Ефективно міняємо професію
Бажання змінити професію не виникає на порожньому місці. У кращому випадку ви добре розумієте, чим збираєтеся займатися замість отриманої колись спеціальності. У гіршому - просто грюкнули дверима і не дуже орієнтуєтеся, куди податися.
На ринку праці існують «закриті» і «відкриті» спеціальності. До «закритих» можна віднести, наприклад, IT і телекомунікації, новій людині яка ніколи професійно цим не займалася, дуже складно буде розібратися в специфіці галузі до тієї ж категорії можна віднести геологію, фізику. Хоча справедливості заради варто сказати, що мало хто змінює своє колишнє заняття на працю вченого. В основному переходи відбуваються в середовищі банківських службовців, клерків, журналістів, юристів, представників гуманітарних наук.
Зрозумівши, що в стару професію ви не повернетеся, подумайте, в якій області можуть стати в нагоді ваші навички та особисті якості. Згадайте про те, чим вам доводилося займатися, наприклад, під час навчання у вузі. Все, що ви згадаєте, краще виписати на окремий аркуш. Після цього перегляньте (в газетах та інтернеті) список вакансій і професій. Порівняйте вимоги до претендентів з вашими можливостями і здібностями.
Структурована характеристика на самого себе вам дуже допоможе. Якщо ваші здібності повністю або майже повністю відповідають комплексу вимог до кандидата, дзвоніть і домовляйтеся про співбесіду. У вас напевно попросять резюме. На самому початку резюме додайте аргументоване пояснення, чому ви вирішили змінити рід занять і чому обрали саме цю спеціальність. У розмові з кадровиком або рекрутером поясните свою позицію.
Важливо, щоб пояснення не виглядало як виправдання. Не треба придумувати безглузді історії і відмовки. Чесно розкажіть, що, наприклад, ви розчарувалися в своїй першій професії. Поясніть причину розчарування. Але пам'ятайте: критикувати попереднього роботодавця не можна ні в якому разі.
Обов'язково наведіть приклади власних досягнень в минулій професії. Тоді роботодавець або рекрутер швидше повірять у те, що ви не просто невдаха, який збирається пошукати щастя в іншому місці, а серйозна людина, який вирішив змінити обстановку і реалізуватися по-новому. Якщо в минулому ви досягли значного успіху і високого кар'єрного положення, цілком можете сказати, що в старій професії не бачите для себе нових вершин. Тоді ваше бажання шукати нові горизонти буде більш зрозумілим, а мотивація - сильнішою.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...