Міліцейські вузи потребують докорінної перебудови
Протягом останніх двох років 12 відомчих вищих навчальних закладів отримали з державного бюджету 1,3 млрд. грн., витративши ці кошти на підготовку понад 13,7 тис. фахівців щороку. Однак лише половина випускників залишалася на службі в органах внутрішніх справ. Решта дипломованих спеціалістів випускалася з правом вільного працевлаштування, без будь-якого врахування можливостей і потреб ринку праці.
Неефективне управління системою підготовки кадрів для органів внутрішніх справ, відсутність практичних заходів з реорганізації обтяжливої для держбюджету мережі вищих навчальних закладів призвела до щорічного збільшення кількості фахівців з вищою освітою та розпорошення бюджетних коштів на їхнє утримання. При цьому укомплектованість кваліфікованими кадрами правоохоронних органів не покращувалася.
Аудитори зазначили, що правовий механізм формування держзамовлення у цих закладах є недосконалим. На сьогодні МВС є заручником створеної громіздкої системи відомчої підготовки кадрів. Майже 40 % вищих навчальних закладів МВС не були акредитовані за статусом вищого закладу освіти, а три з них не пройшли акредитацію за спеціальностями і не підтвердили відповідності державним вимогам і стандартам освіти. Відомчі університети, які раніше були спеціалізованими вищими школами з підготовки профільних спеціалістів для правоохоронних органів, не повністю відповідають вимогам чинного законодавства у сфері ліцензування та акредитації, що призвело до низки порушень при наданні освітніх послуг. У результаті, у 2009-2010 роках було випущено 225 фахівців, на підготовку яких витрачено понад 2 млн. гривень, але відповідність рівня підготовки правоохоронців державним акредитаційним вимогам за отриманими спеціальностями офіційно не підтверджена.
"Водночас призначення ряду керівних кадрів відбувалося за принципом можливості працевлаштування звільнених у запас полковників та генералів внутрішніх справ, - наголосив на Колегії Голова Рахункової палати Валентин Симоненко. - І про це треба говорити відверто. Замість того, щоб готувати фахівців середньої ланки, сержантів, які добре знатимуть свою справу і яких чекають у кожному мікрорайоні, освітня система МВС плодить дорогих випускників з вищою освітою для реєстрації на біржі праці".
Незадовільне управління освітянською складовою в системі МВС стало причиною того, що бюджетні призначення спрямовувалися не на оптимізацію відомчої системи підготовки кадрів, а на збільшення будь-якими шляхами видатків на утримання 12 навчальних закладів. У результаті, Міністерством у 2009-2010 роках були допущені бюджетні правопорушення на суму понад 35 млн. грн., неефективно використано більш ніж 48,5 млн. гривень.
Лише останнім часом МВС почало здійснювати конкретні кроки, спрямовані на виправлення негативних тенденцій у сфері відомчої освіти. Колегія Рахункової палати вважає, що нагальною необхідністю є продовження кардинальної перебудови існуючої системи підготовки кадрів у вищих навчальних закладах МВС з урахуванням реальних кадрових потреб галузі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11026 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Маніпуляції про автоматичні штрафи за відсутність «страховки» та фейк про хакерську атаку на телемарафон: добірка тижня
04.01 Національна поліція України повідомляє, що мережею шириться дезінформація ...
Громада на Хмельниччині виставила на торги будинки сільрад та амбулаторію за одну гривню
04.01 Ленковецька сільська рада виставила на торги шість будівель.
Четверо воїнів з Хмельниччини повернулися додому на вічний спочинок
04.01 Захисники віддали життя за свободу та незалежність нашої держави…
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...