Робота в Італії: які перспективи
Італія є найбільшим центром міжнародного туризму, понад 50 мільйонів людей щороку відвідують цю країну. Туризм в Італії є одним із провідних секторів економіки і становить 12 відсотків від ВВП. На частку Італії доводиться 5,6% від світового туристичного ринку. За цим показником країна поступається в Євросоюзі тільки Франції та Іспанії.
Загальна чисельність населення Італії складає 58 млн. чоловік.
Національний склад населення країни досить однорідний - 98% його складають італійці. Іноземці в Італії представлені в основному румунами (40% всіх іноземців, що проживають в країні), що пов'язано зі вступом Румунії до Євросоюзу та їх міграцією в Італію, албанцями і марокканцями. Варто відзначити, що в останні роки серед мігрантів також лідирують наші співвітчизники, ще однією численною групою є молдавани.
Населення Італії розміщено по країні нерівномірно. Понад 70% населення проживає в містах, а так як більшість розвинених міст розташовується на півночі країни, то тут проживає більше 50% всіх жителів країни. Що стосується іноземців, то 62% усіх іммігрантів проживають в північній частині країни, 25% - у центрі, і 12% - на півдні.
Працездатне населення
Загальна чисельність економічно активного населення Італії становить 25 мл чоловік.
Статистичні дані стверджують, що Італія є однією з "найстаріших" країн у Європі, де, крім того, один з найнижчих показників народжуваності. Італійський дисбаланс в поколіннях найбільш високий в Європі.
З цієї причини передбачається, що найближчі десятиріччя чисельність активного населення зменшиться: до 2031 року його чисельність становитиме 37,4 млн. чоловік, а до 2051 року - 33, 4 млн.
Зайнятість населення
Структура зайнятості населення Італії виглядає наступним чином:
промисловість - 31%, сільське господарство - 4%, третинний сектор - 65%.
У структурі зайнятості населення Італії спостерігаються значні регіональні диспропорції. Північно-Західний регіон країни традиційно є більш розвиненим регіоном, в якому раніше сформувалася потужна промисловість (тут знаходиться головний промисловий трикутник Італії - Мілан-Турін-Генуя), тому основна частка зайнятих у промисловості припадає на Північ Італії. Центру традиційно були притаманні середні показники по країні, і цей регіон вважався перехідним між індустріальним північчю і аграрним півднем. Велика частина населення, як і на Півночі, зайнята в промисловому секторі, але по зайнятості в третинному секторі (сфера послуг, туризм і т.д.) Центр Італії значно перевершує Північ. Південь країни характеризується переважаючою зайнятістю населення у сфері послуг і туризму, в аграрній сфері і індустріальної.
Безробіття
Рівень безробіття в Італії значно варіюється в залежності від місцевості. За рівнем життя і виробництва Італія не є однорідною. Північ країни більш благополучний, ніж Південь. Вся основна промисловість зосередилася на півночі Італії, що призвело до відтоку населення півдня на північ в пошуках роботи. З розвитком промисловості все в тій же північній частині країни різниця між рівнем життя півдня і півночі тільки збільшувалася, рівень безробіття на півдні досяг 20%. У середньому ж, рівень безробіття в країні становить 8,5%.
Досить високий рівень безробіття спостерігається серед молоді віком від 15 до 24 років, який досяг майже 28%. В Італії більше 2 млн. молодих людей ніде не працюють і не навчаються і переважно, це чоловіки.
При цьому спостерігається зниження числа працевлаштованих італійців в порівнянні з іноземцями, що проживають в Італії. На півночі і півдні Італії кількість працюючих людей зменшилася, в той час як в центральному регіоні спостерігається відносна стабільність.
Середня щомісячна зарплата
Найбільш високі заробітні плати пропонуються в північній частині Італії, де розташовується промисловий центр країни - місто Мілан та інші найбільші міста. В кінці року італійцям виплачують тринадцяту зарплату, а якщо це співробітники банків і нафтових компаній, то вони можуть отримати 15, 16 заробітну плату.
Італія хоча і входить до вісімки високорозвинених країн, але не є країною з дуже високим доходом населення.
Середня зарплата в Італії становить приблизно 1500 євро (15 000 грн.), Що для Італії є досить низьким рівнем. На таку заробітну плату в Італії можна, наприклад, дозволити зняти скромну квартиру в Турині та поїхати у подорож (за 500-600 євро). Лікарі в Італії можуть претендувати на заробітну плату від 2500 до 4000 євро (25 000 - 40 000 грн.), Сума залежить від лікувального закладу, рівня кваліфікації, досвіду роботи і, що не менш важливо в Італії, родинних чи дружніх зв'язків, особливо це стосується Півдня країни.
Зарплати українських жінок, задіяних у домогосподарствах на Півдні країни, складають близько 600 євро (6000 грн.) На місяць. У той час як у більш розвинених північних регіонах-1500 тисячі євро (15 000 грн.).
У результаті зростання безробіття і зниження зарплат, українські працівники часто мігрують по Італії з Півдня на Північ в пошуках більш високооплачуваної роботи.
Слід зазначити, що Італія належить до тих країн, де мінімальна зарплата законодавчо не встановлюється, а регулюється галузевими угодами. У середньому, вона складає 700 євро (7000 грн.).
Скільки тут працює українців
За офіційними даними в Італії проживає понад 300 тисяч українців, за неофіційними - понад 600 тисяч. За даними посольства України в Італії, близько 90% українців, які приїхали до Італії на заробітки, - це жінки, зайняті в домашньому господарстві (доглядальниці, няні, гувернантки і т.п.).
Імміграція до Італії
Для того, щоб отримати візу в Італію, потрібен дозвіл на роботу і сама робота в Італії. Іноді питаннями, пов'язаними з оформленням візи займається роботодавець, який відправляє людини в цю країну. Люди - вихідці країн, що не входять до складу Європейського Союзу, повинні мати на руках візу в Італію, в якій повинно бути зазначено, чому чоловік іде на роботу до Італії. Щоб стати жителем цієї країни, потрібно жити і працювати на офіційній роботі протягом півроку.
Наші співгромадяни в Італію прибувають різними шляхами і методами. Є чотири способи легально опинитися в Італії:
1. Туристична віза, правда, по її закінченню доведеться залишити країну або залишитися в ній вже нелегально.
2. Навчання в італійському вузі або на курсах в Італії передбачає можливість іноземних громадян жити в Італії протягом декількох місяців з метою вивчити мову та культуру країни.
3. Вид на проживання оформляється фірмою-роботодавцем або агентством з працевлаштування.
4.И нарешті - вийти заміж за громадянина / громадянку Італії.
Знайти офіційну роботу в Італії викликає безліч труднощів. Навіть представникам країн Європейського Союзу складно, тому що потрібно проходити трудомістку операцію підтвердження своєї професійної кваліфікації, а також проходити тестування зі знання італійської мови. Через те, що отримати таку візу дуже складно, більшість вибирають неофіційну роботу в Італії або вступають у шлюб з громадянами цієї країни.
Вакансії для українців в Італії великою різноманітністю не відрізняються. Найчастіше роботодавці не вірять інформації, представленої в резюме, і у них немає можливості і бажання її перевіряти. Якщо немає законного виду на проживання, то на хорошу, високооплачувану роботу претендувати не має сенсу. Вакансії для українців в Італії такі: доглядальниці, офіціанти, кухарі, прибиральниці, різноробочі, будівельники, садівники. Таку роботу виконують українці, які, як правило, знаходяться в країні нелегально. Хоча це протизаконно, багато італійців користуються їх послугами, тому що це дешево. Приховати наявність таких людей у фірмі так само неважко, як в будинку, оскільки основу економічної структури Італії складають малі та середні підприємства, які більш ніж на 80% є фамільними, тобто належать одній родині. А доносити на сусідів не прийнято.
Варто відзначити, що працевлаштування не за фахом сильно дивує італійців. В Італії не тільки вважається нелогічним, а й заборонено займатися бізнесом, не маючи відповідної кореспонденції між напрямком бізнесу і освітою або досвідом попередньої роботи. Більше того, для переважної більшості видів бізнесу необхідно мати відповідну вищу освіту. Ряд винятків з цих правил з'явився не дуже давно. Можливо, їх прийняли для іноземців, в тому числі і для російських, зрозумівши, що для нас лікар, який торгує парфумами або нерухомістю - не нонсенс, а реальність.
Країні не вистачає
В Італії, незважаючи на економічну кризу і зростання безробіття, особливо серед молоді, підприємства відчувають дефіцит кваліфікованих кадрів, в основному за такими професіями як будівельники, установники вікон і дверей, пекарі, кондитери, кравці, теслі та кухарі. Крім того, в Італії залишається великим попит на такі професії як медсестри, косметологи, перукарі.
Згідно з дослідженням Національного об'єднання ремісників Confartigianato, близько 147 тисяч робочих місць в італійських компаніях залишаються вакантними.
Найбільш популярними професіями в Італії є:
- Інженери різних спеціальностей, працівники в торговельно-маркетинговому напрямку, працівники культури і туризму, фахівці у сфері бухгалтерії та фінансів. Крім того, користуються попитом фахівці, професійно володіють англійською мовою. Такі люди можуть знайти різну роботу в Італії - це викладання англійської, як іноземної в навчальних закладах (для цього необхідна наявність сертифікату TOEFL), а також можуть влаштуватися на роботу в бари і будь-які фірми та установи, де потрібні працівники зі знанням англійської мови.
Корисні поради з працевлаштування в Італії
Як вже згадувалося раніше, для отримання візи до Італії, необхідний дозвіл на роботу, а, отже, і сама робота в Італії. У деяких випадках, оформлення дозволу бере на себе компанія, яка спонсорує і відправляє на роботу в Італію. Усі громадяни країн, що не входять до складу ЄС, повинні отримати візу для в'їзду до Італії, в якій будуть описані причини для роботи в країні.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 13268 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
«Тримався, бо знав: на мене чекають», - звільнений з полону Олександр Бевзюк з Нової Ушиці розповів про перші емоції від зустрічі з мамою
06.01 2 роки і 7 місяців він провів у російській неволі.
У центрі Хмельницького легковик збив чоловіка на пішохідному переході
06.01 Потерпілого госпіталізували до лікарні.
На Хмельниччині горіли людські помешкання
06.01 Одна із пожеж сталася в обласному центрі.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...