Українські школи планують перевести на сучасні інтернет-технології
В Україні гряде революція у сфері шкільної освіти: влада збирається замінити звичні підручники нетбуками і забезпечити всю країну найсучаснішими інтернет-технологіями, пише журналіст Независимой газети Тетяна Івженко в статті Жити не за підручником. Але радіють обіцяним нововведень тільки діти і чиновники. Багато батьків і вчителів сприймають ідею скептично. Куратор всього проекту з красивою назвою "Відкритий світ", голова Держагентства з управління національними проектами Владислав Каськів визнав, що тільки відмінники та сироти можуть розраховувати на безкоштовну електронну "суперучебнік". Всім іншим доведеться викласти за пристрій приблизно по 2 тис. гривень (до 250 дол.) Розглядається також можливість видати бажаючим нетбуки в розстрочку, без стягнення відсотків. Каськів визнав, що тільки відмінники та сироти можуть розраховувати на безкоштовну електронну "суперучебнік". Всім іншим доведеться викласти за пристрій приблизно по 2 тис. гривень. Держава ж направить свої зусилля як на створення спеціалізованих інтернет-ресурсів, про абонентську плату за доступ до яких ще точаться суперечки, так і на забезпечення абсолютно всієї території доступом до Інтернету за технологією 4G-зв'язку. "У силу того, що у нас немає технологій третього рівня, нам нема чого втрачати. Нам є сенс впроваджувати нові, найновіші технології", - пояснив Каськів.
Представники працюють в Україні операторів мобільного зв'язку замість бурхливої радості з приводу перспектив розвитку висловлюють обережні побоювання. "4G - в кожне село? У теорії це можливо, але складно пояснити, наскільки складний, багаторівневий, масштабний проект задуманий. Думаю, на сьогодні щось подібне існує тільки в Японії", - іронічно відзначив один з програмістів у компанії мобільного зв'язку. Він пояснив, що для якісного покриття всієї території країни суперсучасної мережею мобільного зв'язку потрібно закупити і встановити абсолютно нове обладнання по всій Україні, в тому числі в географічно складних і малонаселених районах: "Це сотні мільйонів доларів інвестицій, які навряд чи окупляться".
Вчителі в Києві вже чули про нові віяння, і не поспішають радіти: кажуть, від нескінченних експериментів рівень освіченості школярів тільки знижується. Чиновників складності не лякають. Планується, що вже з нового навчального року проект почне працювати в тестовому режимі в окремих школах. "Потрібно буде перекваліфікувати вчителів, створити нові моделі нетбуків і налагодити мережу, але реалізація проекту просуне нашу систему освіти на кілька сходинок вперед", - переконує Каськів.
Вчителі в Києві вже чули про новий віянні. І не поспішають радіти: кажуть, від нескінченних експериментів рівень освіченості школярів тільки знижується. Викладачі побоюються, що після введення чергових нововведень не зможуть контролювати ситуацію у класі, адже хто чим займається, дивлячись в екран нетбука, - не видно з-за вчительського столу. До речі, сама конструкція нетбука, що припускає маленький екран і клавіатуру, викликає невдоволення дорослих, які впевнені, що багатогодинне навчання за допомогою такого пристрою погано позначиться на здоров'ї школярів. Втім, чиновники запевняють, що в підсумку виберуть відповідну модель, яка буде відповідати всім санітарно-гігієнічним вимогам.
Викладачі побоюються, що після введення чергових нововведень не зможуть контролювати ситуацію у класі, адже хто чим займається, дивлячись в екран нетбука, - не видно з-за вчительського столу.
Посилаються на досвід Грузії, в якій з початку поточного навчального року кілька тисяч дітей навчаються за допомогою нетбуків. Щоправда, експеримент почали з двох міст, не ставлячи перед собою завдання про покриття всієї країни мережами мобільного зв'язку останнього покоління. І в першу чергу зайнялися підготовкою вчителів, яким запропоновано пройти спеціальний курс навчання і здати іспити на отримання сертифікатів профпридатності. Чим більше сертифікатів - з комп'ютерної грамотності та новітнім методикам навчання, а також на знання іноземних мов - отримав вчитель, тим більше надбавка до його зарплати. Щоправда, за офіційними даними, вчителя в Грузії і без доплат отримують у два-три рази більше, ніж їхні українські колеги, зарплата яких не дотягує і до 200 дол
Ясно, що в таких умовах педагогів найчастіше дратують розмови про дорогу реформи. Вони, як і багато батьків, говорять, що, мовляв, держава кидає гроші на вітер, що в результаті діти розучаться писати і читати. Міркувати від них уже й зараз не потрібно - через введену в Україні системи тестового оцінювання знань. Нещодавно міністр освіти і науки Дмитро Табачник визнав, що надмірне захоплення тестами призводить до того, що "дітям нецікаво вчитися - вони просто тренуються на здачу тестів".
Педагогів найчастіше дратують розмови про дорогу реформи. Вони, як і багато батьків, говорять, що, мовляв, держава кидає гроші на вітер, що в результаті діти розучаться писати і читати.
Тому на нетбуки покладаються особливі надії. Доступ до інтернет-бібліотекам, можливість переглянути кращі відеоуроки, отримати додаткові відомості про улюбленого предметі - все це, на думку чиновників, зробить навчання українських школярів у будь-якій точці країни цікавим і ефективним.
Батьки сумніваються, що все так просто. Нагадують, що кілька років тому про порятунок школи говорилося, коли вводили вже скасоване 12-річну середню освіту; про підвищення інтересу дітей до навчання заявляли в момент затвердження існуючої досі 12-бальної шкали оцінювання, яка в підсумку призвела лише до розмивання уявлень про оцінці знань взагалі.
Перед початком нинішнього навчального року український Інститут Горшеніна провів спеціальне дослідження, з'ясувавши, що 34,3% українців оцінюють рівень шкільної освіти на трієчку, а ще 20,2% упевнено поставили школі "2". На "4" оцінили рівень українського середньої освіти 28,3%, а на "5" - лише 7,4%.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11026 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Ірина Білик, 100лиця, Влад Ликов, Mamarika, Nazva, новорічні пісні: добірка нової української музики
05.01 Українська співачка Ірина Білик продовжує українізувати свої відомі російс ...
Деменція: які причини виникнення та симптоми, а також методи профілактики
05.01 Причини виникнення деменції можуть бути різноманітними і включають різні ф ...
Де у Хмельницькому наступного тижня призупинять газопостачання
05.01 Газовики надали перелік адрес.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...