Причини ваших невдач у пошуку роботи

Якщо деяким людям досить швидко вдається знайти дуже гарну роботу, то в інших пошук підходящого місця затягається надовго. У результаті людина втрачає впевненість у собі, у неї знижується самооцінка... Що ж допоможе не стати аутсайдером на ринку праці та знайти, нарешті, свою вакансію?
Вічний кандидат. У чому проблема?
Для початку ви повинні визначити причину своїх невдач. Недостатньо знань, умінь і навичок для тієї роботи, на яку ви претендуєте? Або у вас немає чіткої мети, і ви, особливо не роздумуючи, хапаєтеся за те, що потрапляє під руку? А можливо, вся справа у вашій елементарній ліні, небажанні виявити активність навіть заради власної користі? Постарайтеся подивитися на себе з боку, чесно з самим собою розібратися. Ніхто не говорить, що це просто. Обвинуватити кого завгодно у власних невдачах завжди легше. Інша справа - наскільки це конструктивно. Ви можете злитися на роботодавців і рекрутерів, - однак робота у вас від цього не з'явиться! Так що почніть краще з себе: визначте, чого ви насправді хочете та на що реально можете претендувати. Якщо необхідно - запишіться на курси перепідготовки або підвищення кваліфікації, складіть розклад, щоб більша частина вашого часу йшла на пошуки роботи, а не на безглуздий перегляд телевізійних програм. Дивишся, у результаті справа і зрушиться з мертвої точки.
Не все одразу!
На думку фахівців ринку праці, помилка багатьох шукачів, що засиділися на старті - завищені вимоги, що висуваються до майбутньої роботи. Вирішила, наприклад, людина, одержувати певну суму - і все. Пропозиції з більш низькою зарплатою вона навіть і не розглядає. І даремно, тому як на багатьох підприємствах співробітникам додатково до окладу пропонують систему премій, компенсаційний пакет. Якщо все це підрахувати, то результат може навіть перевершити бажану цифру.
Приблизно теж саме відбувається й з посадою: іноді варто приборкати свої амбіції та зіставити їх з реальністю. Один з моїх знайомих протягом півроку шукав місце директора з продажу. Саме цю посаду він займав в одній невеликій фірмі у своєму рідному місті до приїзду до Мінську. І йому страшенно не хотілося "поступатися позиціями". Однак знизити планку все ж довелося, тому що у Мінську свої, жорсткіші, ніж в області, вимоги до кандидатів на керівні посади. Зрештою, ця людина розіслала резюме на вакансії для менеджерів з продажу, і буквально протягом 1-2 тижнів одержала одразу декілька цікавих пропозицій. Зараз вона цілком успішна, і говорить, що їй скоро "світить" підвищення.
Можливо, деяким з тих, хто сьогодні не може реалізувати свої амбіції, варто вчинити так само, як мій знайомий. Ну, а якщо нова робота однозначно не сподобається, що вам заважає продовжити пошук? До речі, для цього зовсім не обов'язково буде звільнятися. Шукати роботу можна й під час роботи. Багато хто, до речі, саме так і робить.
Можливостей багато!
Ще одна дуже розповсюджена причина тривалого "кандидатства" - використання одного, максимум двох способів пошуку роботи, та й то неактивно, час від часу. Людина сповіщає про свої проблеми знайомих і родичів і чекає, поки хто-небудь з них їй щось запропонує. Вона іноді купує газети з працевлаштування, дзвонить у декілька компаній і кадрових агентств, однак ці дії є марними. У результаті наш герой доходить висновку, що всі оголошення про вакансії в газетах - суцільний обман і обдурювання чесних громадян. Ну що тут додаш? Людина просто не розуміє, що пошук роботи - це теж робота, причому щоденна та напружена. Результат напевно вийде інший, якщо ви розпочнете:
- регулярно переглядати газети з працевлаштування;
- звернетеся прямо до компанії, де хочете та можете працювати;
- опублікуєте своє резюме;
- повісите інформацію про себе на сайтах з працевлаштування в Інтернеті;
- будете відвідувати ярмарку вакансій;
- відправите своє резюме не в 2, а в 20 кадрових агентств
Повірте, при такому завантаженні вам буде не до меланхолії.
Домашнє завдання
Перебороти бар'єр, що відокремлює вас від довгоочікуваної роботи, допоможуть також "домашні заготівлі". Збираючись, наприклад, на співбесіду в компанію, постарайтеся довідатися про неї якнайбільше за допомогою Інтернету: знайдіть сайт цієї компанії, поцікавтеся, що говорять про неї на професійних форумах та сайтах з працевлаштування. Під час співбесіди в службі персоналу у вас напевно буде можливість продемонструвати свою поінформованість. Тим самим ви дасте зрозуміти, що вибір майбутнього місця роботи був не випадковий, що ви зацікавлені в тому, щоб працювати саме на цьому підприємстві. Така запопадливість додасть вам плюсів в очах роботодавця.
Джерело: http://top-persona.by/
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19155 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
«Я цемент замішаю руками»: про контрасти війни з поїздки на Ізюмщину
21.04 Стікають кров'ю зранені місцини і поглядом-пусткою зирять увись...
Де у Хмельницькому 22 квітня не буде електроенергії
21.04 Понад 30 вулиць тимчасово залишиться без світла.
У Подільських Товтрах відкрили нову еколого-навчальну стежку «ГеоМандри»
21.04 Новий маршрут вже доступний для відвідування.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...