Тимчасовий підробіток

Тимчасовий підробіток

Сучасний ринок праці різноманітний та багатогранний. Чого лише він не пропонує! І навіть якщо людина можна працювати лише час від часу, то жодних проблем, бо місце знайдеться. І це стосуєтсья не лише висококваліфікованих затербуваних спеціалістів, які завжди потрібні і їм усюди раді, а й персоналу будь-якого рівня. Але потрібно знати, де і як шукати вакансії. І, звісно, чітко визначитися, яку саме роботу шукати.

Визначення

Тимчасова робота включає в себе два аспекти. Перше: це завжди робота на якийсь певний термін – від кількох годин до декількох місяців. Друге: графік роботи і тривалість робочого дня. А ось тут є дуже багато різноманітних варіантів, з яких Ви можете обрати або роботу на кожен день протягом 2-3 годин, або таку, яка дозволяє ходини на службу 2-3 рази на тиждень, в будні чи вихідні, на певну кількість годин – все залежить від ваших потреб та можливостей.

Хто шукає тимчасових працівників?

Тимчасові працівники, як правило, потрібні великим українським та зарубіжним корпораціям – але не рідко й невеликим компаніям. Уявіть собі, що фірма братиме участь у виставці, яка триватиме п’ять днів. Зручніше взяти на цей робочий тиждень «тимчасових» людей, які працюватимуть на стендах, промоутерів, щоб не відволікати співробітників від їхніх щоденних занять. Проте, хтось отримає підробіток на п’ять днів. Подібні проекти тішать відсутністю рутини, особливо, якщо ви профі у даній галузі.

«Тимчасових» працівників часто шукають також деякі торгові та туристичні фірми: беруть на роботу додаткових людей в моменти різкого ростання виробництва чи продажів – гідами (влітку), «Дідами Морозами та Снігуроньками» (на новорічні свята) і т.п.

Великі компанії іноді беруть працівників на «заміну» постійним співробітникам на час відпусток. Адже зайнятому керівникові нелегко працювати без секретаря, «продажникам» - без кур’єра та водія. Розумний керівник знає, як вирішити ці проблеми – найняти спеціаліста на час відпустки постійного співробітника. І робота не стоятиме.

Кого шукають?

Тимчасові працівники найчастіше потрібні на наступні посади:
- секретар або офіс-менеджер; - рісепшионіст (секретар у приймальні); - асистент керівника; - адміністративний клерк; - оператор БД, оператор комп’ютерного набору; - помічник бухгалтера, юриста; - продавці, прибиральники, допоміжний персонал; - промоутер; - кур’єр; - водій; - офіциант; - гід; - перекладач; - і т.д.

Кому шукати?

Робота на тимчасових «хлібах» - як правило, справа студентська. Але, як не дивно, професіонали потрібні частіше. І коли спеціаліст з певних причин не має достатньо часу для повного робочого дня, то він може спробувати знайти тимчасовий підробіток.

Кількість вакансій чимала. Звісно, все залежить від професійного досвіду й навичок кандидата, але навіть якщо ви поки що не вмієте нічого робити, то всеодно робота для вас знайдеться. Ви можете допомагати бармену в клубі або роздавати листівки в торговому центрі, а, можливо, навіть розважати маленьких відвідувачів дитячої кімнаті в костюмі зайця. Такі пропозиції, як і інші є завжди. Навіть старшокласники знаходять собі роботу.

А от при наявності конкретних навичок (як то спілкування на «ти» з комп’ютером, знання іноземних мов) можна сміливо шукати більш престижні посади: перекладач, оператор кол-центру, програміст, і т.п.

Якщо ви ще й володієте цінним досвідом у своїй справі, роботі по профілю вам не складно буде знайти роботу. Лишається лише грамотно скласти резюме та запастися терпінням – і шукати, шукати, шукати.

Де шукати?

Де розміщуються подібні вакансі? Найлегше шукати в інтернеті, це знає навіть п’ятикласник. Хоча деякі велики компанії діють виключно через кадрові агенції та центри підбору персоналу. Але це швидше анахронізм, тому не сумнівайтеся – в мережі є майже всі потрібні вам вакансії.

Чому це вигідно?

Така робота надає можливість підробляти тим, хто не має можливості заходитися на роботі повний день. Також такий вибір може знадобитися тим, хто вже доволі довго шукає стабільну роботу.

Не забувайте, що рівень зарплати, яку вам обіцяють, має бути не нижчим, ніж у постійних працівників, на відповідному рівні, пропорційний затраченим часу та зусиллям. Коли мова йде про заміну - тимчасовий кадр має отримати стільки ж, скільки би отримав постійний. За тимчасові проекти підприємства платять працівникам доволі пристойні гроші. Часто оплата праці – погодинна, залежна, звісно, від досвіду, навичок та кваліфікації особи, а також особливостей роботи.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад