Плюси і мінуси роботи у великих компаніях

Плюси і мінуси роботи у великих компаніях

Молоді фахівці, націлені на кар'єрне зростання і перспективи, як правило, шукають роботу у великих відомих компаніях. Але насправді робота у великих фірмах має свою специфіку, і далеко не кожному працівнику буде там комфортно. Перелічимо основні особливості роботи у великих компаніях.

Серед плюсів можна відзначити наступне:

1) Стабільність. Великі компанії більш міцно «стоять на ногах». За багато років роботи на ринках у них накопичені значні досвід і «жировий прошарок», що дозволяють пережити «голодні часи».Ну а коли економіка зростає, великі корпорації зовні являють собою просто символ успіху і процвітання.

2) Хороші можливості кар'єрного росту. У великих фірмах дуже багато різних менеджерських позицій, і практично завжди є якісь цікаві вакансії.Перспективні співробітники переміщуються на «сходинку» вгору, звільняючи місце для своїх молодших колег. Також, як правило, в таких компаніях є спеціальні програми по набору молодих фахівців.

3) Можливості по навчання і отримання цінного досвіду.У великих компаній є всі необхідні ресурси для навчання персоналу, передбачені відповідні плани і графіки по підвищенню кваліфікації. А якщо вам доведеться брати участь у реалізації масштабного проекту (особливо міжнародного), ви придбаєте унікальний досвід.

4) Офіційні зарплати, соцпакет і гарантії. Зарплата виплачується у визначений день, можна планувати свої доходи і витрати, простіше отримати кредит у банку.

5) Чітко прописані регламент, обов'язки, і т.п. Наявність готових матеріалів на всі «випадки життя».Можна не відволікатися на невластиві для даної спеціальності функції, а зосередитися на вдосконаленні своїх умінь у вибраній області.

6) Престиж. Досвід роботи в іменитої компанії завжди буде істотним плюсом в резюме.На співбесіді потенційний роботодавець не буде вас питатимуть, ніж орудує фірма, де ви працюєте. Робота у відомій компанії наповнює гордістю, додає впевненості в собі, а клієнти та партнери ставляться з великою повагою.

7) Комфортабельні умови праці: повністю обладнане робоче місце в сучасному бізнес-центрі.

8) Корпоративні заходи. Теж додатковий приємний момент. "Корпоративи" більш цікаві і проходять з розмахом.

Але це не все.У роботи у великих корпораціях є і свої мінуси, та й плюси насправді не настільки однозначні.

Почнемо з того, що робота сама по собі може виявитися досить стресової.

Та ж стабільність - поняття відносне.Остання криза ще раз показав, що збанкрутувати або опинитися на межі банкрутства може навіть дуже велика компанія. Якщо говорити про кар'єрне зростання, дійсно можливостей досить багато, особливо якщо компанія зростаюча.

Але «пробитися» у вище керівництво набагато простіше буде у невеликій компанії (хіба що вам вдасться зайняти керівну посаду в відкривається філії або відділі). Що стосується вузької спеціалізації, то вона, відповідно, не дає можливості розвивати свої вміння в інших напрямках.

Отже, перелічимо мінуси роботи у великих компаніях:

1) Бюрократія. Кожен документ має пройти безліч узгоджень. Рішення часто приймаються досить довго. На паперову роботу, звіти і т.п. йде багато часу. Але ж крім звітів треба встигнути зробити саму роботу!

2) Суворі корпоративні правила, які потрібно неухильно дотримуватися. Дрес-код, відсутність можливості самостійно планувати свій робочий день (у тому числі складніше буде відлучитися з роботи, якщо знадобиться сходити на співбесіду) і т.д.У багатьох невеликих компаніях у вас буде набагато більше свободи, можливостей для самоініціатіви і прийняття рішень, менше контролю.

3) безособливість працівника. Важко виокремити вашу працю з безлічі інших, коли ви - всього лише один з тисяч клерків, трудящих у даної корпорації.У підході до співробітників набагато менше індивідуального. Що стосується зарплати, то цієї ж причини при працевлаштуванні вам навряд чи вдасться що-то «виторгувати».

4) Велика кількість начальників. З урахуванням того, що начальників зазвичай не люблять, є, над чим замислитися.

5) Обмеженість спілкування всередині компанії. Оскільки людей працює дуже багато, то в основному коло спілкування обмежується департаментом або поверхом, а саме спілкування більш формальне, ніж у маленьких фірмах.

6) Інтриги.Як відомо, левова частка персоналу особливої користі компанії не приносить (у тому числі тому, що відповідальність не настільки персоніфікована, як у маленьких фірмах).Замість реальної роботи ці співробітники займаються створенням видимості роботи, спілкуванням у соціальних мережах, плітками, інтригами і т.п.

7) Можливості масових звільнень. Коли у компанії наступають проблеми, «оптимізованим» може виявитися досить велика кількість персоналу.

«Зверху» просто спустять рознарядку: звільнити стільки-то відсотків співробітників. І навіть самий турботливий керівник буде змушений надати список кандидатів на звільнення.

8) «Промивання мізків» співробітникам.Іноді працівники іменитих міжнародних компаній ведуть себе настільки зарозуміло і пихато, що з боку стає смішно. Адже насправді вони всього лише найманий персонал. А бренд (нехай навіть дуже відомий) - не предмет для поклоніння.

Таким чином, з урахуванням цих мінусів стає зрозумілим, що робота у великих компаніях підійде не для кожного. Подумайте, що для вас важливіше, де вам буде краще працюватиметься, і тоді робіть вибір. Якщо буде можливість, краще попрацювати і у великих компаніях, і в невеликих.У цьому випадку набутий досвід буде більш цілісним і різнобічним

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад