Як Ви оцінюєте українську вищу освіту?
На початку лютого в Інтернеті з’явився рейтинг університетів світу. Перші десять місць у рейтингу «Webometrics», оприлюдненому в січні 2011 року, займають американські університети. Очолює його Массачусетський технологічний університет, друге і третє місця займають Гарвард і Стенфорд. Кращий результат серед українських вузів показав Львівський національний університет імені Івана Франка, що зайняв 1443 рядок рейтингу. На 1576-й позиції розташувався Київський національний університет імені Тараса Шевченка, на 1608-й – Національний університет «Києво-Могилянська академія». Що думають з цього приводу освітяни області, ми намагалися з’ясувати.
Микола Скиба, ректор Хмельницького національного університету: «Переконаний, що наші вузи дають достатній рівень освіти. Дипломи нашого вузу конкурентоздатні на ринку праці. Принаймні, ті, хто вчився на «чотири» і «п’ять», стають висококласними спеціалістами. А до різних рейтингів я ставлюся негативно, вони, здебільшого, замовні, і я їх майже не дивлюся. Більшість в них орієнтуються на якісь виокремлені показники, наприклад, на кількість членів-кореспондентів чи академіків, а не на якість освіти. На мою думку, такий рейтинг в державі має бути один. І проводити його повинно Міністерство освіти і науки України».
Олег Омельчук, ректор Хмельницького університету управління та права: «На мою думку, рівень освіти в місті та області досить високий. За даними Вінницького егіонального центру оцінювання якості освіти в загальноосвітніх закладах, Хмельниччина займає перше місце серед областей, що входять у цей регіон. Щодо вищої освіти, то, згідно з рейтингом українських вузів, у «Дзеркалі тижня» опублікований рейтинг 50 найкращих вузів. Із 860 в 50 кращих входять Хмельницький національний університет (32 місце) і Хмельницький університет управління і права (46). В порівнянні з червнем минулого року ми з 97 місця піднялися на 46. У 2010 році юридична громадська приймальна нашого університету виборола перше місце серед юридичних вузів, які надають безкоштовну правову допомогу малозабезпеченим верствам населення».
Інна Шоробура, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії: «Рівень освіти в нашій області досить високий. Щодо гуманітарно-педагогічної академії скажу, що наші студенти є переможцями всеукраїнських олімпіад серед усіх навчальних закладів, які готують учителів початкових класів і дошкільного виховання. У цьому році викладацьким складом академії випущено чотири підручники з грифом Міністерства освіти України. Крім того, у нас працює аспірантура.
Щодо інформації про нібито невисокий рівень освіти в Україні, яка нещодавно була опублікована в засобах масової інформації, то хочу сказати, що проблема в тому, що вона дає серйозну теоретичну підготовку. А от практика знаходиться не на тому рівні, на якому потрібно було б. У нашому закладі такої проблеми немає, і коли у школі потрібно дати відкритий урок, директори, зазвичай, віддають перевагу нашому, а не університетському, випускнику».
Джерело http://ye.ua/news/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 13268 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
У Кам'янці-Подільському затримали «гастролера» з понад сотнею згортків наркотиків
06.01 Підозрюваний планував збути психотропи в різних локаціях міста.
«Тримався, бо знав: на мене чекають», - звільнений з полону Олександр Бевзюк з Нової Ушиці розповів про перші емоції від зустрічі з мамою
06.01 2 роки і 7 місяців він провів у російській неволі.
У центрі Хмельницького легковик збив чоловіка на пішохідному переході
06.01 Потерпілого госпіталізували до лікарні.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...