Мінуси працевлаштування на роботу по знайомству

Мінуси працевлаштування на роботу по знайомству

Одна з основних рекомендацій спраглим знайти нову роботу говорить: активно задіюйте мережу своїх контактів. Та й багато компаній не просто готові розглядати кандидатів, які прийшли за рекомендацією, але і втягують у процес найму своїх співробітників. Все це працює. Але влаштовуючись на роботу по знайомству, потрібно бути готовим до деяких специфічних труднощів, особливо якщо ваш «покровитель» теж працює в цій компанії.

Труднощі прописки

Відмовлятися від влаштування на роботу по знайомству не варто, але потрібно розуміти, що можуть виникнути певні складнощі. Одна з них пов'язана з адаптацією в колективі. Колегам рано чи пізно стане відомо, як людина прийшла в компанію, і завоювати їхню довіру буде важче. Наприклад з такою ситуацією зіткнулася уявна Марія: "На роботу в компанію мене запросив один зі знайомих, причому досить довго вмовляв. Не покладаючись на знайомство, я навела довідки про компанію і керівництві і прийняла пропозицію. Однак майже відразу почалися складності – колектив мене прийняв в багнети, оскільки вважав ставлеником, якщо не шпигуном, який запросив мене на роботу керівника, а його підтримка тільки підливала масла у вогонь. На те, щоб налагодити стосунки з колегами і безпосереднім начальником, пішло багато сил і нервів. Чесно кажучи, я не раз пошкодувала про своє рішення поміняти роботу».

Плата за послугу

Той, хто влаштовується на роботу по знайомству, повинен бути готовий до того, що у який запросив його друга або знайомого можуть бути певні очікування. Наприклад, він може розраховувати, що ви будете лобіювати його інтереси, якщо ви йдете на більш високу позицію, або що ви будете підтримувати його, якщо ви йдете на більш низьку позицію. «Я влаштувався по знайомству на свою першу роботу в Москві – мене привів у свою компанію давній приятель, що переїхав до столиці раніше за мене. Чесно кажучи, я йому і зараз за це вдячний, але тоді я потрапив у своєрідне рабство. Відчуваючи себе зобов'язаним, я не відмовлявся робити за нього частину роботи, доводилося і клієнтами, а значить, і грішми ділитися », – розповідає уявний Сергій, додаючи, що закінчилося все це сумно. Його приятель відрізнявся «деяким авантюризмом», і у результаті був звільнений, а через якийсь час довелося звільнитися і Сергію – керівництво компанії перестало йому довіряти. Знайомий нашого героя керівником не був, але причина його звільнення з компанії досить характерна для тих, хто влаштовується на роботу по знайомству. Потрібно розуміти, що якщо ви приходите в команду до якогось керівника, то, швидше за все, вам доведеться розділити його долю – якщо він піде, то доведеться піти і вам.

Друг оказался вдруг

Зіпсовані відносини можуть стати ще одним наслідком влаштування на роботу, а головне – подальшої роботи з одним або знайомим. Якщо люди добре знайомі або навіть дружать, але ніколи не працювали разом, вони можуть відкритися один одному із зовсім іншої сторони. Цілком може виявитися, що на знайомого або друга, запрошеного в компанію, не можна повністю покластися. Починає зростати напруженість, дружба руйнується. Але розчарувати може не тільки запрошений, але і запросив на роботу. «Мене запросив на роботу один з приятелів, з яким ми раніше працювали в одній компанії, так що про мій досвід і професійні якості він був відмінно обізнаний. На жаль, я мало знала про те, що він із себе представляє як керівник, – розповідає Ірина – Гарнй хлопець, а ми спілкувалися не тільки по роботі, але і дружили сім'ями, виявився хамом і тираном. На відміну від його інших підлеглих я все це зносити не збиралася і тут же зайнялася пошуками нової роботи. Бажання підтримувати дружні стосунки у мене пропало геть ». Але навіть якщо відносини залишаться гарними, потрібно бути готовим до того, що в них з'явиться щось нове, і розуміти, що вам дорожче: нова позиція чи стара дружба.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад