Основні ознаки шахрайства які використовують в оголошеннях

Основні ознаки шахрайства які використовують в оголошеннях

1. якщо можлива вакансія приходить у вигляді безадресної масової розсилки (спаму). Жоден більш-менш серйозний роботодавець не буде займатись спамом, оскільки користі від нього дуже мало, а втрати репутації великі;
2. якщо в оголошенні про роботу немає чітко вказаного роботодавця, а лише загальні фрази типу («Представництво закордонної фірми», «Велика торгова компанія»);
3. якщо в вакансії не дається конкретної назви посади і коло обов’язків, а пишеться щось типу «партнер в бізнес-проект», «потрібен співробітник в офіс»;
4. не називається конкретний розмір зарплати в місяць. Якщо ж розмір зарплати не вказаний в оголошенні (з метою приховання від конкурентів), її повинні назвати при першій зустрічі;
5. занадто масова та нецільова рекламна кампанія, розміщення оголошень не в спеціалізованих виданнях або сайтах (з пошуку роботи або галузевих), а через оголошення на стінах і стовпах, роздачу візиток на вулицях і т.п. Неважко здогадатися, що на гарні посади кандидати знайдуться і без цього. А в таких ситуаціях або малоцікава і низькооплачувана робота, або обман.
6. якщо ведеться постійний пошук великої кількості співробітників на однакові посади. Можна подумати, що, приміром, велика торгова мережа може запрошувати багато продавців. Але неприродно, коли невелика фірма десятками і сотнями шукає менеджерів.
7. якщо вас запрошують на "семінари" і презентації", та ще просять підійти з чоловіком. Це або мережевий маркетинг (MLM), або таймшер, або фінансова піраміда. Від таких вакансій потрібно триматися подалі.
8. якщо просять заплатити або вислати хоча б гривню наперед за що завгодно (за інформацію про вакансії, за тестування, за навчальні матеріали, за оформлення документів, за сировину, інструмент або спецодяг). Пам'ятайте, що на роботі працівник повинен отримувати гроші, а не платити їх.
9. якщо просять віддати їм ваші документи (в заставу, для оформлення і т.д.).
10. якщо ставлять умовою отримання роботи попереднє проходження платного навчання, тестування і т.п. заходів (у таких випадках вони заробляють саме цим, а працевлаштування служить лише приманкою).
11. якщо зарплата на випробувальний термін набагато менше, ніж постійна, або взагалі не вказана. Якщо не вказана тривалість і умови закінчення випробувального терміну або не вказаний термін отримання першої зарплати.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад