Мотивація буває тільки внутрішньою
Основний секрет максимізації продуктивності вашої команди, так само, як і себе самого – це мотивація. Давно доведено, що середньостатистичний учасник команди віддає роботі не більше 50% свого часу та потенціалу. Тому оволодіння майстерністю мотивації здатне подвоїти ваші шанси на успіх та перемогу над середньостатистичним конкурентом, пише Мартін Цвілліг (Martin Zwilling), автор блога Startup Professionals.
Більшість керівників помилково вважають, що мотивація залежить тільки від їхньої власної візії і її слід передати, "насадити" працівникам методами адекватної винагороди за роботу та регулярних "мотиваційних" промов.
На жаль, все не так просто. Мотивація повинна бути постійним пріоритетом та частиною культури компанії, яка базується на емоційних та внутрішніх потребах працівників, а не керівника. Ось лише кілька аспектів, які безпосередньо впливають на мотивацію (всі вони орієнтовані на інтереси співробітників – тих, кого мотивують, а не тих, хто мотивує):
1. Повага. Кожен професіонал очікує, що до нього ставитимуться з повагою. Неможливо мотивувати працівника, якщо той відчуває, що його не поважають.
2. Визнання. Якщо керівник публічно визнає досягнення підлеглих та святкує їхні перемоги (як великі, так і малі) – працівники почувають себе чудово. Їхня впевненість зростає, а мотивація – досягає небачених висот. І звісно ж – вони будуть докладати усіх зусиль, щоб повторити успіх.
3. Винагорода. Люди повинні отримувати винагороду для збереження мотивації. Самі по собі гроші не здатні нікого мотивувати, але їхня відсутність (чи невідповідність досягненням) є, мабуть, найпотужнішим демотиватором.
4. Підсилення. Коли учасник команди демонструє покращення навичок чи результатів – підсилення цього прогресу неминуче призводить до зростання мотивації.
5. Стосунки. Позитивна взаємодія з іншими учасниками команди веде до зростання задоволення від роботи та підвищення мотивації. І навпаки – люди, які негативно ставляться до колег та приносять з собою поганий настрій, руйнують мотивацію не тільки свою, але й інших.
6. Відповідальність. Нові сфери відповідальності та делегування повноважень дозволяють працівникові уникнути стагнації та ставлять перед ним нові виклики. До того ж він відчуває, що його прогрес не залишився непоміченим. Найкращі люди люблять навчатися та досягати нових вершин.
У реальності люди мотивують себе самі, а завдання керівника – створити сприятливий ґрунт для розвитку внутрішньої мотивації. В її основі лежить вміння пов’язувати результат та винагороду з речами, які працівник цінує найбільше. Тому перший крок – навчитися розмовляти зі своїми людьми, дізнатися, що приносить їм задоволення та чим їм подобається займатися найбільше.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11468 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Активісти просять демонтувати 5 радянських пам'ятників на Хмельниччині: що кажуть в міськрадах
07.01 Демонтаж пам'ятника радянським солдатам на Меморіалі Слави в Хмельницькому ...
Громада на Хмельниччині провела торги з продажу будівель сільради, амбулаторії та будинку культури зі стартовою ціною в... одну гривню
07.01 За результатами торгів вартість будівель становить від двох тисяч до двохс ...
У Шепетівці матері загиблого Героя передали нагороду сина
07.01 Вшанували пам'ять захисника Андрія Дмитерка.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...