Робота студенту на літо: відпочиваємо з користю
Літній період в студентів асоціюється переважно із дискотеками, пляжами, веселою компанією і багато-багато іншими розвагами. Одне "але" - на все це потрібні гроші. А батьківська благодійна каса часом закривається. Тим більше, якщо Вам вже 18 і більше - час подумати про роботу на літо. До речі, найкмітливіші і активні зможуть поєднати приємне з корисним: відпочити, заробити гроші на нічний клуб, новий мобільний телефон і навіть ноутбук, а ще отримати значний досвід. Остання зіграє чималу роль, коли будете шукати постійне місце роботи з хорошою зарплатою.
Спосіб перший - найлегший
Чим вище на вулиці температура, тим більше з'являється лотків з морозивом, холодними напоями та пивом. А разом з попитом на морозиво зростає і попит на продавців і касирів. Тим часом ресторани і кафе відкривають літні майданчики і виставляють додаткові столики, а їх повинні обслуговувати додаткові офіціанти. А ще майже в кожному парку відкриваються атракціони, так що і там потрібні працівники.
Переваги:
беруть усіх, хто вміє читати; досвід роботи не обов'язковий; робота на свіжому повітрі (звичайно, коли йде дощ, то задоволення мало) і в оточенні приємної музики; можна знайти місце з гнучким графіком роботи; отримаєте досвід у сфері обслуговування; відпочинете від комп'ютера; якщо є клієнти, час на роботі біжить швидко-швидко, а якщо бажаючих поласувати морозивом немає, то можна і книжку почитати, ніхто вас за це не дорікне; якщо ви працюєте офіціантом, то крім зарплати, до вашого бюджету додаються і чайові.
Недоліки
часто працювати доводиться без підписання контракту або трудового договору, тому є ризик, що вам не заплатять; робота з людьми і грошима, так що будьте уважні, щоб в кінці робочого дня не покривати недолік зі своєї кишені; ви відповідаєте за товар;
якщо це кафе або ресторан, робота може закінчуватися в 12:00 ночі, а то й до останнього клієнта.
Де шукати? Газети з оголошеннями, дошки оголошень, Інтернет.
Спосіб другий - перспективний
На час літніх відпусток оператори мобільного зв'язку готують нові тарифні пакети, туристичні фірми пропонують небачені дотепер маршрути, а ресторатори відкривають нові кафе і дискотеки з суперпрограмами. А найголовніше - все це потрібно прорекламувати. І тут не обійтися без промоутерів.
Якщо вам здається, що така робота не пов'язана з вашою спеціальністю, ви помиляєтеся. Адже це чудова можливість перевірити свої знання та виявити нові таланти, побачити, який тип роботи вам більше підходить (спілкування з клієнтами або робота з документами).
Переваги:
на роботу беруть всіх: і юристів-першокурсників, і філософів-бакалаврів (головне - чітко вимовляти слова і посміхатися); гнучкий графік роботи (можна домовитися зі своїм другом і вибрати саме зручне для вас час); платять за кожну годину роботи;
величезний досвід у спілкуванні.
Недоліки:
іноді доводиться стояти або ходити 10 годин поспіль, до того ж весь час говорити; гроші можуть заплатити як відразу після акції, так і через місяць, і через два (тому краще шукати промоутерську фірму або агентство, де вже працювали ваші друзі або порадитися у відділі працевлаштування вашого вузу).
Де шукати? Студентські центри працевлаштування, Інтернет, газети з оголошеннями і дошки оголошень.
Спосіб третій: пішохідно-інтелектуальний
Де знаходиться Україна, тепер знають усі і в ЄС, і в США. Так що іноземці, які вже не один раз побували в "колись античному" Римі і дивовижному, але з атиповою пневмонією, Таїланді, тепер шукають "пострадянську екзотику", а тому приїжджають до України. Але просто так ходити незнайомим містом нецікаво, краще піти на екскурсію, яку проведете Ви. Для цього вам треба знати, як мінімум, англійську мову (якщо знаєте іншу мову, та ще й рідкісний, маєте більше шансів заробити). Якщо ви історик, культуролог або етнограф, то можете влаштуватися майже за фахом.
Переваги:
практика спілкування англійською, німецькою та іншими мовами; одночасно і самі дізнаєтеся про всі дива, які є в нашій країні; говорити, говорити і ще раз говорити - майбутні конференції, брифінги та презентації вас більше не будуть лякати; знайомство з цікавими людьми; не доведеться просиджувати ціле літо в офісі або супермаркеті.
Недоліки:
весь час говорити і бути в русі; часто іноземні гості ставлять некоректні запитання про історію нашої держави і типу "Дівчина, а що ви робите сьогодні ввечері?".
Де шукати? Студентський відділ працевлаштування, Інтернет, газети з оголошеннями і дошки оголошень.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...