Робота чи навчання?
Прагнучи підвищити кваліфікацію, дати поштовх кар'єрі, радикально поміняти сферу діяльності і, врешті-решт, почати більше заробляти, ми замислюємося про отримання додаткової освіти. На жаль, далеко не у всіх є можливість все кинути і провести рік або два в бізнес-школі.
Залишається вечірнє або заочне навчання. Правда, в цьому випадку доведеться поєднувати навчання з роботою, причому досить довго. Як же все організувати, щоб звести можливі проблеми до мінімуму?
З чим ми зіштовхуємось
Сьогодні різного роду бізнес-школи пропонують найрізноманітніші програми, розраховані саме на працюючих людей. Зазвичай вечірні форми навчання за програмами другої вищої освіти і MBA припускають заняття 2-3 рази на тиждень у будні дні та в суботу з ранку до вечора.
При цьому потрібно мати на увазі, що навчання не закінчується в аудиторії. Самостійна робота займає значну масу усього вільного часу. Так що кількома вечорами на тиждень обійтися не вдасться. Не менше часу вимагають заочні та дистанційні програми. Отже, перша проблема - це час.
Гумовий час
Перед тим, як взяти на себе додаткове навантаження, слід проаналізувати, на що ви витрачаєте час протягом дня. Швидше за все, з'ясується, що ви витрачаєте багато часу на такі даремні заняття, як перекури, телевізор або теревені з колегами. Тому першим кроком має стати проведення аналізу «тимчасових витрат часу» і слід усвідомити, що кожна хвилина має бути прожита продуктивно.
Резерви організму
Крім часу є ще один обмежувач - резерви Вашого організму. Ресурси людини, на жаль, не безмежні. Якийсь час можна жити, задіюючи всі резерви, але рано чи пізно вони закінчуються. Так що, перш за все, потрібно дотримуватися режиму, режим праці та відпочинку. Щоб зберегти розумову ефективність, потрібно добре відпочивати. У самому напруженому графіку потрібно виділити час на елементарні спортивні заняття і не позбавляти себе свого роду емоційної підзарядки, наприклад, спілкування з рідними та друзями.
Дані поради можуть здатися простими, але задумайтесь чи дотримуєтесь Ви їх. Адже, коли вичерпуються внутрішні резерви, людина перебуває в такому стресовому стані, що вже не може ні працювати, ні навчатися, - її фактично лікувати потрібно.
Сімейна мобілізація
Щоб уникнути напруженості і проблем у сім'ї, приймайте рішення про додаткову освіту на сімейній раді. До ухвалення рішення обов'язково залучайте всіх членів сім'ї, включаючи дітей. Ваше навчання повинно стати спільною метою, адже воно, в кінцевому підсумку, повинна привести до поліпшення матеріального стану всієї сім'ї. Крім того, це гарна можливість привчити дітей до більшої самостійності та відповідальності. Постарайтеся зробити так, щоб додаткові сімейні обов'язки сприймалися як внесок у загальне сімейне майбутнє. Поєднання роботи та навчання, як і будь-які труднощі, може згуртувати і зміцнити родину, об'єднати всіх для вирішення загальної проблеми.
Пам'ятайте! Варіанти навчання та школи Ви зможете знайти у розділі Навчання на нашому сайті.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...