюється, вени розширюються, стають звитими, на шкірі виступають вузлуваті темно-фіолетові «мотузки».
Методи боротьби. Для профілактики варикозу корисно хоча б три рази протягом робочого дня робити наступні вправи. Стати на носочки, відірвавши п'яти від підлоги на 1-2 см, і різко опусти їх вниз. І так 30 разів підряд. Дієта при перших ознаках варикозу - максимум овочів і фруктів, мінімум тваринного білка, жирів, простих вуглеводів, копченого і соленого.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...