Як Ви оцінюєте українську вищу освіту?

Як Ви оцінюєте українську вищу освіту?

На початку лютого в Інтернеті з’явився рейтинг університетів світу. Перші десять місць у рейтингу «Webometrics», оприлюдненому в січні 2011 року, займають американські університети. Очолює його Массачусетський технологічний університет, друге і третє місця займають Гарвард і Стенфорд. Кращий результат серед українських вузів показав Львівський національний університет імені Івана Франка, що зайняв 1443 рядок рейтингу. На 1576-й позиції розташувався Київський національний університет імені Тараса Шевченка, на 1608-й – Національний університет «Києво-Могилянська академія». Що думають з цього приводу освітяни області, ми намагалися з’ясувати.

Микола Скиба, ректор Хмельницького національного університету: «Переконаний, що наші вузи дають достатній рівень освіти. Дипломи нашого вузу конкурентоздатні на ринку праці. Принаймні, ті, хто вчився на «чотири» і «п’ять», стають висококласними спеціалістами. А до різних рейтингів я ставлюся негативно, вони, здебільшого, замовні, і я їх майже не дивлюся. Більшість в них орієнтуються на якісь виокремлені показники, наприклад, на кількість членів-кореспондентів чи академіків, а не на якість освіти. На мою думку, такий рейтинг в державі має бути один. І проводити його повинно Міністерство освіти і науки України».

Олег Омельчук, ректор Хмельницького університету управління та права: «На мою думку, рівень освіти в місті та області досить високий. За даними Вінницького егіонального центру оцінювання якості освіти в загальноосвітніх закладах, Хмельниччина займає перше місце серед областей, що входять у цей регіон. Щодо вищої освіти, то, згідно з рейтингом українських вузів, у «Дзеркалі тижня» опублікований рейтинг 50 найкращих вузів. Із 860 в 50 кращих входять Хмельницький національний університет (32 місце) і Хмельницький університет управління і права (46). В порівнянні з червнем минулого року ми з 97 місця піднялися на 46. У 2010 році юридична громадська приймальна нашого університету виборола перше місце серед юридичних вузів, які надають безкоштовну правову допомогу малозабезпеченим верствам населення».

Інна Шоробура, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії: «Рівень освіти в нашій області досить високий. Щодо гуманітарно-педагогічної академії скажу, що наші студенти є переможцями всеукраїнських олімпіад серед усіх навчальних закладів, які готують учителів початкових класів і дошкільного виховання. У цьому році викладацьким складом академії випущено чотири підручники з грифом Міністерства освіти України. Крім того, у нас працює аспірантура. 

Щодо інформації про нібито невисокий рівень освіти в Україні, яка нещодавно була опублікована в засобах масової інформації, то хочу сказати, що проблема в тому, що вона дає серйозну теоретичну підготовку. А от практика знаходиться не на тому рівні, на якому потрібно було б. У нашому закладі такої проблеми немає, і коли у школі потрібно дати відкритий урок, директори, зазвичай, віддають перевагу нашому, а не університетському, випускнику».

Джерело http://ye.ua/news/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад