Ефективно міняємо професію

Ефективно міняємо професію

Бажання змінити професію не виникає на порожньому місці. У кращому випадку ви добре розумієте, чим збираєтеся займатися замість отриманої колись спеціальності. У гіршому - просто грюкнули дверима і не дуже орієнтуєтеся, куди податися.

На ринку праці існують «закриті» і «відкриті» спеціальності. До «закритих» можна віднести, наприклад, IT і телекомунікації, новій людині яка ніколи професійно цим не займалася, дуже складно буде розібратися в специфіці галузі до тієї ж категорії можна віднести геологію, фізику. Хоча справедливості заради варто сказати, що мало хто змінює своє колишнє заняття на працю вченого. В основному переходи відбуваються в середовищі банківських службовців, клерків, журналістів, юристів, представників гуманітарних наук.

Зрозумівши, що в стару професію ви не повернетеся, подумайте, в якій області можуть стати в нагоді ваші навички та особисті якості. Згадайте про те, чим вам доводилося займатися, наприклад, під час навчання у вузі. Все, що ви згадаєте, краще виписати на окремий аркуш. Після цього перегляньте (в газетах та інтернеті) список вакансій і професій. Порівняйте вимоги до претендентів з вашими можливостями і здібностями.

Структурована характеристика на самого себе вам дуже допоможе. Якщо ваші здібності повністю або майже повністю відповідають комплексу вимог до кандидата, дзвоніть і домовляйтеся про співбесіду. У вас напевно попросять резюме. На самому початку резюме додайте аргументоване пояснення, чому ви вирішили змінити рід занять і чому обрали саме цю спеціальність. У розмові з кадровиком або рекрутером поясните свою позицію.

Важливо, щоб пояснення не виглядало як виправдання. Не треба придумувати безглузді історії і відмовки. Чесно розкажіть, що, наприклад, ви розчарувалися в своїй першій професії. Поясніть причину розчарування. Але пам'ятайте: критикувати попереднього роботодавця не можна ні в якому разі.

Обов'язково наведіть приклади власних досягнень в минулій професії. Тоді роботодавець або рекрутер швидше повірять у те, що ви не просто невдаха, який збирається пошукати щастя в іншому місці, а серйозна людина, який вирішив змінити обстановку і реалізуватися по-новому. Якщо в минулому ви досягли значного успіху і високого кар'єрного положення, цілком можете сказати, що в старій професії не бачите для себе нових вершин. Тоді ваше бажання шукати нові горизонти буде більш зрозумілим, а мотивація - сильнішою.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад