На роботу закордон

На роботу закордон

Економіка західних країн вже практично впоралась із кризовими явищами і поступово починає відновлюватись та набирати оберти, це судження можна прослідкувати із вакансій які пропонують тамтешні роботодавці. Навіть у економічно кращі часи наші співвітчизники охоче виїздили закордон для заробітку «легких» грошей, зараз же після суттєвого поповнення лав безробітних таких співвітчизників стало ще більше. Тому пропонуємо коротко ознайомитись із деякими нюансами працевлаштування у країнах Європи.

Країна у яку їхати працювати? Це залежить від спеціальності якою ви володієте, знання місцевої мови, або хоча б англійської та того чим збираєтесь займатись, якщо, наприклад, бухгалтерією, юриспруденцією то додатково потрібна освіта. Для сезонної праці не існує практично ніяких вимог, такі робітники затребувані в Польщі, Чехії, Фінляндії, Канаді. В Італії та США й надалі потребують послуг українських жінок із догляду за хворими та престарілими.

Чехія.
Ця країна – ідеальний варіант для тих, хто виїздить за кордон уперше. До того ж, працевлаштування там обходиться значно дешевше, ніж в інших державах. Іще одна перевага – там доволі низькі ціни на продукти. Найпоширеніші місця праці для іноземців: робота на будівництві (чоловіки), на швейних фабриках (жінки). Як правило, іммігрантам гарантують восьмигодинний робочий день, обід за кошт працедавця й оклад близько 500 доларів на місяць.

Польща.
Мешканці Західної України здебільшого виконують у Польщі сезонні роботи – збирання ягід, некваліфіковані будівельні роботи. Проте, як зазначають посередники, нині є потреба в мулярах, покрівельниках, арматурниках, зварювальниках. Заробіток – від 1200 доларів на місяць, плюс безкоштовне проживання. Ще більші можливості для заробітку в штукатурів та операторів штукатурних машин – від 1200 до 2000 доларів.

Росія.
До Росії їдуть кваліфіковані будівельники та працівники інтелектуальної праці. Сприяє цьому безвізовий режим, володіння російською мовою. Українці переважно знаходять собі роботу в Москві та Санкт-Петербурзі. Значна частина російських компаній самостійно запрошує на роботу українських фахівців через мережу інтернет або ЗМІ. Однак криза внесла свої корективи. Роботи для іноземців у РФ поменшало. Тому влада ініціює процеси “заміни” іммігрантів на місцевих працівників. Але ці починання стосуються здебільшого некваліфікованої робочої сили із Середньої Азії. Українським фахівцям лякатись особливо нічого.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад