Робота чи навчання?

Робота чи навчання?

Прагнучи підвищити кваліфікацію, дати поштовх кар'єрі, радикально поміняти сферу діяльності і, врешті-решт, почати більше заробляти, ми замислюємося про отримання додаткової освіти. На жаль, далеко не у всіх є можливість все кинути і провести рік або два в бізнес-школі.
Залишається вечірнє або заочне навчання. Правда, в цьому випадку доведеться поєднувати навчання з роботою, причому досить довго. Як же все організувати, щоб звести можливі проблеми до мінімуму?

З чим ми зіштовхуємось
Сьогодні різного роду бізнес-школи пропонують найрізноманітніші програми, розраховані саме на працюючих людей. Зазвичай вечірні форми навчання за програмами другої вищої освіти і MBA припускають заняття 2-3 рази на тиждень у будні дні та в суботу з ранку до вечора.

При цьому потрібно мати на увазі, що навчання не закінчується в аудиторії. Самостійна робота займає значну масу усього вільного часу. Так що кількома вечорами на тиждень обійтися не вдасться. Не менше часу вимагають заочні та дистанційні програми. Отже, перша проблема - це час.

Гумовий час
Перед тим, як взяти на себе додаткове навантаження, слід проаналізувати, на що ви витрачаєте час протягом дня. Швидше за все, з'ясується, що ви витрачаєте багато часу на такі даремні заняття, як перекури, телевізор або теревені з колегами. Тому першим кроком має стати проведення аналізу «тимчасових витрат часу» і слід усвідомити, що кожна хвилина має бути прожита продуктивно.

Резерви організму
Крім часу є ще один обмежувач - резерви Вашого організму. Ресурси людини, на жаль, не безмежні. Якийсь час можна жити, задіюючи всі резерви, але рано чи пізно вони закінчуються. Так що, перш за все, потрібно дотримуватися режиму, режим праці та відпочинку. Щоб зберегти розумову ефективність, потрібно добре відпочивати. У самому напруженому графіку потрібно виділити час на елементарні спортивні заняття і не позбавляти себе свого роду емоційної підзарядки, наприклад, спілкування з рідними та друзями.

Дані поради можуть здатися простими, але задумайтесь чи дотримуєтесь Ви їх. Адже, коли вичерпуються внутрішні резерви, людина перебуває в такому стресовому стані, що вже не може ні працювати, ні навчатися, - її фактично лікувати потрібно.

Сімейна мобілізація
Щоб уникнути напруженості і проблем у сім'ї, приймайте рішення про додаткову освіту на сімейній раді. До ухвалення рішення обов'язково залучайте всіх членів сім'ї, включаючи дітей. Ваше навчання повинно стати спільною метою, адже воно, в кінцевому підсумку, повинна привести до поліпшення матеріального стану всієї сім'ї. Крім того, це гарна можливість привчити дітей до більшої самостійності та відповідальності. Постарайтеся зробити так, щоб додаткові сімейні обов'язки сприймалися як внесок у загальне сімейне майбутнє. Поєднання роботи та навчання, як і будь-які труднощі, може згуртувати і зміцнити родину, об'єднати всіх для вирішення загальної проблеми.

Пам'ятайте! Варіанти навчання та школи Ви зможете знайти у розділі Навчання на нашому сайті.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад