Тим, хто шукає роботу в мережі Інтернет: 11 обов'язкових правил безпечного пошуку

Пошук роботи в мережі Інтернет завжди супроводжується певним ризиком, бо тут все частіше замість порядного роботодавця можна натрапити на аферистів. Їх не цікавить проблема вашого працевлаштування. Єдине, що їх цікавить – ваші гроші, яких швидше за все у вас зараз і без того є небагато (без роботи ж залишились!).
Обов'язково додержуйтесь приведених нижче правил і рекомендацій! Вони допоможуть вам уникнути небажаних зустрічей з аферистами, якщо ви використовуєте Інтернет як джерело інформації про роботу. А якщо така зустріч все ж відбудеться – вона не матиме для вас неприємних наслідків.
Обов'язкові правила безпеки при пошуку роботи в мережі Інтернет:
1. Ніколи не надавайте через Інтернет, електронною поштою, телефоном або факсом, не вказуйте в резюме будь-яку особисту інформацію, яка не стосується роботи. Отже, не надавайте нікому номер паспорта, номерів банківських карток, не вказуйте точну дату народження (вкажіть лише рік народження, цього буде достатньо). Не вказуйте також повну адресу проживання (як за пропискою, так і фактичну) і ваш сімейний стан.
Роботодавцям ця інформація навряд чи буде потрібна, поки ви не прийняті на роботу. А аферисти, скориставшись такою інформацією, зможуть, наприклад, оформити кредит на ваше ім'я. І тоді аферисти витратять взятий кредит на свої потреби, а повертати його доведеться вам!
2. Розміщуючи своє резюме на сайтах пошуку роботи, не заповняйте ті поля, в яких вимагається інформація, що не стосується ваших професійних здібностей (дивіться правило 1).
3. Перевірте дійсність роботодавця, кадрового агентства чи будь-якого посередника за допомогою іншого джерела інформації: друзі, знайомі, сусіди тощо або через телефонну книгу. По можливості, зв'яжіться з роботодавцем напряму. Найкращий спосіб перевірити дійсність компанії – це відвідати офіс у робочий час.
4. Якщо кадрове агентство, посередник або роботодавець вимагає перевірки вашої біографії, погоджуйтеся на це тільки після зустрічі в робочий час в офісі вашого можливого роботодавця.
5. Остерігайтесь всіх, хто вимагає будь-які передоплати, аванси в обмін на пошук роботи чи на сприяння в працевлаштуванні. Ніколи не платіть за “ексклюзивну” інформацію про роботу або за саму роботу. Адже робота – це місце, де платити повинні вам, але не ви.
6. При оплаті послуг із працевлаштування, які надає вам кадрове агентство, не надавайте інформацію про кредитну картку або банк, який вас обслуговує. Проводьте грошові операції тільки особисто. Кадрові агентства, які заслуговують довіри, як правило приймають плату за свої послуги через банк.
7. Ретельно вивчайте контактну інформацію в оголошеннях з запрошенням на роботу або пропозиції, що надходять на вашу електронну поштову скриньку. Остерігайтесь повідомлень з орфографічними помилками, повідомлень, які не містять назви компанії, а також якщо поштовий індекс в адресі компанії вказує на один регіон, а код телефонного номера – на зовсім інший.
8. Перевіряючи джерела вакансій, вводьте адреси сайтів в адресний рядок браузера, а не використовуйте прямих посилань. Прямі посилання, які можуть до вас надсилати електронною поштою, нерідко ведуть на фіктивні копії сайтів компаній-роботодавців. Це нова форма шахрайства, який схожий на так званий fishing і називається фармінгом. Фармінг – це перенаправлення користувачів зі справжніх серверів компаній на їх фіктивні копії. Фармінг використовується для розкрадання особистої інформації.
9. Створіть окрему електронну поштову скриньку в Інтернеті для листування, пов'язаного з пошуком роботи.
10. Незважаючи на те що надійних методів визначення фальшивих оголошень в мережі Інтернет не існує, не проявляйте інтересу до тих оголошень, які не містять назви компанії, конкретної інформації про напрямки її діяльності. Також оминайте увагою оголошення, написані з граматичними помилками. Жодна серйозна компанія не дозволить собі поширювати будь-яку безграмотно, з помилками підготовлену інформацію, в тому числі про наявні вакансії. Адже безграмотність є серйозним ударом по іміджу компанії.
11. Довіряйте інтуїції і будьте особливо обережні при встановленні ділових контактів з компаніями інших країн. Якщо вакансія занадто багатообіцяюча або щось ще здається вам підозрілим, – це, швидше за все, шахрайство.
...Якщо вам відомі випадки шахрайства з боку підприємств або фірм-посередників в працевлаштуванні, просимо вас повідомити про такі випадки адміністрацію проекту “Четвертий вимір”. Інформація про нечесних роботодавців та про посередників-шахраїв буде розміщуватись на цьому сайті. Для чого це потрібно? Для того, щоб кожен, хто шукає роботу, міг дізнатись: ось вони, аферисти! Довірити їм вирішення проблем з працевлаштуванням не можна, бо аферисти залишать кожного, кому потрібна робота, – без грошей і без обіцяної роботи.
Просимо вас повідомляти користувачів сайту про всі відомі вам випадки шахрайства в сфері працевлаштування!

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад