Ще 11 простих, але дієвих правил безпечного пошуку роботи

Додержання цих правил допоможе вам не потрапити в розставлені аферистами пастки.

1. Вибираючи кадрове або рекрутингове агентство, віддавайте перевагу тому з них, яке достатньо відоме у вашій місцевості і має позитивну репутацію. Можливо, те агентство, яке допомогло знайти роботу комусь з ваших знайомих, зможе допомогти і вам. Тому прислухайтесь до рекомендацій знайомих.
2. Спробуйте знайти і поговорити з колишнім працівником, який працював на цьому, тепер вакантному місці, на яке претендуєте і ви.
3. Спробуйте непомітно від керівництва поспілкуватись зі працівниками фірми, на яку ви влаштовуєтесь. Добре, якщо серед працівників виявиться хто-небудь з числа ваших знайомих.
4. Дізнайтесь дату створення фірми або підприємства. Таким чином ви вбережете себе від потрапляння на фірму-одноденку.
5. Якщо вид діяльності фірми підлягає ліцензуванню, то переконайтесь у наявності відповідної ліцензії.
6. Якщо є така можливість, пошукайте в Інтернеті на різних форумах або на спеціалізованих сайтах відгуки про фірму, про підприємство, на яке ви збираєтесь працевлаштуватись. Прочитавши знайдені відгуки, ви зможете зробити висновок – варта ця роботі вашої уваги чи ні.
7. До співбесіди з роботодавцем підготуйте собі чіткий план розмови або список питань, які вам потрібно обговорити з роботодавцем (обов'язки, права, розмір зарплати, умови преміювання, чи укладається трудовий договір, соціальні умови тощо).
8. Не підписуйте трудовий договір відразу, як тільки вам запропонували це зробити. Спершу цей договір варто було б показати для ознайомлення і оцінки юристові або хоча б комусь зі знайомих, хто розуміється на трудовому праві.
9. Не залишайте анкети або резюме зі своєю адресою та номерами телефонів в маловідомих фірмах і агентствах. Аферисти нерідко таким способом збирають адреси і телефони достатньо забезпечених людей. А далі на цю адресу можуть прийти квартирні злодії.
10. Якщо вас цікавить можливість працевлаштування за кордоном, то користуйтесь послугами тільки тих фірм-посередників, які мають ліцензію Міністерства праці, що дає право на посередницьку діяльність у працевлаштуванні за кордоном. Вимагайте у працівників фірми пред'явлення такої ліцензії.
Перелік фірм, що мають ліцензію на право ведення діяльності з посередництва у працевлаштуванні громадян України за кордоном можна переглянути на сайті Міністерства праці та соціальної політики України: http://www.mlsp.gov.ua (Розділ “Діяльність”, підрозділ “Працевлаштування за кордоном”). На цьому ж сайті є номери телефонів “Гарячої лінії”, за якими можна повідомити про діяльність фірм-посередників, які працюють, не маючи ліцензії.
Настійливо не рекомендуємо користуватись послугами неліцензованих фірм-посередників.
11. Якщо вам стало відомо про випадки шахрайства, не мовчіть: розкажіть про непорядних роботодавців та посередників-аферистів, розмістивши свої повідомлення на спеціалізованих сайтах, на форумах. Це можна зробити і на цьому сайті. Аферисти бояться розголосу! Бо коли люди дізнаються, ким вони є насправді, то наживатись обманом таким аферистам стане значно важче.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад